Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem értem, miért van ez, mit...

Nem értem, miért van ez, mit csináljak? Rosszul érzem magam apámtól.

Figyelt kérdés

Már hosszú ideje azt veszem észre, hogy apám jelenelétében rosszul leszek, nem érzem jól magam, és gyakorlatilag görcsbe rándul miatta tőle a gyomrom. Elégedetlen velem, mindenben a hibát látja, és azt részletezi, mekkora hülye vagyok. Anyámmal ugyanezt csinálja, bántja, semmibe veszi, és egy jó szava sincs hozzá, pedig ő tartja el a családot. Apám egész nap otthon van, és nem csinál semmit, a házimunkát én végzem.


Egyáltalán nem tudom, ilyenkor mi van, ebben szeretnék segítséget kérni...



2021. máj. 31. 13:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Dettó ugyanígy vagyok ezzel én is, részvétem .. ://
2021. máj. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Nálunk ugyanez. Megkérdezhetem hány éves vagy?
2021. máj. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
19 vagyok
2021. máj. 31. 13:51
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag saját magad megválaszoltad a kérdést. Amíg apád így él és ilyen csúnyán bánik veletek, addig neked sem lesz jó érzésed tőle. Max megszokni lehet nagyjából. Első lépés lenne apádnak változtatni a viselkedésén.
2021. máj. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, mit nem értesz! Ilyen f. kalap mellett mégis mit kellene érezned, tán lepkéket a gyomrodban?
2021. máj. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Senkit sem lehet megváltoztatni. Vagy így élsz, vagy elköltözöl.
2021. máj. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyád a hibás, rég el kellett volna válnia, így téged is magával ránt. A saját életét úgy rontja el, ahogy akarja, a tiedet, akiért ő 18 éves korodig felelős volt, nincs joga. Egyet tudsz csinálni, elköltözni. És ne hagyd, hogy bántsanak apád gorombaságai, mert azok őt minősítik, nem téged.
2021. máj. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

ugyan igy vagyok, a szuleim mar hala istennek nem elnek egyutt de amikor apamnal vagyok, allando stresszben vagyok miatta. nem tudsz mit csinalni, csak csokkenteni a vele toltott idot. en mar elkoltoztem, es csak havonta 2szer megyek haza egy hetvegere


19L

2021. máj. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8-as: Ne menjél haza havonta kétszer! Kéthavonta egyszer legfeljebb!
2021. máj. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 1Léna ***** válasza:
54%

Apukád beteg aki segítségre szorulna, de ezt bizonyára nem látja be.

Rosszul érzi magát, a viselkedése azt szolgálja, hogy az ő hangulatához lehúzzon titeket is.

Anyukáddal kellene megbeszélned, mit tudnátok érte tenni?

Valamit változtatni kell, hogy változás legyen.

Próbálj meg én üzenetekkel válaszolni. Azaz, mikor bántó megjegyzéseket tesz mond el neki hogy fájnak neked a szavai. Mond el ami itt leírtál, hogy már félsz vele találkozni, hogy rossz érzés van benned. Úgy érzed mikor ezeket mondja, hogy te értéktelen vagy. Ha sikerül úgy fogalmaznod, hogy közben nem vádolod, akkor ha van benne szeretet, változni fog. Szeretetet úgy tud adni, ha van benne képesség az adásra. Mert ha olyan mélyen van érzelmileg, hogy csak kapni szeretné, akkor a szeretet hiányából nem tud adni, akkor csak bántani tud benneteket.

2021. jún. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!