Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális hogy anyám nem...

Normális hogy anyám nem engedi átrendezni a szobámat 20 éves létemre?

Figyelt kérdés
Nem nézhet ki úgy a szobám ahogy azt én szeretném, állandóan bejön kinyitogatja az ablakokat, elpakolja a cuccaim pedig már nem egyszer kértem hogy ne tegye. Nincs magánéletem 20 évesen, ez normális?

2021. jún. 10. 22:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Zárd az ajtót kulccsal.
2021. jún. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Bezárod az ajtót mikor elmész otthonról. Ilyen egyszerű. Vagy fogod magad és költözöl.
2021. jún. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Gyerekként kezel, bele szól abba hogy mikor pakoljak össze /mikor takarítsam ki a szobámat. Nem rendezhetem áz mert szerinte az undorító lenne úgy ahovy én szeretném, az ajtót nem zárhatom be, még a redőnyt sem húzhatom le akkor amikor én akarom mert a virágai nem kapnak fényt (azokat is ide pakolja). Egy kisebb városban élünk, itt dolgozom egy étteremben szakács ként. Van egy párom is, majd később együtt tervezünk elköltözni de ahhoz spórolni kellene (bútorok, felújítás...) de már nem bírom itt tovább, gondoltam veszek ki egy kis albérletet de itt a városban nem találtam, messzebbre meg nem szeretnék menni mert itt dolgozom. Meg ha vennék is ki albit, egy csomó pénz elmenne rá😔🙁. Segítség mit tegyek? 20/L
2021. jún. 10. 23:04
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Anyád nem normális, de ettől függetlenül aki a számlákat fizeti, az diktál. Költözöl vagy tűrsz, ez a két lehetőséged van.
2021. jún. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

"Segítség mit tegyek?"

Vagy költözz el, vagy tűrd el.

2021. jún. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%

Hát ha úgy kell rádszólni, hogy pakolj, meg takarits, az kicsit gáz. Akkor mi lesz az albérletben??

Lehet lepontozni 😈

2021. jún. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Egyértelműen jógyerek akarsz lenni, egyfajta megfelelési kényszered van. Nem estél, ill. estetek át az elválasztási korszakon kamaszkorodban. Gondolom, nem lázadtál, nem ellenkeztél akkor sem. Pedig az lett volna a normális! Persze, hogy gyerekként kezel, ha nem lettél felnőtt, ha nem viselkedsz tudatos, határozott, önállóan gondolkodó emberként, aki kiáll a jogaiért, a céljaiért!

Jól értem, egyedül nevel? Nincs férfi a családban, a lakásban? Mert ebben az esetben anyukád megszokta, ő a teljes jogú vezető, aki mindenben dönt, soha nem kell kompromisszumokat kötnie. Éli a világát mint hal a gömbakváriumban. Ha mindezen változtatni szeretnél, belerondítasz az életébe, felkavarod zavartalan állóvizet. Igen, már avval is, ha arrébb teszel valamit, ami akár 10 - 20 éve ugyanott porosodik. Annak ott kell lennie, mert ott a helye, így szokta meg. Ő odatette és számára ezek az apróságok jelentik az állandóságot, a biztos fix pontot az életében. Ha fognád magad és elköltöznél, hidd el, akkor is mindent ugyanúgy hagyna, akár élete végéig.

Butaság, amikor azt írják, anyukád nem normális! Nem vagyunk egyformák! Vannak, akiknek az állandóság fontos, míg másoknak a kalandozás. Egyik ember ki nem mozdul a kis falujából egész életében, mások szinte a lakásuk és tárgyaik rabjai, miközben néhányan rendszeresen utaznak, kirándulnak, mennek akár a Durracel nyúl.

Amennyiben másképp szeretnél élni, hát neked kell megtenned az első lépést!

Anyukádnak magyarazd meg, keresed önmagad. Még nem tudod, mi lenne jó neked, milyen életmód, de ahhoz, hogy megtudd, ki kell próbálnod. Őt szereted, nem ellene szól mindez. Amikor csak tudod, majd meglátogatod!

Ne a lakás átrendezésével foglalkozz, ennyi idősen már késő lázadni a szülő ellen. Sőt, ne is nagyon változtass a jelenlegi állapoton, ha elköltözöl, csak a legfontosabbakat vidd magaddal. Neked is lesz egy fix pontod, ahová visszatérhetsz. Jó esetben legfeljebb csak látogatóba, nosztalgiázni kicsit. Rosszabb helyzetben haza is költözhetsz, mintha vissza a startmezőre kártyát húznál a társasban. Onnan kezdheted újra a próbálkozást, ha nem jön össze. (hiszen pasiból van választék bőven 😏)

2021. jún. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%
rendezd át.mit csinálhat???ha visszarendezi, másnap ujra rendezd át.ha veled akarja visszarendeztetni, mondj nemet
2021. jún. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem szeretek vele veszekedni, nem szerwtem ha haragszik rám
2021. jún. 10. 23:46
 10/17 A kérdező kommentje:
Nevelő apám van 9 éves korom óta, de neki nincs bele szólása semmibe.
2021. jún. 10. 23:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!