Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Folyton csak panaszkodik és...

Folyton csak panaszkodik és már kezd elegem lenni. Mit tegyek? Nem akarom megbántani.

Figyelt kérdés
Anyukámnak egészségügyi problémái vannak, amik fájdalmasak. Én èrtem őt, sajnálom is de már nem bírom hallgatni. Valahogy húsvét körül kezdődött és azóta szinte mindennap azt kell hallgatni, hogy neki mennyire fáj, mennyire rosszul van, semmi nem segít, ő nem bírja. Próbáltam türelemmel, empatikusan hozzáállni de most már elég. Biztos nagyon rossz, elhiszem, hogy fáj, de nem bírom mindennap a sóhajtozásait/panaszkodásait hallgatni. Már ha csak sóhajt egyet olyan feszült leszek mert akkor tudom, hogy jön a szöveg, hogy mennyire fáj, mennyire rosszul van jaj neki mennyire rossz. Én mondtam már neki, hogy tényleg sajnálom, de azzal hogy mondja én nem tudok mit kezdeni. Erre megkaptam, hogy igazán lehetnék együttèrzőbb........ áprilistól mást sem csinálok csak hallgatom, hogy mi minden baja van és egyszer nem szóltam. Mit csináljak? Elhiszem, hogy fáj neki de már annyit mondta, hogy egyszerűen nem érdekel. Pedig az anyám és rossz érzés van bennem emiatt, hogy már egyszerűen nem tud érdekelni. Nem is tudom igazából. Bűntudatom van, hogy már nem is érdekel. Mostanába ha kezdi akkor csak úgy otthagyom, de tudom, hogy ez rosszul esik neki, szeretné ha meghallgatnám de már nem bírom. Ti mit tennétek a helyembe?

2021. aug. 16. 17:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Küld el orvoshoz vagy menjetek együtt.
2021. aug. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Most kell orvoshoz menni a bezárás előtt, mert csak rosszabb lesz.
2021. aug. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Jár orvoshoz meg gyógytornára meg gyógyszereket is szed. De nem tudom. Még valahova küldik de ugye időpont mindenhova és hónapokat kell várni. Én meg félek, hogy egyszer úgy kiborulok, hogy nagyon csúnyán meg fogom bántani.
2021. aug. 16. 17:31
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Ismerős érzés, én anyám is ilyen, de ő eleve piszkosul mártír mentalitású. Kitartást kívánok neked! Ezt csak az érti, aki benne van... Oké, toleráns és türelmes az ember egy ideig, de örökké tényleg nem lehet ezeket a rossz, lehúzó, nehéz szavakat hallgatni.
2021. aug. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
5%
Költözz el és nem kell hallgatnod
2021. aug. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Tulajdonképpen mi a baja, hogy ennyire fájdalmas?

Másrészt meg kellene neki elfoglaltság, ha egész nap azt figyeli, mikor hol fáj, akkor sokkal rosszabbul van, mintha nincs elég ideje erre koncentrálni, mással is jell foglalkoznia.

2021. aug. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
*kell
2021. aug. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Amúgy nem tudom mi baja van pontosan. A gerincével nincs valami rendben.
2021. aug. 16. 17:58
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

Annyi fájdalomcsillapítót kell az orvostól kérni, amennyi hat. Az orvosnak is panaszkodik? Esetleg valami alternatív kínai csodadoktorhoz fordulni (akupresszúra, kineziológia), ha a hagyományos nem megoldás.

Hány éves vagy? Depresszióban nem szenved?

2021. aug. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%
Doki
2021. aug. 17. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!