Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Edesanyam 86 eves. En 60 a...

Edesanyam 86 eves. En 60 a hugom 55. Mindig en voltam a rossz amiota az eszemet tudom. Arra gondoltam, ha megteszek mindent, segitek anyagilag is ez majd valtozni fog. Sajnos nem. Az unnepek alatt csaladi ebednel megkaptam a magamet. Velemeny?

Figyelt kérdés
Rajottem, hogy nincs mit tenni. Halalig tart. Tenyleg furcsallom, kozben sajnalom Edesanyamat, hogy ebben a korban arra hasznalja az energiajat hogy folyamatosan bantson/ haj, smink, parvalasztas, munka, menu..... semmi nem jo amit csinalok. Ti hogyan kezelnetek egy ilyen helyzetet?

2022. ápr. 24. 16:24
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
95%

60 évesen lehetne annyi eszed, és önbecsülésed, hogy nem loholsz mások elismeréséért, szeretetéért. 🤷‍♀️ Ami nem megy nem kell erőltetni.

Nem lehet az érzelmeket megvenni.

2022. ápr. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
65%
Kapcsolatmegszakítással.
2022. ápr. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon hasonló a mamám, anyum és a húga kapcsolata. Azért "furcsa", mert mama is úgy nőtt fel, hogy az öccse volt a minden, dédi a mamámat nem szerette (vagy csak nem jól, ezt ennyi évvel később már lehetetlen megállapítani).


Szóval nálunk valószínűleg örökölt minta továbbvitele zajlik. Lehet nálatok is ez van. Nem hiszem hogy lehet ezzel bármit kezdeni, ha "csak" neked fáj.


Anya mindenesetre már beletörődött... (Még a kor is majdnem stimmel, anyu 59, mami 82, keresztanyám 51 éves)

2022. ápr. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
85%
Nem tennék meg mindent, és megszakítanám a kapcsolatot anyámmal, HA az első, egyben utolsó figyelmeztetésemre hagyná abba. Nem attól fog minden szép és jó lenni, ha mindent megteszel, látod, semmit nem ér. Ha te kiállsz magadért, akkor lesz változás. És ez anyádnak valószínűleg nem az ínyére, de ez ne érdekeljen. Akkor is fog téged érdekelni, de ettől te cselekedhetsz úgy, mintha nem. Aztán idővel, ha ne csapol le, rájössz, mennyivel szebb úgy az élet. Gondolom van nyugdíja, egy kis kiegészítést adhatsz, ha nagyon rosszul áll, de nem kell MINDENT megtenni, pláne, hogy van még egy lánya, aki tud beleadni, hogy gyógyszerek pipa, kaja pipa.
2022. ápr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
91%
Kapcsolat megszakításra szavazok. Hasonló nő szült engem is, anyának inkább nem nevezném . Egész életemben csak a rosszindulatú kritikát kaptam tőle. 40 évesen jutottam el odáig hogy megszakitom vele a kapcsolatot és jobb így.
2022. ápr. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
91%
Nem fogod megkapni tőle azt a szeretetet amit szeretnél. És nem tudom milyen gyakran találkoztok de ha terhesek a talalkozások akkor ne erőltesd. Egy életed van nem toltheted azzal hogy neki megfelelj. A kora se menti fel az alól hogy bántson.
2022. ápr. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
86%
60 évesen a szenilis anyád véleményével foglalkozol? Remélem van férjed gyerekeid, unokáid,saját életed. Nem anyádra pazaroltad el ezt a kevés időt.
2022. ápr. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
94%

Én - igaz nem a családban - de úgy éltem az eddigi életemet, hogy "mindig mindenkinek meg akartam felelni".

Eredmény: Minden közösségben megtaláltak azok, akik ki akartak használni és azok is, akik úgy mertek velem beszélni, olyan stílusban, mint ahogy senki mással nem mertek volna.

0 barát, álságos kapcsolatok ("barátot" bejuttattam arra a helyre ahol voltam és ezt az adott helyen az én hátbatámadásommal "köszönte meg".

2022. ápr. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
81%
Mondjuk hatvan évesen már nagyon fura anyu elismeréséért pitizni.,
2022. ápr. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
58%
Az a véleményem, hogy 60 éves korodig ha nem jött meg az eszed, már nem is fog.
2022. ápr. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!