Jogosan haragszom rá?

Figyelt kérdés
Apám még egy éve megkért, hogy mivel elmúltam 18, és megvan a bsc diplomám, kezdeményezzük a gyerektartás megszüntetését a bíróságon, mert ezt a pénzt nekem utalná, nem anyámon keresztül küldené át. A testvéreim msc végéig kapták ezt a pénzt (egyébként nevetségesen kicsi összeg, 35000 ft). A bíróság megszüntette a gyerektartást. Én egyetem mellett dolgozom, ebből tartom fenn az albérletem, és fizetek mindent, teljesen önállóan. Eltelt kb. fél év, ez idő alatt hozzám nem jött pénz. Nem tettem szóvá, mert kicsinyesnek éreztem volna. Nyitottam magamnak magánnyugdíj-számlát, és akkor megkértem, hogy a gyerektartás összegét az msc végéig (még egy év), légyszi utalja rá, hogy el tudjak indulni azzal a megtakarítással. Erre megkaptam, hogy ő aztán nem utalja, mert gondolnia kell a saját nyugdíjára is, és ez a pénz neki kell a későbbiekre. Biztosan jól jön akárkinek, de nettó havi 1m felett keres, felsővezető egy cégnél. Most kicsinyesnek érzem magam, hogy ezt az összeget egyáltalán elkértem, és szomorú is vagyok, hogy kvázi átvágott. Amikor még a papírjaim kellettek a tartásdíj megszüntetéséhez, nagyon sokáig magyarázta, hogy inkább nekem utalna, nehogy már anyám utalja át az ő számlájára beérkezett pénzt. Akkor is átküldtem volna neki a papírjaimat, ha azt mondja, hogy eddig és ne tovább, ő már nem akar fizetni. Így úgy érzem, hogy a lehető legjobb színben akart feltűnni amellett, hogy befejezi a fizetést. És igen, rosszul esik. Főleg, hogy a testvéreimnek ennyi idősen még nem kellett ekkora felelősséget vállalnia.

2021. dec. 8. 13:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Már a kezdeményezéskor egyértelmű volt, hogy ez a célja. Sajnos te a korod miatt még se tapasztalattal, se emberismerettel nem rendelkezel, azért nem láttad, ami mindenki másnak világos. Ez a tanulópénz, amit fizettél. Nem a haragodról van szó, hanem egy sokkal súlyosabb dologról: a nemzőapád egyáltalán nem szeret téged. Nem tudom, mennyire vagy képes tanulni az ilyesmiből, de bármikor bárki bármire megpróbál RÁVENNI téged azzal, hogy az neked lesz jó, MINDIG a hátrányodra lesz a dolog, és a másik húz belőle előnyt. Mindig.
2021. dec. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Írd meg neki mekkora pöcs, aztán szakítsd meg vele a kapcsolatot.
2021. dec. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
Én is ajánlom a kapcsolatmegszakítást, de nem írnék neki semmit. Tudja úgyis magáróla pszichopata, hogy pszichopata, nem kell bizonyítványt írni róla neki. Azt hiszed, 2-es, hogy az apja majd attól sírva fakad?
2021. dec. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Azta, azért ennyire ne húzzatok egy oldal felé, főleg te ne, második. Volt már rá példa, hogy küldött egy nagyobb összeget (200e), teljesen magától, amikor egy éve szükségem volt rá. Plusz ennyiből azt is nehéz következtetni, hogy nem szeret.

Simán csak ez a kicsinyesség bánt.

2021. dec. 8. 13:47
 5/19 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon gyerek vagy még te.
2021. dec. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Hát kösz, 23 évesen mi legyek? :D
2021. dec. 8. 13:52
 7/19 anonymousreview60 ***** válasza:
86%

#6: Kicsit felnőtt.

Ha ennyi idősen a tesóidnak fizetett ennyit, neked meg az ígéretével szemben nem, akkor te neki nem vagy fontos vagy nyűg vagy. Vagy az összes tesód is az, csak neked meg is mutatta. 35.000 vs 200.000: A havi fixből kevésbé akar kevesebbet adni, mint a másik eset környékén beesett prémiumból többet.

2021. dec. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Akkor konkrétan szükség volt erre, mert költöztem, és bútorokat vásároltam, nem hiszem, hogy összefüggött a céges bónuszával. Értem, amit mondasz, de szerintem a felnőtteknek is van egy alapvető bizalmuk a szüleik felé
2021. dec. 8. 14:49
 9/19 anonymousreview60 ***** válasza:
89%

"de szerintem a felnőtteknek is van egy alapvető bizalmuk a szüleik felé" Nem is mondtam, hogy ebben hibás vagy. Neked is volt ilyened, de ráb@sztál, átvert. Átvert, mert ezt a nyugdíjra kell nekem is már akkor is fennállt, amikor azt mondta, hogy menjünk vele bíróságra.

Egyébként, ha annyira neked akarta volna adni, nem anyádnak, akkor szimplán megkérhettétek volna anyádat, hogy utalja tovább automaikusan. Vagy még egyszerűbben (ha nem beszedési megbízással ment apád számlájáról anyádéra), akkor csak simán át kellett volna irányítani a nevedre. De ha anyád nem ment volna bele, akkor meg annak csak oka van apáddal szemben.

Mindegy is. Ez a tanulópénzed, hogy családtag is átverhet. Tanultál belőle. Ennyi.

2021. dec. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Eddig is automatikusan utalta anya, azt hittem, ez egyértelmű volt.

Kicsit áldozathibáztató a hozzáállásod. Annyi mindent lehet írni a sztorira, miért azt kell, hogy hülye voltál, hogy hagytad? Azért, mert gerinctelen nem leszek, hogy visszatartsam a papírokat, ha kérik tőlem. Nehogy már oda lyukadjunk ki, hogy ez a gyerek hibája, meg legyen már felnőtt, stb... simán annyi érdekelt, hogy jogos-e. Szerinted jogos. Felesleges kioktatni, csak azért, mert én vagyok kéznél, és nem apám. Valakinek csak meg kell mondani a tutit, nem? De...

2021. dec. 8. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!