Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám tönkretesz lelkileg..m...

Anyukám tönkretesz lelkileg..mit csináljak?

Figyelt kérdés
Állandóan egy olyan lányhoz hasonlítgat, akit ki nem állhatok, egy undorító, hazug lányhoz. Egy ideig végre nem hozta újra szóba, hogy milyen gyönyörűség, erre ma mesélte, hogy összetalálkozott vele, és beszélgettek, és már egy órája itt áradozik róla anyukám, hogy egyre szebb, tökéletes alakja van stb stb. Aztán ez a lány megkérdezte anyumtól, hogy sportolok e valamit, anyum meg nemet mondott, és szánalomból nevetett utána. Egyszerűen elegem van. Önbizalomhiányom van miatta, de nagyon súlyosan. Nem tartom magam csúnyának, az a fajta lány vagyok, aki szép egy kiló smink nélkül, ez a lány meg sminkben szép csak, mégis hozzá hasonlít. Meg hogy lány létére milyen szép izmos, odavan érte mindenki stb stb. Nekem sincsen rossz alakom, nagyon nehéz formálni a genetikai vékonyságot, de rajta vagyok már lassan két éve (anyukám nem tudja, hogy titokban edzek) Egyszerűen tönkretesz lelkileg azzal, hogy hozzá hasonlít és itt mesélt nekem róla meg minden, aztán mesélte, hogy mondta neki, hogy nem sportolok semmit és itt nevetett megint szánalomból..konkrétan nem bírtam tovább, elsírtam magam, de csak csöndben, hogy ne nagyon hallja, meg gyorsan letöröltem a könnycseppeimet (ilyen anyuka mellett simán lehet sírásból mosolyogni 1 másodperc alatt) Ennyire még soha életemben nem bántott meg..mindig másokhoz hasonlít, mások a szépek, de a lánya meg ronda, ismerősei előtt is mindig mondogatja, hogy kár, hogy nem rám ütöttél, meg, hogy kár, hogy nekem nincs szép lányom stb stb. Nem fiúzom, mert nem tartom ezt még szükségesnek, nagyon sokat tanulok, mert sok célom van az életben, de nyilván magamra is odafigyelek, de neki aztán lehetetlen megfelelni. Sok fiú próbálkozott már be nálam, mondtam is ezeket anyukámnak, de csak legyintett egyet, és elintézte egy "ugyan már"-ral. Kiskorom óta ez megy egyébként, hogy kritizálva vagyok, hogy én miért nem születtem szépnek...aztán ha szerzek elég önbizalmat ahhoz, hogy felvegyek mondjuk egy egyberuhát nyáron, akkor meg beszólogat, hogy egy deszka vagyok, meg hülyének fognak nézni ebben az emberek. Szerintem nem is sejti, hogy mekkora sebeket csinált ezekkel a beszólásaival. Apukám nem szokott kritizálni, szökőévente egyszer megdicsér, hogy szép vagyok, de akkor is csak bólintok egyet, mert nem hiszem el neki. Egyébként hozzátenném még a végére, hogy ez a lány konkrétan koplal edzés mellett, szinte semmit nem eszik vízen kívül. De anyukámnak ez a jó, meg a követendő példa, nem pedig a lánya, aki 3 nyelven beszél folyékonyan, tesz a céljaiért az életben, és szerintem koromhoz képest nagyon értelmes is vagyok, de persze a szépség a lényeg. Bocsánat, ha kicsit összeszedetlen lett, csak most tényleg nagyon kivagyok, konkrétan egy takarót harapok, hogy ne hallja anyukám a sírásom.
2021. máj. 28. 19:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Anyukád kövér? Meg van magával elégedve?
2021. máj. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Nekem apukám ilyen . Fiút akart minden áron,de "csak" két lánya lett nem egyszer a fejemhez vágta ezt. Én ezt megtanultam már kezelni és már csak legyintek rajta . Szerintem te normálisabb vagy ,mint anyád ,mert anyád nem normális . Ha nem lennél szép(amit kétlek a történeted alapján) akkor se Szabad máshoz hasonlítani. Mondok egy tippet te meg hasonlítgas más anyukákhoz őt .Hidd el át fogja érezni
2021. máj. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem kövér, hasa az van, meg lapos a feneke
2021. máj. 28. 19:52
 4/17 anonim válasza:
100%
Őszintén sajnálom. Ha a mostohád lenne még mondanám hogy lehet azért viselkedik így,de az édesanyád..:( neki te kéne legyél a legszebb stb..(én is 17 éves lány vagyok de az én anyukámtol folyamatosan csak dicséretet kapok.) Szerintem ő is ezt kéne tegye. Biztos vagyok benne hogy gyönyörű vagy.
2021. máj. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb mondd meg anyukádnak, hogy te elfogadtad magad ilyennek és ideje lenne, ha ő is ezt tenné. Ha nem tud rólad jót mondani, akkor inkább ne szólaljon meg. Anyukám sopánkodott mindig, hogy minek szült 4 gyereket és egyikünk sem segít semmit... Konkrétan mindent mi csináltunk. Aztán egyszer kiakadtam és közöltem vele, hogy sajnálom, hogy megszülettem, neki biztos könnyebb lenne nélkülem. Utána már ritkábban sopánkodott, azt pedig elengedtem a fülem mellett. 15 voltam akkor.

