Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg élősködő lennek?

Tényleg élősködő lennek?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, a szüleimmel lakom még. Édesanyám az a típus, aki agyondolgozza magát a munkahelyén, direkt a nehezebb munkafolyamatokat kéri ki magának, hogy azután azon tudjon mártírkodni, hogy mennyit dolgozik, bezzeg a többi munkás nem..


Otthon is hasonló a szituáció, segítenék a háztartásbeli dolgokkal, de egy csomó mindent megcsinál helyettem, utána felhántorgatja, hogy Ő egyedül van mindenre, én pedig alig segítek neki valamit itthon (Ami nem igaz, mert hétköznap, ha délelőtt vagy éjszaka dolgozik, rendszeresen szoktam főzni, illetve mosni).


Egyetemista vagyok, osztatlan képzésen, így van még 3 évem az egyetemből. Ebben a félévben 15 tárgyamból 14 lett ötös, egy tárgyat pedig inkább jövőre hagytam, mert éreztem, hogy kezd kicsit sok lenni a leterheltségem, így szerintem azt sem lehetne rám mondani, hogy ellébecolok az egyetemen.. Van egy nővérem, aki már nem lakik velünk, a mai nap kaptam tőle egy olyan üzenetet, hogy "Anyám a seg*emet kinyalja"miért nem segítek neki többet, tönkretesszük Anyát idegileg, stb.


Ez az üzenet egyébként azért vicces, mert a nővérem 1 éve pont azért költözött el itthonról a barátnőjéhez, mert Anya folyamatosan megjegyzéseket tett a barátnőjére, illetve nem tetszett neki, hogy együtt vannak, aztán a nővérem fogta magát és elköltözött..


Másrészről meg igen, rengeteget veszekednek az Apámmal, viszont ezekbe a vitákba én nem szeretnék befolyni, mert ez rájuk tartozik, csak én úgy érzem, hogy rajtam csattan le minden, pedig már így is próbáltam minimalizálni a kapcsolatot mindenkivel, alig beszélek a saját szüleimmel, csak ha nagyon szükséges..


Már intéztem magamnak diákmunkát, viszont oda csak augusztusban tudok menni, így júliusban is még "itthon" vagyok.


Helybeli ismerőseim, barátaim nem igazán vannak akikhez el tudnék menni, az ismerőseim 90%-a az ország másik végén él..


Vélemények?



2021. jún. 27. 23:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagy az.
2021. jún. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem vagy élősködő, az én anyám is ilyen mártír típus mellé még ügyesen manipulál is másokat...megtanultam elfogadni(nem beletörődni!) az ilyen dolgokat mert csak magam tenném tönkre értlemetlenül...
2021. jún. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem
2021. jún. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
83%
Ha a szüleidet nem érzed,hogy olyan szinten vannak hogy megtudd velük ezt beszélni, akkor a költözés lenne neked a legjobb. Ha megporbalod velük beszélni,esetleg mond el az elején hogy te ezt nem sértés ék szánod, csak szeretnéd hogy nyugodt legyen a környezet hisz az a legjobb mindenkinek. Én a mamámmal is élek egy háztartásban és ő is így viselkedik valamikor. Ilyenkor ugyanígy leültünk végig hallgattuk egymást és ő beismerte amiben hibázott és én is elismertem amiben én. Az is jó irányba viheti a beszélgetést ha elmondod, hogy te elismered az ő munkáját. Vannak olyan emberek akiknél, ha hatsz egy picit at egóra akkor lenyugszanak a dühöngő érzelmei és normálisan meg tudjátok beszélni.
2021. jún. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
6%
AZ! de kibassszottull!!
2021. jún. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem vagy az. Ameddig tanulsz, kötelessége (lenne egy normalis szülőnek..) eltartania. Hisz ezert vállalt, a gyereknevelés es támogatás nem addig tart, mig a gyerek 18 nem lesz. Azután is kene segíteni a gyereket. Te is próbálod őt támogatni otthon, de ő mártírkodik. Itt o a hulye, mar bocsi.
2021. jún. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagy az. Nem is értem, hogy merült ez fel. A te dolgod most a tanulás, és ahogy írod, igen szépen teljesítesz benne.
2021. jún. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem vagy az. Sokszor az én anyám is a fejünkhöz vágta nekem és tesómnak, hogy "mert kitanítattalak benneteket" (igazából kötelessége volt legalább 16 éves korunkig, ha nem akart mások előtt ezért felelni. Az más tészta, hogy munka mellett csináltam tovább.)

Egyébként tipikusan az az anya lehet a tiéd is, aki azért vállalt gyerekeket, mert akkoriban ez volt a csúnya szóval trendi, és muszáj volt megmutatni a szüleiknek, hogy ők is "életképesek", felelős felnőttek. Igazából abból a korosztályból, akik 19-26 év alatt férjhez mentek nem élték ki magukat, most pedig már késő és a gyerekeiken vezetik le a feszültségüket, és legszívesebben egyedül lennének, csak magukkal akarnak leginkább foglalkozni. Azért írom ezt, mert a szüleim ilyenek voltak, és ugyanúgy sok ismerősömé is.

2021. jún. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
27%
Nem vagy az. Csak szerintem 21 évesen már saját tér és bioritmus kell, meg megtapasztalni kicsit, hogy milyen, ha üres a hűtő és bulikon meg együtt lakva új barátokat szerezni. Sokan nem tolerálják egymást, pláne nehéz kijönni, ha te önállósodnál, kevés a hely, anyud meg klimaxol... De ez mind tök természetes. Úgyhogy ha teheted, költözz el, menj koliba vagy bérelj szobát barátokkal. (Ilyenkor praktikus, ha másik városban van az egyetem.) Hidd el, távolból újra jó barátnők lennétek anyukáddal. Ahogy a nővéred :)
2021. jún. 28. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
39%
Előzd meg anyud munkáját. Mire hazaér, mosogass el, rakd be a mosást, porszívózz fel. Akkor mit mondana?
2021. jún. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!