Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudhatnék dönteni?

Hogyan tudhatnék dönteni?

Figyelt kérdés
középiskolás kollégista vagyok, jó a gimi is, és a koli is. De a honvágyat egyszerűen nem tudom legyőzni. A szüleim felajánlották, hogy járjak a helyi, viszonylag jó gimnáziumba, de még nem tudok dönteni, döntésképtelen vagyok, mert az osztály már az első héten befogadott, jók a tanárok is, valamint az igazgató is sokat tett azért, hogy oda járhassak, tehát nem szeretnék neki sem csalódást okozni. De a honvágyat nem tudom legyőzni. Ezért szeretnék kérni itt egy kis lelki segélyt, ötletet, valami jó tanácsot, hogy könnyebb legyen a döntés. Írjátok le, hogy mi benne a pozitív, és mi a negatív a két választás között.

2021. szept. 8. 15:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
99%
Vannak barátaid a suliban? Ha igen akkor szerintem el fog múlni az a honvágy, még csak 1 hete vagy ott. Én nem hoznék ilyen hirtelen döntéseket, próbáld meg kibírni félévig, aztán ha nem tudtál rendesen beilleszkedni, akkor újra elgondolkozol ezen. Én is így voltam, 2 hónap múlva minden oké volt.
2021. szept. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
El fog múlni a honvágy, ha jól érzed magad. Lehet, hogy a másik suliban nem lennél ilyen szerencsés az osztályoddal, és ellenségesek lennének veled vagy kitaszított lennél. Ne add fel a biztos jót a bizonytalanért. Azon kívül pedig örülj, hogy kicsit "világlátottabb" leszel, nem a szülővárosodban begubózva éled le a fél életed, mint valami ketreces csirke. A kollégium nyújtotta önállósodási lehetőség is nagyon hasznos, és jó hatással lesz rád. Sokkal talpraesettebb leszel.
2021. szept. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%
Egy kicsit higgadj le, próbálj megnyugodni.A honvágy teljesen normális. Ha jobban ismered már a többieket, szerzel barátokat, mindez enyhülni fog. Kitartás!
2021. szept. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%
Egy hét telt el. Adj időt magadnak, barátkozz a többiekkel. Pillanatok alatt itt a péntek l.
2021. szept. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
98%
Most hirtelen a váltás. Nyilván megvolt az okod, hogy ezt a sulit válaszd. Bejutottál, örülj! Majd megszokod.
2021. szept. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
98%
Szeretetteljes közegben nevelkedtél, természetes, hogy van honvágyad. Gondolj arra, hogy oda bármikor visszamehetsz.
2021. szept. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
98%
Minden oké lesz, szerintem is. Gondolj arra, amit az ötös írt, nem a semmiért jársz most abba a suliba, tehát élvezd ki, hogy oda járhatsz. Még csak 1 hét telt el, barátkozz, érezd jól magad és meg fogod szokni! Sok sikert!
2021. szept. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonymousreview60 ***** válasza:
94%
Ez a honvágy olyan gyorsan elmúlik, hogy még. Ha 1 hónap múlva is van, akkor gondolkodj el. Addig ne.
2021. szept. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Imádtam a koleszt. Sokkal önállóbb lehettem. Jó volt a társaság. Nem kellett eljárogatni sehova h a barátaimmal lehesssek, hiszen a társalgóba beültünk "bandázni" Így hétköznap esténként sem a tv előtt possadtam mi t otthon.

Mindenk8nek honvágya van. Ezek az érzelmek jönnek mennek.

A 4 legjobb évem volt. (szakmánál már hazajárós voltam)

Kitomboltam magam a középiskolai évek alatt, így fiatal felnőtt ként, már nem vágytam vad bulikra. Tudtam a tanulmányaimra ill a munkámra összpontosítani.

Ha csak a honvágy miatt váltanál, Ne tedd

2021. szept. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Pár hét aztán belerázódsz.
2021. szept. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!