Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen helyzetből lehet szabadu...

Ilyen helyzetből lehet szabadulni ebben a pillanatban úgy, hogy ne kelljen kihagyom napot a suliból pl bíróság vagy hasonlók miatt?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

A szüleim elváltak, apa erősen nárcisztikus személy, ha nem tetszik neki amit csinálok, pokollá teszi az életemet, ellehetetleníti a helyzetemet. Már olyan szinten vagyok, hogy nem bírom elviselni azt, ami ott van mind a környezet(akkora a káosz, mint egy disznóólban), mind a hangulat meg hasonlók miatt. Konkrétan anya férjét szívesebben mondanám az apámnak, mint ezt az embert. Nemrég vagdostam is magam, szerencsére már szokom le róla, de most megkértem anyát, hogy had legyek nála inkább, mert apáék környezetében elgyengülök, és újrakezdem.

Ezen kívül ott nem tudok rendesen tanulni, a feladataira koncentrálni, iskolára készülni, stb.

Még úgy sem, hogy kollégiumban vagyok, amit egyébként azért intéztem el, hogy ne kelljen annyit látnom apát.

Hozzátartozók továbbá az, hogy őt nem érdekli semmi azon kívül, hogy meglegyenek a napjai.

Szóval 16 (már betöltöttem, ha az számít valamiben) évesen szerintetek tudok tenni bármit ezen kívül bármit, hogy megszabaduljak tőle?

Vagy jelenleg ennyit tudok tenni, hogy amennyire csak legálisan tudom, lecsökkentem a láthatás idejét?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2022. ápr. 24. 07:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%

Te gyerekként jelezhetsz az illetékes családsegítő felé.

Anyud pedig a kapcsolattartás újra tárgyalását kervenyezheti, ha tobb, mint 2 év eltelt az utolsó óta.

A felügyeleti jog egy másik dolog, az azt jelenti, hogyha anyukad a kizarolagos, hogy az iskola neki ad az e-naplohoz jelszót, ot hivjak, ha bajod esik, apad engedelye nélkül atirathat masik iskolaba, stb. Ennek nincs koze a kapcsolattartáshoz.

Ha birosagra kerül a dolog, 16 évesen megfogják kerdezni a véleményed, es figyelembe is veszik, de kb. kizárt hogy teljesen megszüntessék a kapcsolattartast. A napok csökkentésere van reális esély. Kérdés, hogy anyud belevagna-e, révén szinte biztos, hogy apad a gyerektartassal jönne, ha azt rendesen fizeti. Mondvan nem vagy kivancsi ra, akkor a penzere se tarts igenyt. Ő annak fizeteserol nem mondhat le, akkor se, ha csokkenne a kapcsolattartas, de ha narcisztikus, honapokig, évekig elfog szórakozni a pereskedessel, amihez anyudnak nem biztos hogy sok kedve van.

2022. ápr. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
80%
Kamasz gyereknél a láthatás úgy van, hogy a gyerek "úgyis odamegy ahol ő akar lenni", ennyi idősen szerintem már nem kötelezhető rá, a gyerek már korlátozottan cselekvőképes és hamarosan nagykorú is lesz.
2022. ápr. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Amint tudok, megpróbálok vagy én tenni valamit, amit tudok, vagy megkérek valakit, aki tud lépni valamit, hogy tegyen ezügyben.
2022. ápr. 24. 10:23
 14/18 anonim ***** válasza:
73%
Sosem válaszolok privát uzenetre. Ott van, idéztem, hogy mi a kamu.
2022. ápr. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Bocs, nem tudtam, hogy privátban nem válaszolsz, mivel nem ismerlek.

Ha nem hiszed el, amit mondok, az a te dolgod. Mivel én voltam ott, én tudom, hogy mi volt, van választásod, hogy elhiszed vagy nem.

Időnként lehetnek fura helyzetek, akkor is, ha nem hiszed. És sajnálom, ha hazugnak tartasz, ezzel nem tudok mit kezdeni, úgy sem, hogy nem vagyok az.

2022. ápr. 24. 10:35
 16/18 anonim ***** válasza:
90%
Nos, nyilván nem hiszem el, mert tisztában vagyok vele, hogyan működik a rendszer.
2022. ápr. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
34%
Kérdezö: A veszekedö, mindent jobban tudó valakinek ne válaszolj, mert neki az az öröm, ha stresszelhet másokat meg gyanusítgathat!
2022. ápr. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
17. Köszönöm a jótanácsot! Több kötözködésre egyébként sem válaszoltam volna, mert nem szeretnék senkit győzködni. Annak ugyanis semmi értelme nincs.
2022. ápr. 24. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!