Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam 3 éve elhunyt. Tegnap...

A fiam 3 éve elhunyt. Tegnap hallottam, hogy a 4 éves kisunokám apának szólította az anyja új férjét. Hogyan dolgozzam ezt fel?

Figyelt kérdés

2022. máj. 30. 14:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
92%
Legyél nagyon boldog és hálás, hogy mégis lesz apukája a kicsinek. És hogy te része lehetsz az unokád életének.
2022. máj. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
89%
Elhiszem hogy ez rossz neked, olyan mintha újabb kapocs szakadna el, ami a fiadhoz köt.
2022. máj. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
90%

Nekem 3 éves koromban halt meg apukám. 4 voltam, mikor anya nevelőapámmal összejött. Egy idő után apának hívtam, hívom a mai napig.

30 vagyok. Tudom hogy nem az apám, apukamra nem is emlékszem.

Apa emléke elött tiszteletet adok, nevelőapámnak pedig hálás vagyok, hogy apám helyett apám.


Ja és hozzáteszem, apai nagyanyám, amint meghallotta, hogy apának hívom, kitagadott. 5 évesen beszéltem vele utoljára.

2022. máj. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
92%

Tökéletesen érthető, hogy gyászodban fáj ez neked, de az előzőeknek igaza van:

Az unokádnak szüksége van apára és nagyon hálásnak kell lenni (a gyereknek is, a menyednek is és igen, neked is!), hogy a menyed új párjára apaként tud tekinteni.

A te véred folyik a gyerekben, és egy másik férfi komoly áldozatokat tesz, hogy felnevelje, apja legyen.


Tégy meg mindent a GYEREK érdekében, hogy túljuss ezen és el tudd fogadni a nagy veszteséged ellenére is.

2022. máj. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
78%
Vegul is o fogja felnevelni.
2022. máj. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Gombanyo12 válasza:
79%
Feldolgozni nehéz. De a megértés, az unokád iránti szeretet sokat segíthet. Próbálj meg egy gyermek fejével és szívével gondolkozni, érezni. Tedd a szívedre a kezed, megsúgja neked, hogy a szeretet mindent megold és még a gyász feldolgozásában is segíteni fog.
2022. jún. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
76%

Nézd te elvesztetted a fiad ami egy életen át fáj és teljesen természetes

Az unokádnak is örökre ő a vérszirinti apja de sajnos ő ezt majd tiniként fogja fel de elmélyülten csak felnöttként

A volt menyed meg reméljük talált egy férfit aki méltó arra hogy az unokád apának hívja.

Ha így van amít szívből remélem megérdemli.Gondolj bele ha egy normális család lesznek a te unokád apaképe ő lessz!Tőle kapja azt amít a fiad adhatott volna neki.

Senkire ne neheztelj a fájdalmad ellenére ebbe a gyerek és az anya érdekében fogad el!

Ne roncsd el a kapcsolatodat a volt menyeddel.Az unokád életében így konfliktus nélkül jelen maradhatsz.

2022. jún. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetértek , mindenképp kell egy apa a gyereknek. 1 évesen még nem tudja felfogni ezeket a dolgokat. Nagyon rossz érzés lehet, de meg kell adni a lehetőséget hogy az apai kötődést érezze. Ha nagyobb lesz akkor pedig eltudsz vele beszélgetni.
2022. jún. 6. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!