Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha teljesen...

Mit csináljak, ha teljesen reménytelennek látok mindent az életemben?

Figyelt kérdés

1. anyám halála óta azt érzem, nem bírom ki majd, ha apám is megbetegszik és meghal.

rengeteget idegeskedek emiatt, nemsokára 70 éves lesz... azt tervezem, ha ő meghal, én sem élek tovább, mert semmi értelme.


2. nincs saját családom és már nem is lesz.

ez egészségügyi okokból kizárt, plusz egyáltalán nem vágyok párkapcsolatra.

annyi eü. gondom van, amit most nem fogok részletezni, h. minden ilyesmit kizár.


3. egyetemet végeztem, de a szakmámban csak bp-en tudnék elhelyezkedni, az tőlünk több mint 150 km-re van, albiba nem fogok menni, rámenne a fizum fele, és mivel beteg vagyok, biztonságosabb itthon, h. ha kell, legyen mellettem vki.


4. a karrierem a betegségem miatt megfeneklett, emiatt sokat idegeskedek.

jelenleg is betegszabadságon vagyok.



szóval minden sötét, reménytelen, kilátástalan.

a rossz állapotom mellett anyagilag is padlón vagyok, apám kisnyugdíjából meg kevéske megtakarításomból tengődünk.

nem látom értelmét, h. a szart tovább talicskázzam.

16 éves korom óta küzdök krónikus betegséggel, kész csoda, h. az egyetemet meg tudtam csinálni... magány, betegség, szegénység hármasa határozza meg az életem és nem várható javulás a jövőben ezen a téren.


2021. dec. 1. 14:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
87%
Neked egyértelműen pszichológusra, vagy pszichiáterre van szükséged, a GYAK-on nem érdemes ilyen állapotban kérdést kiírni, hiszen mi nem vagyunk egyik sem.
2021. dec. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudok állást foglalni sem pro, sem kontra, de az nagyon ajánlom, hogy menj pszicholôgushoz.
2021. dec. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
87%
Kedves kérdező, nekem is kivették a méhemet daganat miatt, és nem lehetett gyerekem, de ettől még voltak kapcsolataim. Egyik szülőm súlyosan pszichotikus volt, másik meg borderline, aki a családtagok életére tört a személyiségzavara miatt. Mi "hozzá voltunk szokva", hogy nem eszünk nála, mert esetleg mérgezett kajával kínál. Talán hihetetlen, de ezt is "meg lehet szokni". Évekig voltam munkanélküli, ha nem is egy menetben, hanem 3 alkalommal, egyszer egy évig, másodszor majdnem kettő, a harmadikra már nem is emlékszem, öregeknél takarítottam, ha máshonnan nem lehetett pénzem. Nekem is van egyfajta személyiségzavarom, és folyamatosan közepes depresszióval élek, de a saját hajamnál fogva mindig kirángattam magam a bajból, ha nem is teljesen, de hogy ne érjen a számig. Én nem várok az élettől rózsaszín unikornist a palotába, és látom, hogy másoknak se könnyebb. Ki kell fejleszteni a megküzdőképességet, muszáj. Kerekesszékben élsz, hogy ennyire nem boldogulsz segítség nélkül?
2021. dec. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

13


nem, dehogy

a mentális érintettségem és a nőgyógyászati problémáim is elég súlyos csomag.

voltam többször is kórházban, nyilván ott egy egész orvoscsapat foglalkozott velem, pszichiáterek, pszichológusok, nem lettem jobban.

mindannyian mások vagyunk, azért mert neked van kedved élni, másnak nem feltétlenül.

2021. dec. 1. 16:41
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
70 évesen édesapád még nem fog elhunyni, az én nagyszüleim túllépték a 90-et bőven, krónikus szív-és vesebetegségekkel is. Nem megy az a meghalás olyan gyorsan.
2021. dec. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

anyám még nyugdíj előtt meghalt, szüleim testvérei szintén.

nálunk megy.

2021. dec. 1. 17:00
 17/25 anonim ***** válasza:
40%

Akkor is hiszti, hiába töröltettétek az első válaszom. Életképtelenség.

Mit szeretnél? Lépésről lépésre írjuk le hová menj, mit csinálj?

Vagy mi a kérdés célja?

2021. dec. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Ventiláció a kérdés célja.
2021. dec. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Szakember kéne tlnyleg, nem egy-egy alkalom hanem foylamatos terápia.
2021. dec. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

19


nincs rá pénzem

2021. dec. 2. 11:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!