Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám miért ennyire maradi,...

Az anyám miért ennyire maradi, hogy nem enged találkozni egy fiúval? Mit csináljak, mit mondjak? (megjegyzésnél kifejtem)

Figyelt kérdés

16 éves, 11. osztályos gimis lány vagyok. Az unokatestvéreimmel szilvesztereztem (18-20 évesek), ott találkoztam egy sráccal, táncoltunk, beszélgettünk egész este, de semmi több nem volt. Utána írt üzenetben, beszélgetni kezdtünk és az az igazság, hogy nem tudja, hány éves vagyok. Idősebb nálam pár évvel, most fog a jogon végezni tavasszal. Ezért én azt mondtam, hogy idén érettségizem. Tudom, hogy ezt nem húzhatom a végtelenségig, és szeretném neki elmondani az igazat, de úgy voltam vele, hogyha megtudja, hogy még csak 17 leszek, tuti offol.

Lassan 1hónapja beszélgetünk chaten, vagy facetimeon és felhozta, hogy jövő héten szívesen találkozna velem. Most alapból kevesebbet tudunk beszélni, mert síelni van a barátaival és tökre hiányzik kb, szóval megörültem ennek. Mondta, hogy értem jön, meg haza is hoz szívesen. Erre az anyám annyit mondott, hogy biztos nem... Nem is ismeri, semmit nem tud róla. Nem este akar találkozni, nem is magához akar felvinni, szóval kb. meginnánk egy kv-t, meg ennénk egy sütit napközben. Ráadásul már utána is kérdeztem, mondta az unokatesóm, aki ismeri, hogy nagyon rendes srác, a családja is normális.


Rám sehol nincs panasz, jól tanulok, nagyon ritkán szoktam eljárkálni bulizni és akkor is mindig barátnőkkel vagyunk együtt, nem alszok fiúknál meg semmi ilyen. Nem akarom beégetni magam, hogy közlöm vele, anyukám nem enged. Két barátnőm azt mondta, hogy mondjam itthon azt, hogy a suliban kellett még maradjak, vagy hogy lesznek ők az alibim. Az anyám nem jönne rá, mert 5-6 előtt sosem jön haza, apukám meg elvan a saját dolgaival hétközben szintén. De félnék a lebukástól, meg sosem szoktam hazudni, amilyen szerencsém van, tuti meglát valaki, vagy lebukok.


2022. jan. 27. 18:58
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
92%
Kérdezz rá, hogy amikor ő fiatal volt, milyen érzés volt neki, mikor tiltották a találkozót pedig ő nagyon kedvelte az udvarlót. Vagy kérdezd meg, hogy neki nem udvaroltak? Meséltesd a fiatalkoráról, és aztán szépen vezesd rá, hogy attól még a lánya maradsz, és nem változik semmi, hogy az életedbe egy udvarló is jött.
2022. jan. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
97%
De a korodat minél előbb tisztázd a sráccal. Nagyon nem fer.
2022. jan. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
93%
De nem bírom az ilyen szülőket komolyan. Aztán meg az ilyen sipákol 10 év múlva, hogy miért nem vagy még férjnél, mikor lesz gyerök stb.
2022. jan. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
95%

1. Mondd meg a srácnak az igazat a koroddal kapcsolatban! Hidd el, ha eddig érdekelted, nem ez lesz az, ami miatt hátat fordít, de hogy ne tudjon róla, hogy még fiatalkorú vagy, az nem oké.

2. Milyen viszonyban vagy anyukáddal? Tudsz vele beszélgetni komolyabb dolgokról, vagy ilyen elutasító mindennel kapcsolatban? Volt már fiúkkal kapcsolatban bármilyen tapasztalatod (akár csak annyi, hogy tetszett valaki), amit megosztottál anyukáddal? Ha igen, arra hogy reagált? Mert fura ez a zsigeri elutasítás. Ha jóban vagy vele, próbáld vele megbeszélni rendesen, mondd el, hogy bementek egy kávéra, nem a sráchoz mész, stb. Ha nem vagytok jóban, vagy másban is ilyen zsarnoki, akkor megoldás lehet a hazugság, de az biztos, hogy csak növelni fogja anyád és közted a távolságot.

2022. jan. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
29%

Tudod mikor számít ez az egy év, hogy 17 leszek csak, nem 18? Kb. 18 éves korig, utána már 1 év az nem idő! Nem is értem miért kellett ez...

Nem vagyok jó véleménnyel az ilyesmiről, és nem azért, mert konzervatív vagyok, mert ez a pár év (6-7) ez nem számít bizonyos érettségi fokozat felett, de most még igen! Egyértelmű, hogy a korosztályán nem tud dominálni, ezért próbálkozik egy nála fiatalabbnál. És neeeem, nem úgy van az, hogy hát megtetszik valaki és akkor annak nem lehet parancsolni. Ez nem így működik! A srác főiskolára jár, azaz nagy közösségbe, az ismerkedési kör az az életben ennél csak drasztikusan szűkebb bír lenni a későbbiek folyamán, miután belépsz a munka világába (fujj, de ronda kifejezés, elnézést)! Szóval ha innen indulva egy 16 éves lányt talál meg az lehet, hogy nem teljesen tudatos, de nem véletlen! Nem a véletlen műve!