Ha szépnek tartod magad, akkor felejtsd el, hogy önbizalomhiányod van. Ez inkább szeretethiány. Tölts több időt apukáddal, ha tudsz. Beszélgessetek többet és akkor lehet elhiszed neki, hogy szívből mondja, hogy szép vagy.

2021. máj. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%
Kezd el fiúzni, az megnöveli az önbizalmadat. Nem anyukádnak kell, hogy tesztél, hanem fiúknak. Mondjuk azt leírhattad volna hány éves vagy, mert itt nagyon nem mindegy...
2021. máj. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb vágj vissza.

Pl. igen, könnyű neki, hiába csak kiló sminkben mutat jól és bulémiás hogy jó alakja legyen, az anyja mégis szereti.

Remélhetően leesik neki.

2021. máj. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
14%
Azért ezt honnan tudjuk? Te is mondod magadról, hogy te smink nélkül is szép vagy, ő meg nem az, ezt honnan tudod, láttad már smink nélkül? Illetve ezt így kijelenteni meredek, hogy valaki nem szép, mert mindenkinek más tetszik. Szerénységben nem hasonlítgatott anyukád esetleg?😂
2021. máj. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ez most nagyon félreérthetően jött ki..nagyon szerény vagyok, szimplán csak látom, hogy nem vagyok olyan ronda, mint amilyennek anyukám beállít, nem sminkelem magam. Ez nem azt jelenti, hogy imádom magam, és gyönyörűnek tartom magam. Igen, láttam már a lányt smink nélkül, teljesen más embernek néz ki nélküle...de ez van, anyukámnak ő a tökéletesség
2021. máj. 28. 20:10
 10/17 anonim válasza:
14%

De neked rosszul esik, ha azt mondják, nem vagy szép, míg te ugyanezt csinálod a másik lánnyal. Ha olvasná ezt, lehet, neki is úgy esne, mint most neked. Biztosan neki is sok munkája van abban, hogy kisportolt teste legyen. Attól még, hogy teljesen jogtalanul anyukád piszkál otthon, neked nem kell lealacsonyodnod a szintjére. Ha valakinek van valami szemmel látható tulajdonsága, akkor azt el kell ismerni, nem pedig lehúzni. Persze értem, hogy zavar téged az örök hasonlítgatás.

Én is azt mondom, hogy egy párkapcsolat sok önbizalmat tudna neked adni. Lehet, anyukád csak magával elégedetlen, és rajtad tölti ki. Tudom, nehéz, de próbáld elengedni. Főleg, h tudod, hogy nem igaz, amit rólad mond.

2021. máj. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!