Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan viselkedik egy nárciszt...

Hogyan viselkedik egy nárcisztikus anya?

Figyelt kérdés
Példákkal, esetleg történetekkel meghallgatnálak titeket, hogy mit jelent számotokra a nárcisztikus szülő.
2021. máj. 28. 14:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Folyamatos érzelmi zsarolás, mártírkodás, állandó testi fenyítés, becsmérlés, ilyenek.
2021. máj. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

Az enyém pont ilyen volt, már nem is tartom vele a kapcsolatot.


Például nem tudta elviselni, hogy valamiben más legyen a véleményem. Mindenféle "felnőtteskedés" tilos volt nálunk, értsd sminkelés, buli, fiúzás, barátok sosem jöhettek át és mi sem mehettünk sehova, csak haza suli után. Mikor 17-18 évesen már lázadtam, nagy,kelle nehezen elmehettem néha-néha bulizni, de előtte engedélyt kellett kérnem és két hétig kérdezgetnem, elmehetek-e. Amúgy ha mentem, akkor kaptam a lelki terrort, nem szólt hozzám, idegsokkos volt, folyton azt érzékeltette, hogy rossz ember vagyok, mert olyan dolgokra vágyom, amivel ő nem ért egyet. Volt, hogy mire hazajöttem, bosszúból átpakolta a szobámat és a privát cuccaimat áttúrta.


De amúgy ez csak egy példa, minden téren az volt a helyzet, hogy ha nem értettem egyet valamelyik nézetével, akkor jött a hiszti, a hozzám nem szólás, a lelki terror. Pl. nem mehettem gimibe, csak középiskolába továbbtanulni, mert ő nem értett egyet a gimivel.


Nagyon durva volt, a végére már annyira elfajult a helyzet, hogy konkrétan öngyilkos akartam lenni. Szerencsére végül el tudtam költözni és már nem tartjuk a kapcsolatot.

2021. máj. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Ja, mint az 1-es írja, mindig ment a mártírkodás is, igen.
2021. máj. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
És ő próbál keresni, kettes? Hogy tudtad teljesen megszakítani a kapcsolatot?
2021. máj. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok. Az évek alatt leépült a kapcsolat (meg a család többi részével is), igazából ő sem nagyon keresett, én sem őt. Megváltozott a telefonszámom, már meg sem adtam neki, aztán új helyre költöztem, de úgyse találkoztunk már, csak évente 1-2 alkalommal ünnepekkor, úgyhogy nem is, hívtam el magunkhoz, aztán végül mikor már egy ideje nem keresett, letiltottam a közösségi oldalakon és kész.


Igazából semmi elérhetőségem nem tudja már.

2021. máj. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%
2es, van testvèred?
2021. máj. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém igazoltan border, a nárcizmusa annyiban nyilatkozik megy, hogy mindig, mindenben neki van igaza, az ő gondolata, véleménye az alfa es omega, ha másképp gondolod idióta vagy, és nem szereted őt.
2021. máj. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagyszülőm a szülőmnek azt mondta, ha valami nem tetszik, menj, akaszd fel magad. Kiskorában meg olyanokat, hogy bár megdöglöttél volna mikor megszültelek, mert az egész életemet elrontottad azzal, hogy a nyakamra jöttél. (Nem is ő nevelte, vidékre adta nevelésbe.)
2021. máj. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Basszus, mintha mindenki az én anyámat írta volna le a kommentekben. :D

Pedig nem egy 16 éves túlzó tini vagyok, hanem már 26 éves saját családos nő. Furcsa és szomorú is, hogy mennyi ilyen szörnyű anya van, akitől menekülnek a gyerekek. :(

2021. máj. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
22%
Kérdésem, hogy apátok vajon miért állt le ilyennel?
2021. máj. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!