Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit árul el a szülők személyis...

Mit árul el a szülők személyiségéről, ha folyamatosan "másokhoz" viszonyítgatnak?

Figyelt kérdés

Tehát mind saját magukat, mind a gyermeket. Természetesen magukat felmagasztalják az égig, hogy mi vagyunk a világon a legjobb szülők, mi teszünk a legtöbbet a gyerekünkért. "Mások" közel sem tesznek meg ennyit, a nyomunkba nem érhet senki.

A gyereket természetesen folyamatosan sértegetik. "Bezzeg más gyerek" jobban tiszteli a szüleit, bezzeg más 5-öst szerzett, te pedig 4-est. Teszik mindezt rendszeresen, minden egyes nap, bármiről legyen szó, ez a minta uralja a kommunikációjukat. Durva manipulációval is társul.

Mire utalhat?



2022. jún. 17. 10:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

#8

Mennyi igazság van benne, de tényleg.

Én azt bírtam, amikor bezzeg az Andi, bezzeg a Zoli, (mindezt úgy, hogy stabil 4,5 átlagom volt általánosban, gimiben pedig 4,2).

Amikor pedig szereztem egy hármast (dolgozat), és mondtam, hogy de az osztály felének egyes és kettes lett, négyünknek lett hármas, jobb meg nem is lett, akkor jött az, hogy "Engem nem érdekel más gyereke."

Szóval ilyenkor nem érdekelte más gyereke, de amikor másét felvették elsőre a (noname) főiskolára, engem meg nem vettek fel elsőre az erős szakra, akkor "bezzeg a Zoli".

2022. jún. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

#10, ez elviekben jól hangzik, a gyakorlat viszont az, hogy minél többet hallasz valamit, annál nagyobb valószínűséggel fogod elhinni (nem akarok a politikába belemenni, de a propaganda is így működik). Tehát ha az életedben azt hallod mindig, hogy „semmire nem vagy jó”, akkor egy idő után el is fogod hinni.

Ha gyerek koránál intelligensebb, akkor előfordulhat, hogy ezeket a dolgokat átlátja. Nálunk apám volt ilyen, de mivel alkoholista volt, hamar rájöttem, hogy az ő véleménye nem nagyon számít. Ha anyám is ilyen lett volna, akkor lehet, hogy más lett volna a történetem.

2022. jún. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez az, hogy a gyerek nem tudja magát függetleníteni tőle, mert gyerek.

Én mindig azt hallgattam otthon, hogy szarra sem fogom vinni, semmi sem lesz belőlem (közgáz egyetemet végeztem, és okleveles adószakértő vagyok).

De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy semmi olyat nem csináltam soha, amiért ezt a mocskot kellett volna a pofámba tolniuk: Otthonülő, csendes, normális lány voltam, szorgalmas is, jó tanuló is, komoly is. A mai napig nem értem.

2022. jún. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
3%
#12 "Tehát mind saját magukat, mind a gyermeket. Természetesen magukat felmagasztalják az égig, hogy mi vagyunk a világon a legjobb szülők, mi teszünk a legtöbbet a gyerekünkért. "Mások" közel sem tesznek meg ennyit, a nyomunkba nem érhet senki." Ez a pár sor nem arról árulkodik, hogy nem látja át a szülei hibás viselkedését. Így, hogy látja milyen képmutatóan viselkednek könnyebb függetleníteni magát a véleménytől is. Illetve a manipulációt is látja. Én tartom magam ahhoz, hogy a gyerek felelősége az, hogy próbáljon meg nem törődni velük, ne hagyja magát lehúzni. Ezt tudom nagyon nehéz, mert rosszul esik a bántás ez természetes. Ez máshol is előfordulhat, hogy valaki negatív dolgot fogalmaz meg velünk szembe. Tudjuk, hogy mi az értékünk akkor nem fog tudni "annyira" belénk marni vagy lepereg egy idő után. Nem a külsőt akarom megváltoztatni, mert az nem fog menni.... a belsőt könnyebb mert az tőlünk függ.
2022. jún. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
2%
Ez arra utal, hogy a gyereket álomvilág helyett az életre készítik fel. Mikor felnőtté válik, folyamatosan versenyhelyzetben lesz, másokkal szemben, mások ellenében kell elérnie a céljait. Például állásinterjún pont le fogja sz*rni az interjúztató, hogy önmagához képest hogyan teljesített: ha van egy jobb jelölt ugyanannyiért, azt fogja választani, akkor is, ha az csak félgőzzel produkálta magát. Erre pedig nem árt már gyerekkorban elkezdeni készíteni a gyereket: ha úgy nő fel, hogy mindig jobb akar lenni a többieknél, sokra fogja vinni.
2022. jún. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