Ezzel nem muszáj foglalkozzál, nem akarlak lebeszélni róla, a Te dolgod! Csak tudd, hogy ez azért van!

Anyádnak ne hazudj! Véletlenül se! Először tisztázd a sráccal, hogy hazudtál és nem vagy végzős, ha azt elfogadta, utána van értelme egyáltalán ennek, hogy anyukádat meggyőzd, addig felesleges.

DE győzködd, ne a háta mögött találkozgass valakivel! Értse meg, hogy nem vagy már teljesen gyerek! Te pedig értsd meg, hogy anyukádnál az idő az máskép telik, mint nálad! Ahogy írtam 18 éves kor felett az 1 év az semmi, és az idő egyre gyorsabban pörög. Neki tegnap még ártatlan kislány voltál! Ezt kell tudni tisztázni, hogy 16 éves vagy és emlékezzen arra, Ő milyen volt 16 évesen!

2022. jan. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
83%

Úristen nekem is ez volt. Mármint a sztori nem, hanem találkozni akartam egy fiúval, de anyukám nem engedett, hát azt hazudtam, hogy barinőmmel talizok. Elmentünk a városba, azóta is áldom az eget, hogy nem futottam össze anyum egyetlen ismerősével sem.


Amúgy én leülnék vele beszélni azt illetően, hogy pont ez fogja azt erdményezni - mármint az, hogy tilt - hogy hazudni fogsz neki. És, hogy igazán tudhatná, hogy rendes vagy és semmi rosszban nem lennél benne, de ezt neki kéne tudnia a legjobban hiszen az anyukád.


Felvetül a kérdés, hogy részéről hol a bizalom és vajon ő ennyi idősen, hogyan reagált volna, ha ennyire tiltják?!

2022. jan. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 grafno ***** válasza:
29%
Szerintem nem maradi és csak felt teged. Ha te is most vegeznel a jogon akkor lehet nem mondana semmit sem mikor, hova, kivel mész. 16evesen lehet úgy gondolja meg inkább tanulj és ne pasizz.
2022. jan. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim válasza:
71%

Igazából nem tűnik olyan vészes helyzetnek.

Egyik lehet az, hogy most beszélhetsz anyáddal, meggyőzheted ahogy az #1 is írta.

Nyugodtabb lennél tőle ha bejönne, de most ha ugyanúgy megtagadja akkor valszeg ugyanúgy el fogsz menni egy idő után engedély nélkül találkozni. Amúgy meg egy szülőnek ilyen korban ezeket meg kell értenie előbb utóbb. Szóval tali után vagy ha lebuksz is elbeszélgethetsz anyáddal ahogy az #1 írta mert az kb jogos. Szerintem emiatt amúgy se lenne nagy bajod ha lebuksz. Ha ügyesen csináljátok meg meg is oldható anélkül is.


A másik meg az hogy nem beszélsz anyaddal de elmész. Jó de innen hogyan tovább? Mondjuk jól is sikerül jó esély van rá. Valamikor mindenképp el kell mondanod a korod.

Most várhatsz vele, hogy jobban össze melegedjetek és úgy hátha nem dob. De akár a talin is bevallhatod te dönzöd el. Ha már tudja akkor már majd csak 1 lépés hogy szüleid megismerhessék és akkor nem fognak tartani tőle.


Szerintem minél hamarabb mondd el a srácnak. Most 1 év annyira nem nagy dolog azért nem 14 vagy.. Manapság a csajok már bőven szépek ilyen korban. Csak az intellektusok, érettségük nincs meg hozzá sokszor. Ha a srác szerinted úgy érzi ez meg van benned, nem biztos hogy dobni fog. Most nem egy szám miatt dobna alap esetben hanem mert nem vagy megfelelő vagy talál mást, ez megeshetne akkor is ha 19 lennél.

Ha eddig jól elvoltatok van rá sok esély hogy ilyen szinten rendben vagy. Ha végzős jogos akkor olyan 22-23 lehet jobb esetben ami a hazudott 18 hoz képest már eleve egész nagy, ha egy srác nem szeretne "túl" fiatal csajokkal lenni akkor már mindegy hogy 11 vagy 12. es vagy szerintem.


Amúgy szüleid tudják hogy hány éves? Ez nem derülti ki itt tisztán.


Másik hogy nagyon ismerős vagy leírás alapján bár rengeteg ilyen lány lehet. Nem tudnád leírni a monogrammod? Abból nem árulsz el semmit de ha abszolút más megnyugszom hogy full más személyre gondoltam. (Itt nem árulom el ki vagy semmiképp)

2022. jan. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
34%
Szóval hazudtál, átbasztad a srácot: másban is szokásod ferdíteni, hazudni? Nem lehet hogy a szüleid ezért nem bíznak benned semennyire?
2022. jan. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
37%
Amúgy kíváncsi lennék hogy gondoltad hogy kapásból hazugsággal indítasz egy pasinál....
2022. jan. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!