Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire ,,elvárás" tőletek,...

Mennyire ,,elvárás" tőletek, hogy családlátogatáskor dolgozzatok?

Figyelt kérdés

Olyan fiatal felnőttektől kérdezném, akik már külön élnek a (nem idős) szüleitől, és havonta x alkalommal mentek látogatóba. Mennyire főztök, mostok, takarítotok, dolgoztok a kertben, ,,szórakoztatjátok" a családot? Vagy ilyenkor pihenhettek, el is vonulhattok ha jól esik, nincsenek beszólogatások amiatt, hogy pihenni szeretnétek?

Köszönöm


2021. aug. 8. 11:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Nem azért megyek vendégségbe , hogy takarítót és szakácsot játszak .
2021. aug. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%
Ilyenkor én vendégségbe megyek, nem dolgozni. Azt megteszem a saját lakásomban.
2021. aug. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%

Az anyósomék elvárták volna, ezért és más problémák miatt is, abban maradtunk a párommal hogy jobb ha nem megyek oda.

Mindenki a saját házatáján kapirgáljon...

Én sem várnám el senkitől hogy levigye a szemetet, vagy bármi más.

2021. aug. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
71%

Akárhányszor hazamentem, segítettem a főzésnél, és igen takarítottam is. Közben felügyelni kellet a gyerekeimet, mert mindig valamiben törték a fejüket és nem jó dolgokon.)

Szerintem szüleinkhez nem vendégségbe megyünk, hanem HAZA megyünk. Semmi bajom nem volt, és nem is lett attól, hogy olyankor segítettem nekik.

2021. aug. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
99%

A szüleimnél a legnagyobb természetességgel csinálok meg valamit, ha észreveszem, hogy kell. Ott éltem 21 évig, nyilván tudom, milyen feladatok vannak. De nem kifejezetten elvárás.

Anyósékhoz nem megyünk, azt nem tudom.

2021. aug. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Én is így érzem, nyilván nem arról van szó, hogy leesik a karikagyűrű az ujjamról, illetve ha idősek lesznek nyilván más lesz a helyzet. De számomra rendkívül frusztráló, hogy amikor ott vagyok, akkor mindig a cseszegetés megy, hogy nem vendégségbe vagyok, mindig kitalálnak valamit, aztán ha megmondom nekik, hogy ezt nem, akkor vérig vannak sértve. Tegnap is kitalálták, hogy keljek hajnalban, mert kutyaházat kellene festeni, amiben amúgy évek óta nincs is kutya. De a legrosszabb, hogy nekem ilyenkor bohócot kell játszanom, szórakoztatni őket, és ha bevonulok a szobába, mert már szétmegy a fejem a folyamatos magyarázásuktól, akkor meg puffognak, hogy minek jöttem, ha a szobában ülök. De amúgy kb. 2-3 naponta beszélünk telefonon, szóval tudnak mindent, hogy mi zajlik az életemben, minek mondjam el ötvenhatodjára is
2021. aug. 8. 12:14
 7/24 anonim ***** válasza:
97%
Nem dolgozok, de segítek. Nekem ez annyira természetes, mint hogy gondolkodás nélkül benyúlok a hűtőbe és kiveszek egy sört, ugyanúgy gondolkodás nélkül be- vagy kipakolom a mosogatógépet. Nagyobb munkákat meg előre megbeszéljük, de az is természetes, hogy ha valamihez erős ember kell, akkor apám engem hív fel és nem valaki mást. Szóval mondjuk egy kerítésfestés miatt nem feltétlen szólnak, de ha az elkorhadt diófát kell kioperálni a földből, akkor számítanak rám.
2021. aug. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%
Anyamhoz nem vendégségbe megyek, hanem haza. Sokat segíteni nem kell, de ha van valami, megcsinálom. Szívesen megfőzök, elmosogatok, stb.
2021. aug. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, menj csak pár órára látogatóba és elkerülheted ezeket. Szüleink más ritmusban élnek, mint a fiatalok.

Öcsémék közel laktak szüleinkhez.. Apám megcsinálta, hogy minden reggel, mikor dolgozni ment becsöngetett hozzájuk, hogy keljenek fel, ne lopják a napot. Hálát adtam a jó istennek, hogy olyan távolságban laktunk, nálunk ezt nem tudta megcsinálni:)

2021. aug. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
69%
Látom, itt lepontozzák azokat akiknek nemesik le a karikagyűrű az ujjukról ha csinálni kell valamit a szülőknél...
2021. aug. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!