Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire lennél kiakadva, ha...

Mennyire lennél kiakadva, ha a 19 éves gyereked csak a kettesre, nagyon maximum alsó ponthatáros hármasra hajtana töri érettségin?

Figyelt kérdés

Nem igazán tett bele energiát a készülésbe, úgy van vele, hogy full mindegy, hogy sikerül, csak ne bukjon meg. Az a magyarázata erre, hogy sok a négyese, meg egy hármasa azok közt az év végi jegyek között, amik számítanak, szóval sokkal jobban jön ki azzal, ha azokra a tárgyakra koncentrál, amik felvételi tárgyak neki, mert ha minimum 70% feletti emeltet ír, meg a másik olyan tárgy, ami számít sikerül 90-95% körülire, akkor tud duplázni, akkor pedig teljesen irreleváns az érettségi átlag, meg az év végi átlag. Igazából ennek van is realitása a próbaérettségikből, órákon/otthon megoldott feladatsorok eredményéből kiindulva.

Ennek függvényében, hogy állnál hozzá, hogy hanyagolja a törit? Ki lennél akadva? Megpróbálnád szankcionálni?


2022. máj. 7. 09:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
97%
Logikus érvekkel meggyőzhető vagyok, és ez az érvelés számomra logikusnak hangzik, bár a felvételi pontszámításban nem vagyok otthon. A kutyát nem fogja érdekelni soha, hányasra érettségizett.
2022. máj. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
97%
Nem próbálnám meg. Én annak idején mindenből ötösre érettségiztem, dicséretet is kaptam érte és egy fokkal nem lett ettől sikeresebb az életem, mint azoknak, akik a felvételi tárgyaikat úgy-ahogy megtanulták, a többin meg éppen hogy átcsúsztak. Ők jártak jól, mert kevesebb energiával érték el ugyanazt az eredményt.
2022. máj. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
99%
Én még régen, mikor érettségiztem megpróbáltam mindenből jót írni és az lett a vége, hogy semmi sem lett annyira jó. Sokkal jobb lett volna, ha azt csináltam volna, mint a fiad. Ha olyan szakra megy ahova nem kell töri, akkor inkább a szükséges tárgyakra koncentráljon. (Tehát nem szankcionálnám sehogy.)
2022. máj. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
69%
19 éves... felnőtt. Az ő dolga.
2022. máj. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha így is betud jutni oda, ahova szeretne, akkor hajrá. Én nem feltétlen lennék kiakadva, ha így is betud jutni, ahova szeretne, akkor fókuszáljon a felvételi tárgyaira, és a többit meg hanyagolja. Viszont mindenesetre nehogy az legyen belőle, hogy a töri érettségin megbukik.
2022. máj. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A nagy Levin ***** válasza:
89%
Pont a történelem érettségi olyan, hogy szövegértés+ atlasz használat+ némi tudás, meg ír két elfogadható esszét és van egy jól kitöltött feladatlap. Utána a szóbelin mond egy-két okosat és megvan a hármas, de akár a négyes is. Jobb, ha azokra a tárgyakra koncentrál, amik felvételi tárgyak. Már csak ezért sem szankcionálnám vagy ilyesmi.
2022. máj. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
95%

Az írásbelire nem is lehet készülni (illetve lehet, de ki az aki elkezdi a 4-5 éves könyveket meg füzeteket bújni...)


Én egész jó voltam töriből, de csak azért, mert mindig követekző órára megtanultam amit kellett, de úgy 3-4 hónappal később már törlődött minden a fejemből. 88%-os lett az érettségim, mert agyból meg lehet írni, illetve atlaszból. Semmi évszámra nem emlékeztem, vagy bármi másra ami anno egy felelethez/dolgozathoz kellett. Lesz az bőven jobb is, mint kettes...


...a szóbali viszont más tészta. Az írásbeli és szóbali között nem kéne, hogy a gyereknek más dolga is legyen, mint a tételek megtanulása. Ennyi idő alatt pedig bőven meg lehet tanulni a (z egyébként nem túl nehéz és bonyolult) töri tételeket. Bármilyen szar tanuló is, bármennyire is nem szükséges, szerintem ez alap, hogy egy érettségiző megtanulja a tételeket.

2022. máj. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
97%
Semmi gond, nekem 10 éve a fizika emelt matek, emelt angol 5 lett, a többi 2-3. Történelemből kegyelem kettest kaptam.
2022. máj. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
69%

Semennyire, teljesen logikus amit mond a gyereked.


Hadd tippeljek, az fáj, hogy nem tudsz villogni a rokonság előtt a gyerek színötös érettségijével, ami a nagymamán kívül soha senkit nem fog érdekelni?

2022. máj. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
97%
Én is ezt a taktikát követtem. Aztán malacom volt és kihúztam egy könnyű tételt, így a töri is 4-es lett, de van amit csak 2-re tudtam volna elmotyogni. Nem lett volna semmi, felvettek az egyetemre, eltelt azóta 14 év, a kutyát nem érdekelte a töri érettségi.
2022. máj. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!