Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 19/L vagyok és anyám napi...

19/L vagyok és anyám napi szinten hívogat (különösen este), hogy otthon vagyok e. Mit mondjak még neki, hogy hagyjon békén?

Figyelt kérdés

Ma este például 4szer hívott, hogy biztosan itthon vagyok e. Nem viccelek. Pedig pontosan tudja, hogy nincsenek haverjaim, nem iszok, nem bulizok, de úgy érzem, hogy folyamatosan kontrollálni akar. Egy városban élünk, de külön albérletben.

Olyasmiket vásárol, amiket nem kérek és hiába mondom neki, hogy “könyörgöm ne, majd én”. Apum nem nevel(t), testvérem nincs.

Ami még zavaróbb, hogy szó szerint minden nap részeg. Lassan idegroncs leszek miatta, pedig próbálom elkerülni, de csak az anyám… Nem tudok már mit tenni. Valakivel hasonló? Terápiára vigyem?



2021. júl. 23. 21:31
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%
Ne vidd. Csak tartsd magad távol tőle.
2021. júl. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű kicsit megviseli az egyedüllét is. Szabj korlátokat pl este 10 után már ne hívjon, mikor jöhet át stb
2021. júl. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Van párja már 4 éve…
2021. júl. 23. 21:51
 4/31 anonim ***** válasza:
55%
Minden kapcsolatot 100%-osan szakíts meg. Telefont nem felvenni, ajtón nem beengedni. Akkor se, ha fél órát dörömböl és ordítozik. Semmilyen más megoldás nincs. Semmit nem fog magától megérteni, az ilyenek csak a kényszerből értenek. Ne legyen lelkiismeret-furdalásod, mert akkor te leszel, aki tönkreteszi saját magát, nem ő.
2021. júl. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 Denta ***** válasza:
45%
Hát nem tudom hány éves az anyád de lehet hogy ha el menne a nyugdíjas klubba ha van a lakhekyeteken(kkiemelném hogy nem bunkózni akarok) akkor lehet hogy ott lenne társasága te pedig nyugiban lehetnél.De mindenképp fontos tudnia hogy vannak már nem vagy gyerek és fontos hogy ezt tiszteletben tartsa. Próbálj meg vele beszélni ha eddig nem tetted, lehet hogy nem is tud arról hogy túl tolja a dolgot. Peace ✌️
2021. júl. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Denta ***** válasza:
83%
5/5higy vannak határok nem vagy már gyerek...
2021. júl. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
75%

#4: Már megint az idióta válaszok: "költözz el,szakítsd meg a kapcsolat..." Milyen szüleid voltak neked, hogy ilyen félrecseszett lettél?


Kérdező, ha anyukád iszik, akkor az az oka, hogy hívogat, részegen beszélni akar, közléskényszere van, stb. A párja mit szól ehhez? Össze kéne fognotok és elvinni egy terápiára, elvonóra. Hogy dolgozik így? Ez az esélyt ad meg.

2021. júl. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Bocsi a hirtelen kérdésért csak idegből kiírtam magamból. Kis gondolkodás után szerintem megpróbálok a párjával beszélni, hogy keressünk neki (akár online) szakembert. Sajnos, hatalmas a lelkiismeret-furdalásom, nem bírnám ki, hogy ne legyek kontaktban vele (akár egy picit).
2021. júl. 23. 22:03
 9/31 anonim ***** válasza:
18%
Küldj neki fényképet, hogy ott vagy.
2021. júl. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
24%
Az istenit már, hetes, nekem ne idiótázzon!! Hogy merészel ilyen stílusban beszélni velem!!! Az nevez engem idiótának, akinek annyi esze és tájékozottsága sincs, hogy felérje ésszel, hogy senkit nem lehet a szándéka ellenére terápiába vinni??? Ez a nő nem fog terápiára menni! "Közléskényszere van". És? Mit kezdjen ezzel a kérdező? Mennyiben viszi előre a helyzetét ez a megállapítás?
2021. júl. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!