Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valaha tud belül normális...

Valaha tud belül normális ember lenni az aki rossz mintákat kapott a szüleitől?

Figyelt kérdés

Apám egy igazi tirpák bunkó.

Minden csak úgy lehet ahogy ő akarja. Ha valami nem tetszik neki, üvölteni kezd, mindegy milyen apróság. Egy rosszul letett szerszám, vagy egy meg nem evett rántott hús bőven elég. Szólni vitatkozni ezért nem lehet. Ha elmondunk neki verekszik is.

Anyám ebbe már rég beletörődött.


Sajnos ahogy telik az idő, egyre inkább azt veszem észre magamon hogy olyan leszek mint ő.

Tudom hogy el lehet költözni, meg el lehet menni pszichológushoz.


De ez elég lesz valaha?

Leszek valaha normális?

Félek én már örökre el lettem rontva.



#Elrontott ember #Életképtelen gyerek #önbizalomhiányos gyerek
2022. máj. 29. 20:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális vagy, amíg látod, hogy ő nem az.
2022. máj. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
100%

Sok munkával jár, hogy évekkel később ne ezt add tovább a gyerekeidnek.

Az első reakció azok a mondatok, tettek lesznek, amivel te is szembesültél.

A sors ismétli önmagát az esetek többségében.

2022. máj. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
23%
Az ilyen emberek meg sem próbálnak jobb szülők lenni. Beléjük ég: "Hogyha nekem is rossz volt, legyen a gyerekemnek is rossz". És ez eléggé szomorú.
2022. máj. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%

Nekem az anyukám volt ilyen. Nem törődöm, lusta, önző, becsvágyó , irigy. Sajnos én is elszoktam ezt a mintát. Elköltöztem , azután 2-3 évvel később sikerült ( baráti figyelmeztetések stb miatt ) felfogni és küzdeni ellene. Azóta más ember lettem.


Szerintem van esélyed, de ki kell mozdulnod ebből a közegből .


Persze, mikor haza megyek pár napra mindig zavar a viselkedése, próbálom kezelni, és mindig vissza jönnek a régi emlékek, de tudom, csak pár nap.


Legalább benned van a hajlam, hogy te ne légy ilyen. Ez már jó kezdet. Tölts több időt építő barátokkal, és amint tudsz , költözz el.

2022. máj. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
"anyukám" A leírásod alapján anyád nem érdemli meg az ilyen kedves vagy mit tudom én milyen jelzőt (sokaknak az anyukázás, apukázás a mániája manapság, mert bah... ki tudja miért)
2022. máj. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%

#5

Bonyolult ez. Sosem kedveltem emiatt, sosem volt anya típus, de volt egy borzalmas időszakom, és ott segített, én is csodálkoztam, hiszen távol állt tőle mindenféle együtt érzés, így kiérdemelte ezt a jelzőt. Azon felül a viselkedése nem

Példa értékű , én igyekszem temetni ezt és arra koncentrálni, hogy végeredményben az anyám . Havonta 1-2 napot látom, kerülöm a konfliktust .

2022. máj. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Tud természetesen ahogy fordítva is lehetséges.
2022. máj. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%
Hármas vagyok. Felőlem lepontozhattok ahogy akartok, ha nem tetszik a tényállás miszerint VANNAK ilyen eszmefuttatású szülők.
2022. máj. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
tud normális lenni az ember ilyenkor is. Sok lelki munkába kerül, de megéri. Sok olyan gyerek van aki direkt más viselkedésű mint a szülei, mert felfogták (akár tudat alatt) hogy valamit nagyon rosszul csinál a szülője. Hajrá, csak így tovább!! Jó úton jársz!
2022. máj. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

"mert felfogták (akár tudat alatt) hogy valamit nagyon rosszul csinál a szülője."

Az ilyen elég ritka, de igazad van neked is

2022. máj. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!