Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál, ha megtudnád,...

Mit szólnál, ha megtudnád, hogy a 19 éves lányod három-négy éve dohányzik titkoban a tiltásotok ellenére?

Figyelt kérdés
Állítólag nem rendszeres, csak havi pár, van hogy hónapokig egyáltalán. Eltitkolni nem volt nehéz, lévén amikor nem online oktatás van, akkor kollégista, a szagát meg nem ériztétek meg, mert ti magatok is dohányoztok szülőként.
2022. febr. 21. 10:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Dohányos szülőként nem hiszem hogy pattoghatnék a cigi miatt, Viszont érdekelne honnan volt rá pénze.
2022. febr. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
Semmit. 19 évesen már nem lány, hanem felnőtt nő.
2022. febr. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Most mit szóljak hozzá?

Megmondanám h azt hittem ettől több esze van.

2022. febr. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
azt, hogy nem tiltani kell, hanem példát mutatni és észérvekkel meggyőzni.
2022. febr. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Szülői példamutatás nélkül semmit nem tiltok. Nem az a fajta vagyok, aki vizet prédikál és bort iszik. Vagy mutatom, hogy hogyan kell jól csinálni, vagy ha én is szarul csinálom, akkor hallgatok. De nagyon!
2022. febr. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#1 Kollégistaként nyilván van zsebpénze, diákmunka, bébiszitterkedés, stb. Nem olyan előteremthetetlen összegről lehet szó, ha néha hónapokat kihagy valaki, meg csak kevés szálat szív.

És akkor ebbe még nincs benne, hogy otthon a több száz betöltött cigiből, ha eltűnik egy-két szál nem tűnik fel, meg ha valaki más kínálja meg.

2022. febr. 21. 10:52
 7/15 anonim válasza:
92%
Semmi joga a szülőknek beszólni. Ők is bagóznak, valamint a lányuk már nagykorú. Azt csinál a testével, amit akar.
2022. febr. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Azt csinál amit akar felnőtt nő.

De azért lehet neki mondani hogy nem jó hosszútávon a cigaretta.Saját példátokat elmondhatjátok neki.

2022. febr. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

A cigaretta nagyon drága, és egyre drágább. Miből van neki erre pénze?

Elmondanám, hogy drága, additív, egészségtelen, rongálja a fogakat, egyre több fiatal nem randizik tudatosan cigarettással, mert hamutál szájjal senki sem csókolózik és undorító.

2022. febr. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%
Semmit. Én is 14 éves korom óta dohányzom titokban. Ha jól értem, a szülők is cigiznek. Ez van, hiába a tiltás, a jó példa többet ért volna.
2022. febr. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!