Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ujra alkoholista az anyám,...

Ujra alkoholista az anyám, mit tegyek 17éves vagyok van egy 1éves húgom?

Figyelt kérdés

Régebben anyu nem velem élt mikor egy gyámhatósági ügyet inditottam ellene. Akkor vert és lelkileg terrorizált engem es nagyim. Mikor elköltözött összejött egy csávóval, egy évre rá lett egy baba és házasság is. Azt reméltem megváltozik és ezért összeköltöztünk. A férje rendszeresen iszik, emiatt anyu is bele bele tudott kortyolgatni. Csak mikor a húgimmal volt terhes nem ivott, most meg már nem is nagyon szoptatja meg meri tenni. Szegény húgival kiabál hogy aludjon el esténként hogy tudjon inni. Már nyiltan is csinalja, a ferje ismerte az akkori allapotában nem ertem miert hagyja neki. Mit tegyek? Félek hogy megint minden olyan lesz mint régen csak mostmár szegény hugimra is gondolni kell. Annyira nagyon felek, kesz idegbeteg folyton, foleg hogy a baba nem valami jo, nagyon magahoz szoktatta, az elejen jo volt neki pozitiv hatassal volt ra, de most sok neki, es unja, elege van belole, folyton anyu vitakat general mondvan hogy nem segitek neki semmibe mikozben mast se csinalok csak a hugimra vigyazok, mosok, teregetek, mosogatok, pakolok, ezenkivul en takaritom hetente a lakast is. Nem tudom mit tehetnek, az ejszakakat nem tudom atvalalni es nem is en szultem, csak elerte azt hogy megszeressem es ne hagyjam ot magara, annyira utalom emiatt az anyam. Szornyu ember vagyok en is ugye?



Kerlek adjatok valami tippet.



2021. júl. 30. 22:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
99%

Bírd ki ezt az egy évet 18 éves korodig, aztán hagyd ott őket. Egyetem vagy munka vagy valami módon.

A hugival nem tudom mit lehetne kezdeni, szegénynek nagyon rossz lesz így.

2021. júl. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
92%
Pont hogy nem vagy szörnyű ember te minden tőled telhetőt megcsinálsz az anyádnak büszke kéne lennie rád hogy ilyen gyereke van aki mindenbem segít. Sajnos nem ismerem édesanyádat de ha leülnél vele szemtől szembe beszélgetni és elmondanád a te gondolataidat felé az lehet hogy segítene (nyilván akkor kell vele beszélni amikor józan)
2021. júl. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
99%
Beszélj a családsegítővel vagy a gyámhivatallal. Te már nagy vagy, maholnap felnőtt, de ha a húgodat két alkoholista neveli fel, olyan hátrányba kerül, amit egy élet kevés lesz behozni.
2021. júl. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%

Nem vagy szörnyű ember , hanem anyád függőségének és nemtörődömségének áldozata.

Sajnos kutyából nem

Lesz szalonna , ha veled nem volt képes foglalkozni , a testvéreiddel sem fog. Nem a te felelősséged a két gyerek meg a háztartás vezetése mert anyád kényelmesen iszogat.

Nincs más élő rokonod , aki tudna segiteni ? Anyud férjét nem zavarja , hogy a felesége lecsúszik az alkoholizmus talajára és nem foglalkozik a gyerekivel? Bár ha ő is iszik lehet nem érdekli. Sajnállak, nem lehet egyszerű neked . Talán ha újra felkeresnéd a gyámhatóságot tudnának segiteni , de meg van az a hátrány , hogy kiemelnek titeket a “családból” és nevelőszülőkhöz kerültök.

2021. júl. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
98%
Szia igazából te semmit nem tudsz azzal csinálni ha anyukád iszik az az ő döntése hogy többe nèzi az alkoholt mint téged és a testvèredet tapasztalatból beszélek én is voltam ilyen helyzetbe csak nálam az a különbség hogy nagykorú vagyok és le tudtam lèpni
2021. júl. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
98%
Szólj a gyámügynek.Ne csak magad miatt,hanem a baba okán is.
2021. júl. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Te nem vagy szörnyű ember. te mindent megteszel, amit megtudsz. 17 évesen több felelősség van benned, mint sok felnőtt emberben.

Sajnos nagyon nehéz bármi tanácsot is adni, ami működni fog. Talán próbálj meg a mostohaapukáddal beszélni, hogy hasson rá és beszélje rá egy elvonóra.

Bár, mivel ő is piál, ígyy nehéz lesz.

2021. júl. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
22%
Valahogy le kéne rendesen szoktatni, bár ez az igazán nehéz dolog.
2021. júl. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Mar miert ne tudna semmit tenni?


Azonnal vedononek szolni kell!! Az a pici 1 eves baba meh is serulhet nem gondoljatok??

Iskolaban tanarnak, igazgatonak barkinek, de szolni es lepni kell mielott baj lesz!

2021. júl. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
18, munka-suli, hugi gyámja
2021. júl. 31. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!