Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim nem értenek meg és...

Szüleim nem értenek meg és nem szeretnek,mit tudnék tenni? 17/f

Figyelt kérdés

Itt nem erről van szó,hogy nem kaptam névnapomra Ipadet tőlük meg ehhez hasonlók. Nem erről van szó,mindent megadnak/megadtak nekem,ezért hálás is vagyok.De van az iskola.Röviden megfogalmazva,van egy szorongás jelenség nálam,ami rám jön/rám jött mindig az iskolában.Ez miatt előfordult,hogy haza jöttem inkább,mivel nem bírtam ott lenni olyan szinten rosszul éreztem magam.Eleinte nem vették fel a dolgot,de ahogy gyakoribb lett nekik is elegük volt.Mindig ordibáltak velem és természetesen én kaptam meg a "Lógós csavargó hülyegyerek" levét is,meg hogy,hogy van az,hogy nem bírom ki..közben nem tehettem róla/tehetek róla,úgy tesznek mintha direkt csináltam volna.


Jelenleg javult a helyzet,iskolába rám szokott jönni,de tudom kezelni és kibírom az iskolában,ezzel már komolyabban nincs gond.Illetve sok mindenből álltam bukásra,feltudtam ezeket javítani,már nem állok belőlük bukásra,viszont ha kapnék egy egyest,lehet visszaesnék és év végére nem bírnám kijavítani.Ma pedig sok mindenből írtunk volna,amik nem sikerültek volna fényesen,nem ez volt szándékomban,de jobb is,hogy akkor ma itthon maradtam.


Ma volt egy kis hasmenésem,mindig a wc-re rohantam...ezt elmeséltem anyámnak és kérdeztem tőle,hogy most az egyszer nem-e maradhatnék itthon és képzelhetitek mi történt.Megkezdődött a fesztivál,hogy már megint kezdem,csak lógni akarok így-úgy..az elején nem engedte meg,hogy itthon maradjak,ezután elegem lett és megmondtam neki,hogy jól van,akkor megyek iskolába,még,ha az arcomról a hús málik le mondom,akkor is elmegyek,mert azt hiszed direkt csinálom.Öltöztem is,de mondta,hogy akkor ne menjek,mert,ha bemegyek iskolába becsúszik a sok egyes és megbukok ne adj Isten,és nem lesz kedve végig hallgatni a cirkuszt,hogy megbukok-e vagy sem meg majd,hogy megint teletanuljam magam a kettesekért.Tehát inkább maradjak itthon,mert nem lesz kedve ezeket végigtűrni.


Döntöttem,itthon maradtam.Jelenleg nagyon ideges,apám munka után fog hazajönni (anyám nem dolgozik,mivel nem régiben bővült a család ugye)és nem lesz kedvem majd tőle is megkapni a leb*szást,ordibáljon velem meg,hogy azzal zsaroljon,hogy kiírat az iskolából,mert mindig ezzel jön.Miért nem lehet engem megérteni vagy és miért kell mindig bennem a hibát keresni?Nem csak az,hogy az én életem (habár anyám szerint apám is így van vele,mert idegileg ki van és már nem érdekli őt,de ebben csak reménykedek,hogy ne szidjon le),de voltak hasonló dolgok és megoldottam őket,akkor miről van szó?


Elhiszem nekik is irritáló,de miért engem kell leszidni meg velem kiszúrni meg ordibálni velem?


Meg a másik,iskola után a barátaimmal szoktam lenni egy parkban,suli után mindig lemegyünk,mint minden velem egykorú.De ezt én nem tehetem meg,mert ő szerintük mégis ezt hogy képzelem,hogy én haza se jövök,de egyből csavargok,ők meg betegre aggódják magukat miattam,mert most 1 órára lenéztem a haverokkal,azt se mindig,van,amikor simán haza megyek.Múlthéten is egy héten tán kétszer ha kint voltam,többi idő alatt tanultam.Nem tudom mi olyan eget rengető dolog van.Mobilnetem nincsen,iskolában van netem ezért megtudtunk egyezni,hogy ha lemegyek a barátaimmal,akkor írjak nekik először.Nem értem miért kell velem így bánni.

