Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyu folyamatosan pakolna...

Anyu folyamatosan pakolna takarítana itthon, szerintem már betegesen. Mit lehet csinálni vele?

Figyelt kérdés

Ebéd után legalább 2 órát van a konyhában hétvégente,hogy lemossa a csempét, felmossa a padlót, letöröljön mindent. Ha segítenék neki akkor nem engedi, ha valamikor megcsináltam akkor szerinte nem olyan szépen mint ő. A csempe nem maradhat vízcseppes sehol, a pultot és az asztalt is mindig nagyon súrolja. Ezen kívül még vagy másfél órát tölt a fürdőszobában is, pedig mindkettő viszonylag kicsi helyiség.

Miközben csinálja szid minket, hogy mi miért nem töröljük a port, csinálunk valamit. Ha takarítottam valamennyit akkor is ez van. Apu sem ülhet le pihenni amíg takarít, általában ki szokott menni a kertbe.

Nagyon örülök, hogy rend van nálunk, de sokszor ez már beteges szerintem. Például ma vacsorára nem ehetnék tükörtojást, mert azzal kosz lenne. Meg a folyamatos szidás, hogy egy szar ember vagyok mert hétvégén merek pihenni vagy elmenni valamerre.

Meg most a 4 nap alatt először voltunk itthon párommal ebédelni és, hogy neki kellett megsütnie a párom kedvenc húsát, nem én csináltam meg neki. Jelenleg ezt is a fejemhez vágta a nagy pakolás közben.

Egész héten dolgozom én is, ráadásul ingázok, úgyhogy ilyenkor jól esne picit nyújtózkodni. Anyutól sem várom el, hogy körül ugráljon minket, ő is dolgozik még, csak szerintem ez a szidás kicsit sok, amikor ahelyett, hogy olvasna, filmet nézne egész nap idegeskedik, hogy pakolni kell, meg takarítani.

Van külön lakásunk a párommal, ott sem járunk térdig a koszban, pedig napi 20 perccel megoldjuk a takarítást. Ha reggel nem akarunk felkelni akkor meg főzünk előző este.

Nálatok hogy megy? Mennyit szoktatok takarítani? Stresszelni rajta?


2022. márc. 15. 13:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
31%
Egy rendes takarítás ennyi idő, más kérdés, hogy én minden főzés után letörlöm a csempét, nem kell súrolni hetente. Fürdő sem tartana ennyi ideig, ha mindenki vigyázna a rendre, pl. olykor a mosdót más is kipucolhatja, nem kell anyádnak akkor. És szólni sem kell neki, hogy megcsináltad.
2022. márc. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

Anyám is hasonló. Beledöglik a házimunkába, panaszkodik, mártírkodik, de ha segítenénk neki, az nem jó. Porszívózás kb. naponta, de minimum kétnaponta, hallgatni kell ahogy búgatja vagy egy órát, a saját gondolataimat nem hallom tőle. Ha otthon vagyok, szívesen elmennék bevásárolni, de az nem jó, ha nem járom végig a város összes boltját, mert máshol öt forinttal olcsóbb valami. (Jól élünk egyébként, nem vagyunk rászorulva hogy mindenen ilyen betegesen spóroljunk.)


Megoldás? Az nincs, azon kívül hogy nem igazán járok haza. A lakásomban hetente egyszer kb. egy óra alatt rendet rakok, leporolok, kiporszívózok, meg amikor összejön egy mosásra elég szennyes, kimosok, meg persze időnként elmegyek bevásárolni. Hétközben nem főzök magamra, max. hétvégén. Stresszelni rajta? Soha.

2022. márc. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%
Küldd át hozzánk légyszi, légyszi!
2022. márc. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
21%
Nyilvánvalóan nincs egyéb teendője, gondolom, már nyugdíjas.
2022. márc. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
Valamit kompenzál vele. Maximalista. Fél, hogy "mit szólnak hozzá mások"
2022. márc. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
24%
Öreg, az a baja.
2022. márc. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%

Ez egy ilyen fajta mentális probléma. Nem mondom, hogy betegség, de nyilvánvaló probléma. Ezt csak olyan érti, akinek nem a takarítás az élete.


Én például heti 2x porszívózok és mosok fel, heti 1x takarítom ki vízkőoldóval, meg fertőtlenítővel a fürdőt. Heti 3 alkalommal megy a mosógép, mosogatógép pedig mindennap. A konyhában 2 hetente 1x van nagytakarítás, aközött csak épp letörlöm a pultot szivaccsal meg ronggyal.


És képzeljétek, mi sem járunk koszban. :) Tökéletesen kiegyensúlyozottak és tiszták is vagyunk, nem mellesleg sok szabadidőnk van pihenni, filmezni stb. Nem halok bele, ha van pár edény a mosogatóban.

De az anyám dettó ugyanaz, mint a kérdezőé. Mindennap munka után otthon még este 8-ig dolgozik! Tehát vagy 3-4 órát. Folyamatosan csattog minden áldott nap, zörög, kiabál, direkt pattog, mert azt hiszi érdekel bárkit is a hülyesége, szombat reggel 6-kor már megy a porszívó. Csak mi már telibe lexartuk. Tehát mindennap konyha/fürdő/ház takarítás! Teljes körűen. :D


Ja, nem, nem volt rabszolga. Apám mindig felsepert otthon, én főztem kb majdnem minden nap, tesóm figyelte/gondozta/takarított az állatokra. A mosogatást is általában más csinálta meg helyette. És mindenki dolgozott/tanult, nem csak anyám.

DE neki ez nem volt elég és soha semmi nem volt jó. Inkább megcsinált mindent másodjára is utánunk. Meguntuk, elköltöztünk, apám meg tűri tovább.

Neked is ez a megoldás.

2022. márc. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%
7/7 te is kényszeres vagy, csak hogy tudd. még hogy ti sem jártok koszban....furcsa is lenne egy betegesen tisztaságmániás embernél a kosz.
2022. márc. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
9%
Apunk sincs a toppon, ha értitek.
2022. márc. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%

8

XD

2022. márc. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!