Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként hogy birkóztok meg...

Szülőként hogy birkóztok meg azzal, hogy a gyereketeket nem vagytok képesek úgy támogatni, ahogy szeretnétek?

Figyelt kérdés

Sajnos az utóbbi (jó)pár évben nem vagyunk túl fényes anyagi helyzetben... Két gyerekünk van, a lányunk 6 éves, a fiú 15.


A fiunktól kapom emiatt a legtöbb "szemrehányást" úgymond, mert ő magunkat mindig a féltestvéréhez hasonlítja. A férjem volt felesége a válásuk után megismerkedett egy tehetős üzletemberrel, hozzá is ment viszonylag hamar. A férfi fizeti az életüket, a férjem lányának is megvesz mindent első szóra, utaztatja, lakást, autót vett neki, fizeti az egyetemét. 17 éve neveli, saját lányaként szereti (neki nincsen gyereke).

Nekünk nem telik arra, hogy évente többször nyaraljunk (igaz, az utóbbi 4 évben egyszer sem sikerült), vagy hogy hetente járjunk étterembe, menjünk kirándulni, moziba. A gyerek meg azt látja, hogy a féltestvére vadiúj mercivel jár, most éppen a nem tudom, milyen szigeten nyaral, minden családi eseményen azt taglalja, hogy éppen hol járt, mit csinált. Mellé mindig új telefon, új ruhák stb.


Tudom, hogy mi sosem leszünk olyan anyagi helyzetben, hogy elindítsuk őket az életben... Nem arra gondolok, hogy nem tudunk nekik érettségire 1-1 budai panorámás lakást adni, mert azért a realitás talaján kell maradni. De még mi is fizetjük a hiteleinket, hónap végén általában már a szüleim vásárolnak be nekünk, mert annyira nem marad. Szóval nemhogy lakással, de még egy jobb önerővel sem tudjuk őket támogatni... Vagy azzal, hogy lakhatnak itt, amíg pénzt nem gyűjtenek, mert vidéken élünk. Itt nincs főiskola, egyetem, tehát ha akarnak valahová menni, a kollégium az egyetlen lehetőségük, mert nem fogunk tudni még 50-60 ezres albérletet fizetni.

Azt tudni kell, hogy anno a férjemet én "szerettem el" a feleségétől, miattam váltak el. Mikor elnézem, hogy a lánya és a felesége hogy élnek, aztán megnézem a mi életünket, sokszor gondolok arra, hogy talán ez a büntetésem úgymond, amiért engem választott.



2022. jan. 16. 13:00
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
81%
Úgy, hogy megbántam mélységesen, hogy megszültem őt, erre a pocsék, rideg világra.
2022. jan. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%

"Mikor elnézem, hogy a lánya és a felesége hogy élnek, aztán megnézem a mi életünket, sokszor gondolok arra, hogy talán ez a büntetésem úgymond, amiért engem választott."


Helyesen gondolod. Kinek ez jut, kinek az. Neked jutott a boldogság,a pali, meg a pénztelenség, neki meg a kényelmes élet és ki tudja, milyen érzések.

2022. jan. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Plusz itt nem csak arra gondolok, hogy felnőttként (már amennyire egy 18-19 éves az). Hanem akár kamaszként, gyerekként.


A fiam pl. nem túl jó angolból, általános iskolában 0 energiát fektettek a nyelvoktatásba a tanárok. Angol órán általában filmeket néztek magyarul, angol felirattal, vagy beszélgettek, témazáró előtt pedig a tanárnőjük lediktálta, milyen feladatok lesznek... Itt pedig a középiskolában van olyan osztálytársa, aki úgy jött el általánosból, hogy középfokú nyelvvizsgát tette, most készül a felsőfokúra. Nem egy csoportban vannak, de nagyon nagyok a különbségek így is.

Én nem tudok neki segíteni azon kívül, hogy a szavakat kikérdezem, az apja sem. Különóra kellene neki, de 3000 forint alatt senki nincs. Ha hetente 2-szer megy, már az 24 ezer forint egy hónapban.

Lányom imádja a lovakat, szeretne eljárni ő is (két kis barátnője jár). De 1 óra lovaglás 5 ezer forint, minden hétvégén nem fér bele...

2022. jan. 16. 13:10
 4/31 anonim ***** válasza:
98%

Úgy lehet megbirkózni vele, hogy azt mondod hogy a tőled telhető legtöbbet megteszed értük. Ez a lényeg.


Gyerekkel meg meg kell értetni, hogy a pénz nem fán terem, te is szeretnél utazgatni meg jobb körülmények között élni, de ez van. Féltestvérei jobban élnek de nem várhatja senki se el hogy egy másik család támogasson titeket, ez van ezzel kell együttélni.

2022. jan. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon sok család még így se él. Gyerekeket vállaltatok olyan anyagi körülmények közé, ami azért kiszámíthatóvá tette a jövőt. Akkor kellett volna ezen gondolkodni, mostmár az elfogadás van. Sajnos.
2022. jan. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

"Neked jutott a boldogság,a pali, meg a pénztelenség, neki meg a kényelmes élet és ki tudja, milyen érzések."


Éppen ez az, hogy már semmi boldogság nincsen itthon. Csak frusztráció amiatt, hogy nincsen semmi pénzünk, pedig bőven lenne mire költeni itthon is, a gyerekekkel kapcsolatban is.

2022. jan. 16. 13:13
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát, te döntöttél úgy, hogy ezt akarod. A döntések meg következményekkel járnak. Mondhatnám azt is, hogy megérdemelted, amiért egy másik család életébe másztál bele, de nem akarok ennyire udvariatlan lenni.
2022. jan. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
91%
De minek kellett második gyerek is a csóróságra?
2022. jan. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
24%
Ha a 15 éves hepciáskodik, mondd meg neki, hogy próbálja bekönyörögni magát gazdagékhoz, aztán ha nem sikerül, gondolkodjon el azon, hogy ha nekik nem kell, neki meg ti nem kelletek, akkor mit is tervez csinálni, elmegy tolvajnak?
2022. jan. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
81%
Amiért nős faszikkal kell kezdeni. Agyhiány miatt.
2022. jan. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!