Még ez engem nem is érdekel,ha kell ki nem teszem a lábamat a városba,de nekem semmi kedvem,ahhoz,hogy leordítsanak meg,hogy érzelmileg zsaroljanak engem.


Mit tudtok tanácsolni?



2021. máj. 26. 08:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Menj el terapeutához, hogy segítsen feloldani a szorongásodat az iskolával kapcsolatban. Aztán azt, hogy állj neki tanulni rendesen és ne állandóan a haverjaiddal lógj. Nézd, én megértem a szüleidet. Szerinted olyan életet akarnak neked ahol max segédmunkásnak leszel jó?
2021. máj. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Ők most pont nem érdekelnek,ha kell ki se megyek,de nem akarom megkapni megint a leb*szast.Ja es rohadtul nem ugy tudnak ezen segiteni,hogy elhordanak mindennek és zsarolnak érzelmileg.


Meg ne fogjunk azért mindent a nevelésre,rossz hangulatban vannak és azért ilyenek,ennyi.


Na de.Valami tipp,hogy apámat megfékezzem és ne legyen ideges?

2021. máj. 26. 08:56
 3/23 anonim ***** válasza:
1%
Keverjél rumot a reggeli kávéjába.
2021. máj. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%
Megértem, hogy szorongsz, de attól még miért nem tudsz otthon tanulni?
2021. máj. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%
Az iskola kötelező, nem lehet csak úgy random ki-bejönni, érthető, hogy a szüleid ezt már nehezen tolerálják, hisz őket szívatod ezzel az egésszel. Ha baj van veled, orvoshoz, szakemberhez kell fordulni. Mert ez akárhogy nézzük, nem normális. De a parkban persze tudsz lenni. Érdekes. Bírd már ki érettségiig, utána munkát hogy fogod majd bírni?
2021. máj. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Iskolából hazajövetel nem fordult elő mostanában,megvagyok ott.Most nem ez miatt vannak berágva.Hanem,mert itthon maradtam,mivel rosszul érzem magam.
2021. máj. 26. 09:30
 7/23 anonim ***** válasza:
96%
Azért vannak berágva, mert már nem hiszik el, hogy tényleg rosszul vagy! Gondolom ez az előzmények miatt van.
2021. máj. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Pontosan.
2021. máj. 26. 09:39
 9/23 anonim ***** válasza:
95%

Tehat logsz az iskolabol siralmasak a jegyeid es nem erted, hogy mi bajuk? Aztan meg parkban ucsorogsz, de felhivni se vagy kepes oket, hogy bocs, 2 oraval kesobb jovok? Bar szulokent en se engednelek el ezek utan sehova, az is biztos.


Beszelj veluk errol, hogy szarul erzed ott magad, segitsegre van szukseged, vigyenek el pszichologushoz. De te is nyugodtan felkeresheted az iskolapszichologust vagy a haziorvosodat, aki be tud utalni, ha nincs penz maganra.

Probalj megoldast talalni, ne kifogast!

Ezt valaha mondtad nekik egyebkent?


En is gyuloltem az is iskolat, utolso 2 evben mar ugy jartam be, hogy senkihez hozza nem szoltam, mert az osztalytarsaim katasztrofak voltak, de kibirtam. Be kell jarni es kesz, ha igy folytatod, evet kell ismetelned es/vagy kirugnak, akkor mi lesz? 8 altalanossal szerinted olyan rohadt jo az elet?

2021. máj. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Miért hiszi mindenki azt,hogy lógok az iskolából?Direkt szándékomban áll kiszúrni magammal vagy mi?Ha ilyen szinten utálnám az iskolát már rég ott hagytam volna,de nem tettem,mert végig akarom csinálni,mivel semmit nem érek érettségi nélkül.


A jegyeket meg megértem,nem a legfényesebbek,de ez más tészta.Jelenleg azon vagyok,hogy javítsak,sokat nem,de javítottam.

2021. máj. 26. 09:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!