Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg anyámmal,...

Hogy értessem meg anyámmal, hogy nem fogok az ő belátása szerint cselekedni, ha nekem van igazam egyértelműen?19

Figyelt kérdés

Többnyire az van, hogy ő kompromisszumra sem hajlik, mindig azt akarja, hogy úgy legyen ahogyan ő akarja. A legtöbb ilyen vitánk a tanulmányaimból, állattartási szokásainkból esetleg a pénzem beosztásából adódik.


Például ő erőlteti, hogy bioszból legyen minél jobb, lehetőleg ötös jegyem. Szerintem meg ez nem prioritás, mivel az utolsó két földrajz jegyemnél úgyse lenne jobb, hogy megdobja felvételinél a pontokat, elég ha olyan szinten tartok, hogy koliba ne írjanak be felzárkóztatóra. Ennél többet fogalkozni vele időpocséklás, nem ilyen irányba megyek, felvételihez nem kell.

Ő azt akarja, hogy mindenképp egyetemre menjek rögtön gimi után, én nem ragaszkodom ehhez az ötlethez, konkrétan ha a jövőbeli munkámra gondolok, akkor kettő opció közt vacillálok főképp, és az egyikhez csak szakmát kéne tanulnom. Ráadásul lehet én szeretnék egy évet kihagyni, és menni külföldre au pairnek valami szervezeten keresztül. Na ez neki a legrosszabb.


Vagy én például figyelek a háziállatok étrendjére, ő megszokás szerűen csinálja, ráadásul rosszul, én utánaolvasok... Volt, hogy egy háziállatommal kapcsolatban nemcsak utána olvastam a helyes étrendnek, hanem állatorvost is megkérdeztem és én aszerint etettem az állatot. Anyu meg ebben az esetben sem fogadta el az igazamat, pedig az én infóm is az állatorvostól volt... Szerinte mindegy milyen napszakban áll neki az ember hörcsög a helyét kitakarítani, én csak akkor kezdem el, amikor aktív, nem ébresztem fel, mert rossz esetben infarktust is kaphat. Szerinte nagy kert mellett hülyeség és úri szórakozás kutyát sétáltatni, pedig nyilván van értelme.


Szerinte mindenből a legolcsóbb kell, és ezt nekem előszeretettel hangoztatja mindennel kapcsolatban, akkor is, ha nem tőle kapott pénzt költök. Én meg azt nézem, hogy megfelelő-e a minősége, hasonló minőségű van-e jobb áron. Például ha kozmetikai termékről van szó, nem a százasból veszem meg a bármit, amit a fejemre kenek, mert hiába olcsó, ha nem tartós, csúnya lesz utána a bőröm, hanem valami olyat, amiről olvastam véleményeket, összetevő listát. Vagy szerinte sokat költök könyvekre, ami egyrészt neki nem jelent extra költséget, mert vagy a nyári munkás pénzemből ment, vagy amikor ez nem volt opció nem kértem tőle emiatt több zsebpénzt, mint amennyit alapból adott. Másrészt ebben az évben összesen kb hatezer forintot költöttem könyvre, többnyire mindig tízezer alatt vagyok éves szinten, amióta olvasok, max akkor lépem át, ha frissen megjelent a kedvenc könyvsorozatom új része.(ez max évi egyszer fordul elő, de inkább ritkábban)


És rendszeresen ezeket a köröket futjuk. Őneki van egy véleménye, és szerinte nekem aszerint kéne cselekedni. Pedig sokszor nincs is rá hatással, amit teszek, vagy egyenesen nekem van igazam.


2021. okt. 11. 14:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%

Sokan vagyunk ebben a cipőben nyugi. Sajnos el kell fogadnod, hogy nem tudod megváltoztatni a szüleidet, akármennyire is szeretnéd. Egyet tehetsz csak, higgadtan, nyugodtan elmondod a véleményedet és még azt is elmondhatod, hogy az ő rekaciójától nagyon szomorú, csalódott, vagy mérges vagy. Csak ennyit. Ha veszekszik veled ezek után is, akkor szépen nyugodtan sétálj el.

Valószínűleg nehezen fogadja el hogy idősebb vagy és nem kisgyerek, aki mindent úgy csinál ahogy ő mondja.

Még fiatal vagy, jobb ha még ennyi idősen harcolod ki magadnak passzívan a szabadságod, és nem halogatod huszonéves korod közepe felé, ahogy én tettem.

Szokja csak meg, hogy önálló véleménnyel rendelkezel a dolgokról. Ha igyekszel nyugodt maradni és vannak érveid, akkor előbb utóbb hozzá fog szokni hogy van fogalmad a dolgokról.

2021. okt. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
11%
Jó proli az öreglány.
2021. okt. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Az ilyen problémák akkor fognak megoldódni, ha elköltözöl. Sok ismerősömnek azóta lett a szüleivel jó a kapcsolat, míg otthon laktak, marták egymást.
2021. okt. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%
19 évesen nem kötelező otthon élni.
2021. okt. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
4: akkor hol lakjon, ha szeretne szakmat vagy egyetemet, es nem egy csoves gyarimunkas akar lenni ahogy felnotte valik?
2021. okt. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Élj saját életet, ez a legtisztább.
2021. okt. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
14%

5!


Ahol akar? Ha az anyjával nem tetszik az élet, akkor nem kell otthon lakni. Van albérlet, kollégium, szobaberles...

2021. okt. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Oszt hova a bánatba menjek el az érettségi évében? De egyébként írtam, hogy kolis vagyok. Csak onnan is haza kell jönni valamikor. Például hétvégente, szünetekben nálunk nem lehet bent maradni...


Egyébként meg nem az volt a kérdés, hogy elköltözzek-e otthonról. Plusz nem sokat változtatna azon az helyzeten, hogy ő azt hiszi, hogy igaza van, ezért nekem muszáj rá hallgatni. Ahogy hallom ő rendszeresen kiakad azon, hogy valaki külön élő nem hallgat a szüleire. Ugyanott vagyunk vele, hogy ő mond valamit, ami hülyeség, vagy csak szimplán nem azt akarom, én nyilván nem fogok rá hallgatni. Ugyanúgy össze fogunk veszni, mint most, csak nem lesz az, hogy ő fintorogva kerülget, én meg nem szólok hozzá, hanem csak siman nem hívjuk egymást.

Szóval az alap problémát nem oldja meg a költözés, maximum a következmények változnak.

2021. okt. 11. 16:39
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Hagyd rá.
2021. okt. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
56%
Az a helyzet kis barátom, hogy amíg nincs saját, önálló életed, addig ez van. Megszoksz vagy megszöksz.
2021. okt. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!