Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek hátráltat a...

Szerintetek hátráltat a fejlődésben, ha sokat vagyok otthon a családomnál ennyi idősen?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok, és home officeban dolgozom. Van saját lakásom (kaptam), de mivel nincs barátnőm és lakótársam egyelőre, ezért nagyon nyomasztónak érzem, hogy egész héten ott legyek úgy, hogy nem bejárós munkát végzek. Problémáim vannak amúgy a leválással, a pszichológusom is tanácsolta, hogy költözzek külön, amit meg is tettem, csak hétvégente járok haza, de mostanában van, hogy több időt töltök a családi házban mindenféle okokra hivatkozva, de leginkább asszem az egyedülléttől menekülve.
2021. jún. 6. 19:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez nem olyan súlyos probléma. Mármint szerintem ez egy természetes folyamat, hogy ha az ember szereti a szüleit és elköltözik otthonról akkor meg kell szoknia ezt a nagy változást. Én nagyjából veled egyidősen elköltöztem otthonról, ez volt 1 éve és azóta is szinte minden hétvégén ott vagyok anyuéknál. De én ezt nem érzem problémának és anyu is örül ha ott vagyok, ő szokott mindig hívni. Gondolom ez idővel ritkulni fog de addig is ha jó a kapcsolatod a szüleiddel és nem vagy a terhükre hétvégén akkor nem értem miért ne mehetnél hozzájuk.
2021. jún. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem vagyok annyira jártas ebben az ügyben, de meg kell szoknod a saját lakásodat. Én megértem, hogy nyomasztó az elején, de nem mehetsz vissza mindig a szülői házba, legalábbis szerintem. A félelem az egyedülléttől pedig az egyik legrosszabb félelem, hiszen Kérdező, az életben vannak időszakok, amikor az ember egyedül van. Nem véletlenül mondják, hogy nem lesz ott mindig neked valaki.
2021. jún. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Sokan cserélnének veled, amiért megtehetnéd, hogy egyedül lehess.
2021. jún. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Home office esetén ez elfogadható, nem lenne jó, ha hétszámra csak a 4 fal lenne a társad, kell az emberi szó. De ha a későbbiekben bejárós munkahelyed lesz, akkor azért ne töltsd minden szabadidődet a szüleiddel. És legyenek más kapcsolataid, hobbid is.
2021. jún. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

Azon kéne gondolkodnod, hogy

a) miért menekülsz az egyedülléttől;

b) miért nem partnerkapcsolatban látod az egyedüllét ellenszerét, miért a szüleidhez való visszamenésben.


Az az elved, hogy nem akarsz külön költözni, amíg nem lesz barátnőd. Szerintem meg fordítva működik a dolog: addig nem lesz barátnőd, amíg a szüleiddel laksz. Ilyen értelemben a szüleiddel való együttlakás voltaképpen menekülés a párkapcsolat elől.

Szerintem.

2021. jún. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Én 21 éves vagyok, lány, egy éve költöztem el a fővárosba. Eleinte nekem is honvágyam volt meg rossz volt egyedül, de szándékosan nem járkáltam haza minden hétvégén. Pedig nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel. Pont azért, hogy szokjam az új helyzetet. Eleinte csak kéthetente ugrottam haza, most meg már több mint 1 hónapja nem voltam itthon. Egyszerűen a suli, munka meg egyebek miatt fárasztó több száz kilométert utazgatni 2 otthon töltött napért. Úgyhogy telefonon, videochaten tartjuk a kapcsolatot. Mostanra meg már nagyon élvezem, hogy a magam ura vagyok, megvannak a saját szokásaim, nem szól bele senki. :)

Mondjuk nekem annyibban könnyebb talán a helyzetem, hogy van párom, meg barátaim többsége is itt van, bár velük se tudok mindennap találkozni. Párommal se érünk rá mindennap együtt lenni, nem élünk együtt. Egyébként tényleg muszáj lesz hozzászoknod a külön élethez, végülis ez az élet rendje, le kell válni a szülőkről. Gondolj bele nekik is jólesik az amikor csak kettesben lehetnek a házban. Meg így tényleg nehéz egy párkapcsolatot is fenntartanod, ha te minden hétvégén rohansz haza.

2021. jún. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
Mit meg nem adnek azert, ha lenne egy sajat lakasom, mégha egyedul is lennek. Max hetvegere mennek el anyumekhoz, de akkor is csak 1-2 orara. Ha te ennyire nem bírod akkor menj le többet, de talan 28 evesen nem anyudek kanapejan kellene ulnod szabadidodben, hanem megprobalni egyedul is ellenni, ahogy a pszichologus is tanacsolta.
2021. jún. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

Ez egyáltalán nem gond. Az egyedüllét nyomasztó, nem véletlenül társas lények az emberek. Ráadásul munkába se jársz, hogy emberekkel találkozz. Szerintem minden normális ember ezt csinálná. Ha lesz barátnőd, nyilván nem fogsz annyit haza járni. De hetente elmenni hozzájuk még barátnő mellett is normális. Én is ugyanígy tennék, ahogy te. Egyébként is addig kell becsülni őket, találkozni velük, amíg vannak.

27/N

2021. jún. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%
Mozdulj ki többet. :)
2021. jún. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%
Ez ellen aktívan kellene tenned. Aktívan tennél azzal, ha lennének barátaid, ismerőseid, társaságibb ember lennél valamivel és megoldanád magadnak a társaságot anélkül, hogy hazamennél a szüleidhez. Nem kell százezer haver, elég csak pár nagyon közeli barát, esetleg lazább ismerősök is akár kisebb számban és velük találkoznál rendszeresen.
2021. jún. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!