Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnál, ha a lányod...

Mit reagálnál, ha a lányod gimnázium után nem feltétlenül tervez egyetemre menni?

Figyelt kérdés

Csak érettségije lesz, tehát valamit kéne utána tanulni. Eddig az volt az elképzelés, hogy felsőoktatásban folytatja a tanulmányait. Ez az elképzelés még neki is megvan, csak nem abban a formában, hogy mindenképp szeretne és ha igen, akkor mindenképp gimi után. Konkrétan az az ötlete van, hogy jelentkezéskor csak egy helyet jelöl meg, mondván, hogy vagy az, vagy pár év (1, max 2)múlva újrapróbálja. Abban a pár évben, 1-2 évre inkább kimenne au pairnek külföldre, mivel hasznos tapasztalat lenne, meg nyelvtanulás szempontból is jó lenne neki. Aztán, ha hazajött akkor próbálkozik újra a felsőoktatással, de ha nem jönne össze, akkor van ötlete, hogy milyen szakmát tanulna.

Illetve au pairnek a tanulmányai után is kimehetne, mert annál a programnál, amit kinézett a felső korhatár 28 év, de úgy gondolja, ha ő gimi után rögtön egyetemre/főiskolára megy, vagy rögtön szakmát tanul azalatt történhet vele bármi, amivel leköti magát (munka, párkapcsolat, stb), és ha azután megy ki, akkor ezeket fel kell rúgni, amit nyilván nem akarna, így ha úgy adódik, hogy nem veszik fel elsőre oda, ahová nagyon szeretne menni, akkor inkább vár egy-két évet a tanulási terveivel.

Nyilván direkt nem cseszi el, hogy fixen ne vegyék fel, arra fog törekedni, hogy felvegyék oda, ahová szeretne menni, ha felveszik, akkor nem megy ki külföldre 1-2 évre, hanem majd azután ha végzett és nem kötelezte el magát, akkor, talán.


Mit szólnátok ehhez?


2021. aug. 12. 10:05
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
93%
Felnőtt ember. Te szülőként csak tanácsot adhatsz, vagy megfogadja, vagy nem. Lehetséges, hogy sok embernek nem tetszene az aurpairkedés, de hasznos tapasztalat valóban. Logikusan gondolkozik az alapján ahogyan leírtad a dolgot, én bíznék a döntésében és segíteném.
2021. aug. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
96%
Elfogadnám, támogatnám.
2021. aug. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem jól gondolja. Ha már vannak tervei, hogy azután mit tanuljon, akkor hadd tegye.
2021. aug. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
23%
Majd tanul, ha szükségét érzi. Nem kell 18 évesen egyetemre menni. Mehet 38 évesen is, amikor rájön, hogy szrt se ér el nélküle. Ha eddig elméletből nem tudtam átadni neki a saját tapasztalataimat, akkor majd megtanulja a saját bőrén. Úgy át fog menni az üzenet.
2021. aug. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
26%

Mit reagálnék? 18 éves (vagy elmúlt), gyakorlatilag semmi jogom beleszólni az életébe. Azt csinál amit akar, világgá is mehet, ha ő úgy akarja.


Ettől függetlenül csak egyetlen egy olyan ismerősöm van, aki 1-2 év munka után vissza ült valóban az iskolapadba, ahogy eltervezte. Az összes többi külföldön maradt, vagy idehaza dolgozni, szakma nélkül.

Ha a havi 1500 eurók rámennek majd a számládra, 2 év múlva nem biztos, hogy te is úgy fogod gondolni már, hogy de jó lenne vissza ülni a suliba és tanulni.


Nem mellesleg egyetem alatt is kimehetsz bármikor Erasmus programmal (több ismerősöm is megtette) sőt egyetem után, ha jó a nyelvtudásod, dolgozni is kimehetsz. Én nem csesznék el ezzel az életemből plusz 1-2 évet.

Én mire befejeztem az egyetemet (Bsc, Msc) már 25 voltam, mire elkezdtem dolgozni normális helyen, jó fizetésért már 28 voltam. 30 évesen jött a gyerek.

Így is baromira ki vannak tolódva az életszakaszok. De te döntöd el, neked melyik a fontos. Egy barátnőm szintén 25 volt, mikor úgy döntött, még elmegy pár évre PhD-zni. Mire odajutott, hogy lett egy stabil kapcsolata, meg lakása, 35 volt.

2021. aug. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
75%
Ok. Mit kellene gondolnom rola? Az ő dolga
2021. aug. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem egy idióta. Erasmussal annyit csavarog, amennyit akar, de közben nem lesz egy bébiszitter feleslegesen. Időt pocsékol azért, mert el akar menni otthonról, és közben az élete megy a semmibe.
2021. aug. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
95%

Hasznos kimenni néhány évre nyelvet tanulni.

Viszont ha valaki "kiesik" a tanulásból, akkor nehezebb visszaállni.

Van mindkét lehetőségnek előnye meg hátránya is.

Szerintem csak akkor hagyja abba a tanulást, ha nem tudja pontosan, hogy mit szeretne tanulni.

2021. aug. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
92%
Én is így csináltam,sőt. Én a főiskolai képzést szakítottam meg, mert nem szerettem, nem oda vettek fel ahova szerettem volna, így kimentem Angliába au pairnek másfél évre. Utána meg is változott a tervem és anglisztikára jelentkeztem, jól tettem. Támogatnám ezt is és azt is, ha a gyerekem nem akarna egyetemre menni. Ő dolga, ő élete.
2021. aug. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
28%

Teszek rá, ő élete, csak ne élősködjön semmittéve. Mivel melózni akar, nyelvet tanulni, így nincs ellenemre, ha tapasztalatot szerez 1-2 évig. Jól jön egyetem alatt a pénz is.


Egyetlen bajom, hogy au-pairben mindent tanul, csak nyelvet nem. Főleg ha külföldi családba kerül, nem helyi emberekhez. A munkaadók gyerekei ált. buta, neveletlen senkiháziak, akik a saját anyanyelvükön nem tudnk megszólalni, mert apu és anyu nem foglalkozik velük, ezért tart dadust. A dada nyelvén jobban megszólalnak, mint az anyanyelvükön. Nagyképű aranyásó vagy karrierista nők, apukák a szülők, akik csak azért vállanak gyereket, hogy letudják a kötelezőt és jobban magukhoz kössék a pénzesebbik felet. Nagyjából 0-24-ben a gyerek mellett kell lenni, nem tudom kivel beszélgetne, akivel nyelvet gyakorolhatna. Sok dada ráfarag azzal is, hogy baráti köre a hozzá hasonló szintén külföldi munkavállalókból tevődik össze, ugyancsak necces a nyelvtanulás. A magánéleti dolgokat nem ragozom, mint a mindenben a családhoz alkalmazkodás, mert az most nem téma.


Csak szólok....


Szóval inkább azt ajánlom, ha kimegy, keressen más melót. Ha most érettségizett, gyerek közelében még huzamosabb ideig se volt, akkor nagyon húzós lesz, mert nemhogy a saját, egy idegen gyerek nevelése még rosszabb. Nyelvi nehézségek, nincs tapasztalat, meddig mehet el egy dada más gyerekével, mikor szólhat rá??? Egy 18-19 éves lánynak nem ez a legmegfelelőbb meló. Ez nem Mary Poppins világa.

2021. aug. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!