Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet ilyet kérdezni a gyereke...

Lehet ilyet kérdezni a gyerekektől?

Figyelt kérdés

Rossz szülő aki megkérdezi a gyerekeit hogy ki kit szeret a legjobban?

Én nem vagyok híve annak hogy kőtelező mindenkit egyformán szeretni. De mi fér bele?



#testvér #Egyforma szeretés #Kőtelező szeretés
2022. jún. 12. 14:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy kérdéstől nem lesz valaki rossz szülő. Én nem kérdeznék ilyet, lehet a szülőt érdekli a válasz, ha van egyáltalán erre válasz de a gyereknek ez egy nagyon nehéz kérdés. Úgy érezheti valakit jobban kell szeretnie, muszáj választania, pedig nem az.


Az rendben van, hogy nem kötelező mindenkit egyformán szeretni, de ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy valakit jobban, inkább azt, hogy máshogyan.

2022. jún. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezzel csak azt mutatod meg a gyereknek, hogy muszáj választania. Igazából miért kérdeznél ilyet egy gyerektől? Nekem ez fura.
2022. jún. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2. Nem mi. A mama kérdezte meg hogy mi a legfontosabb neki a világon? Azt mondta apu. 🥰 És azóta ezen gondolkodok.
2022. jún. 12. 14:42
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Ettől még nem lesz instant rossz szülő, de egy ilyen kérdés arra felé löki a mércén.
2022. jún. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
3: ez nem jelent semmit. Ha más kérdezi, akkor lehet más a válasz. Ezért hülyeség ilyeneket kérdezni.
2022. jún. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Bár semennyire nem tudom értelmezni, hogy most ki kérdezett kitől, arra emlékszem, hogy gyerekkoromban hüle vénasszonyok szokása volt a kisgyerekektől kérdezgetni, hogy kit szeretsz jobban aput vagy anyut? Ostobák voltak egytől-egyig.
2022. jún. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

,,A mama kérdezte meg hogy mi a legfontosabb neki a világon? Azt mondta apu"


Azért ez nem a kit szeret a legjobban világon kérdéssel egyenlő. Erre válaszolhatott volna bármivel, akár egy tárgy, játék. Sokat nem jelent ez a válasz, nem kell neki jelentőséget tulajdonítani. Abban a pillanatban így gondolta.


A választ sok tényező befolyásolhatta, lehet előtte apukájával csináltak valamit közösen például.


Ettől még mindenki fontos neki, mindenkit szeret, a nagyit is, téged is, tesóját is (ha van) barátait, tanárait/óvo nénit, kedvenc játékát. A gyerekek ilyen szempontból értelmesebbek mint a felnőttek, mármint egy kérdés és egy válasz alapján nem kezdenek gondolkodni, hogy ki kit szeret és kit jobban és miért . :D


Ez miatt ne kérdezettek tőle hasonlókat, meg azt se kit szeret a legjobban.

2022. jún. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt kérdezte, MI (!!!) a legfontosabb, arra simán lehetett volna az a válasz, hogy a rántott hús, vagy az alvókája, vagy az, hogy este mesét olvas neki valamelyikőtök (tehát nem is tárgy, hanem történés).

Ja, és a válasz meg a pillanatnyi hangulatát jelzi, nem egyetemes érvényű. Én is megkaptam már a gyerekemtől, hogy "nem vagyok a barátod". Máskor meg "Apa a sztár!".

Szóval az egész nem ér annyit, hogy egy percig is gondolkodj rajta.

2022. jún. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, rossz szülő. Lelkiismeret furdalast okoz a gyereknek
2022. jún. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezni elhet csak enm illik.
2022. jún. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!