Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondanál a 8 éves gyereked...

Mit mondanál a 8 éves gyerekednek, ha az apja hirtelen a semmiből elkezdene törődni vele?

Figyelt kérdés

Eddig alig foglalkozott a gyerekeivel, most, hogy el akarnak válni és külön költöztek a feleségével, jobban érdeklik a gyerekek, heti egy nap találkoznak, de akkor többet törödik velük, mint máskor egy héten összesen.

Mi lehet az oka ennek a pálfordulásnak szerintetek?

Lehet rájött, hogy azért jó lenne nem lesz..ni a gyerekeit, mert akkor nem fogják ők se keresni ha nagyobbak lesznek?

Vagy csak megjátsza magát a válásig, hogy a feleség ne akarjon variálni abban, amiben eddig egymás között megegyeztek?

Ti mit mondanátok a 8 éves lánynak, aki nem érti miért kedvesebb velük most az apjuk, mint eddig? És mondanátok-e neki, hogy azért ne élje bele magát annyira?

Természetesen nem kell az apja ellen fordítani véletlenül sem, de akkor mégis mi a jó megoldás?

Amúgy én külső szemlélő vagyok, nem is akarok beleszólni, csak érdekelnek a vélemények, meg hogy ilyen helyzetben mi a legjobb, amit tenni lehet.



2021. jún. 7. 21:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%
Rájött hogy mégiscsak a gyerekei.
2021. jún. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Én azt mondanám: Apukád rájött, milyen csodálatos és szeretni való kislány vagy.


Egyébként miért ne élje bele magát? Szerintem teljesen természetes, hogy ha ezután nem lakik együtt a gyerekével, akkor az a heti egy nap, amit vele tölt, felértékelődik az apa szemében.

2021. jún. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Megjátssza magát a válásig, hogy a feleség ne akarjon variálni
2021. jún. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%
Mert,még van a gyerekben lové .
2021. jún. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Remélem nem lesz igazam,de attól tartok csak átmeneti "fellángolás" lesz...
2021. jún. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Nem biztos hogy átmeneti, az én exférjem ezerszer jobb apja a gyerekünknek mióta elhagytam. Fene se érti miért...🙄
2021. jún. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
Időszakos lelkesedésnek gondolom nála ezt (tapasztalat), a távolság függvényében fog hamar lecsengeni, ha elég közel maradtak a gyerekek, akkor kicsit tovább tarthat, de ha távolabb, akkor pár hónap, fél évet saccolnék. Az első járhatatlan út, új nő vagy egy bevállalt túlóra keresztül húzza a látogatásokat és onnantól nem fog érzelmileg sem kötődni. A megszokást meg könnyű lesz elhagyni. Maximum egy évet tippelek az ilyen lendületes változás lecsengésére. Emiatt azt mondanám a lánynak, hogy élvezze azt a napot, amikor együtt vannak, de ne szőjenek hosszú távú terveket egyelőre. Aztán amikor apa elmaradozik, nem éri teljesen váratlanul. Akkor kell a gyerek mellett lenni az anyjának és fogni a kezét.
2021. jún. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%
A gyerek feltette a kerdest?
2021. jún. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%
Azt mondanám, hogy ne szokja meg. Nem tart sokáig. Ne élje bele magát túlságosan.
2021. jún. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez a lelkesedés pár hónapig tartott.
2021. jún. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!