Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felhanytorgatnad ezt a gyereke...

Felhanytorgatnad ezt a gyerekednek?

Figyelt kérdés

Evek ota kulon elek anyamtol, soha nem volt jo kapcsolatunk, nem igazan segitett anyagilag soha egy-ket nagyobb kiadast leszamitva. Az 5 ev alatt, miota kulon lakok, vett egy mosogepet es 2 eve belefizetett 100 ezret a kocsimba, amit parom szuleitol kaptam reszben (a masik felet en fizettem, igy anyam segitsegevel), de o is bele akart szallni, eroltette, pedig nem kerte ra senki. En hulye elfogadtam, pedig lett volna ra penzem, de ugy voltam vele, hogy ha szervizelni, cserelni kell valamit gyorsba, akkor legyen mihez nyulni.

Azota ugy kezel, mintha a szemelyes taxija lennek. Egy darabig ugrottam is neki, amint futyult, mert egyedul nem kepes semmit megoldani, de az utobbi idoben mar nem erdekelnek a dolgai, foleg akkor, ha nekem is van programom. Erre megkaptam, mar nem elso alkalommal, hogy "bezzeg fizettem abba a tragacsba, es ennyire nem vagy kepes". Baromi rosszul esik, mert azt erezteti, hogy tartozok. Raadasul ilyenkor tragacs (ami alairom, valahol jogos), de amikor el kell menni vele a-bol b-be, akkor nagyon szuper autocska. Ilyenkor mi a jo megoldas? Fizessem neki vissza a 100 ezret es akkor nem tud mit felhanytorgatni, vagy csak szimplan engedjem el a fulem mellett?

24/L


2021. okt. 4. 17:16
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
17%
Ha akkor költözöl külön, amikor van rá keret, akkor nincs ilyen probléma... Nagylány játszani, mikor a mosógépet se tudod megvenni?
2021. okt. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
87%
Fizesd vissza, meg a mosógép árát is.
2021. okt. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
90%
Fizess vissza mindent
2021. okt. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim válasza:
24%

Fizesd ki, meg a mosógépet is. mert nem szorulsz a segitségére. Legyél önálló ha már az akarsz lenni.

De ez nem feltétlen fog elmulni, még is csak az anyád.

Azért nem vagy vele jóba mert nem az ö szabályai szerint akartál vele élni.

Értem én hogy te probáltad de neki az sem volt elég.

Azért anyira még se lehettek rosszba ha furikázod.

2021. okt. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem add vissza a pénzt, akkor már nem tud mire hivatkozni. Azért elviheted egyszer-egyszer, amikor neked belefér, de soha ne emlegesd a visszaadott pénzt. Legyél te különb nála!
2021. okt. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
96%
Hmm. Megvásárolta a fuvart, 100 ezer Ft értékben. Én is visszaadnám.
2021. okt. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
93%
Már az első említésre a képébe vágtam volna a pénzt
2021. okt. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
95%
Én is visszaadnám neki a pénzt.
2021. okt. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
95%
Tudom, hogy milyen nehéz büszkén visszadobni a pénzt, amikor egy ekkora összeg előteremtése gondot okoz, de sajnos itt egyértelmű a szándék: csak azért adott bele pénzt, hogy kihasználhasson. Én is visszaadnám valahogy, és vagy megszakítanám, vagy a nagyon minimálisra csökkenteném vele a kapcsolatot.
2021. okt. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim válasza:
84%

Vissza kell adni neki a pénzt aztán felejtsen el. Marhára toxikus ember, ha ilyen módon akar rángatni.


A mérgező szülő gyakran nyúl a bűntudatkeltés és a manipulálás eszközéhez annak érdekében, hogy érvényesítse az akaratát a gyermekével szemben. A manipuláció lehet finomabb vagy durvább, de mindkét esetben stresszt okoz a gyereknek (a felnőtt gyereknek is), aki nem akar csalódást okozni az apjának vagy az anyjának.

A bűntudatkeltés talán a legkézenfekvőbb csapda, amivel a mérgező szülő a gyerekét manipulálja. Eleinte ritkábban használja a módszert, kifogásokat keres, és talán észre sem veszi, hogy manipulál. Aztán egy idő után talán már meg sem próbálja másképpen elérni a célját.

Egy egészséges szülő-gyerek kapcsolatban mindkét félnek joga van hangot adni a sértettségének, a frusztrációjának vagy a csalódottságának anélkül, hogy követelődzne, vagy elvárná a másiktól, hogy az ő kedvéért mondjon le a saját vágyairól és szükségleteiről.

2021. okt. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!