#15, sok esetben közel sem erről van szó. Ha a gyerek 110%-ot teljesít, akkor is azt kérdezik, hogy miért nem 120%-ot.

Ezzel a módszerrel nem embert nevelnek belőle, hanem szociopatát.

2022. jún. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy szar emberek és jó esetben az ilyen szülőknek szépen hátat fordítanak a felnőtt gyerekeik.
2022. jún. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Főleg, hogy van olyan tanár, aki pofára osztályoz. Minek kell hasonlítgatni? Más gyereke az a más gyereke. Mi köze a gyereknek máshoz? Önmagához kell mérni.

Négyes az szép eredmény. Ahelyett, hogy megdícsérné más gyerekezik. Ezzel nem motiválja. Azt is mondhatná figyelj most ez 4 lett, így sikerült, de ez nem határozza meg azt, hogy ki vagy. Nem vagy ettől kevésbé értékes ember. (És még nem beszélve arról, hogy a négyestől még rosszabb jegy is van. ) A felnőttek sem egyformán jók mindenben, ugyanúgy nem várható el a gyerektől sem.

2022. jún. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

15-ös, a lényeget nem érted, de mindegy.

Ebben az esetben gyerekről van szó, aki még sérülékeny. Ezért nem kellene egy állásinterjúzó felnőtthöz hasonlítani.

És a másik az, hogy pont azoktól az emberektől (szüleitől) kapja a negatív dolgokat, a letromfolást, az ócsárolást, akik (mivel a legközelebb állnak hozzá), a legnagyobb kárt, rombolást tudják a gyerekben tenni.

Ez baromira nem hasonlítható ahhoz, mint amikor pl. munkahelyen ki kell állni magáért az embernek, mert pl. szemetek a kollégák vagy a főnök.

Pontosan az elfogadó, bíztató, gyerekben bízó szülő biztosítaná azt a gyerekkort, amiben felnőve, megerősödve nem lenne gond a felnőttnek kiállnia magáért a nagybetűs életben.

2022. jún. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
27%

#15 vagyok.

Akik megcáfoltak, azoknak igazuk van. A másokhoz hasonlított gyerek beteg lelkű lesz, szociopatává válik, míg az önmagához hasonlítottból erős, egészséges lelkű felnőtt válik.

És az esetek túlnyomó többségében ez az erős, egészséges lelkű felnőtt lesz az igavonó barom, akit a gyerekkorában másokhoz hasonlítgatott, beteg, szociopata főnöke pár évente kicsinál, aztán a kissé sérült, de még egészséges lélek mehet tovább a következő munkahelyre, ahol nagyon örülnek neki, valódi fellendülést hoz, talán magasabb pozícióba is kerül, de megint találni fog egy vadállatot, akivel nem jön ki, aztán vagy megszokja, vagy továbbáll. A beteg barmok meg 10-15 évig ott ülnek a beteg lelkükkel, nyalással-taposással, szégyentelenül kibrusztolt főnöki pozíciójukban, fogalmuk sincs arról, mi történik körülöttük, mert leköti őket a beosztottjaik b***tatása és a feljebbvalóik ajnározása, de közben háromszor-négyszer annyit keresnek, mint az egészséges lelkű dolgozóik, akikkel tetszés szerint bánhatnak úgy, mint a kapcaronggyal, amíg hozzák a várt eredményeket.

Ez a baj. Elb***ott, beteg világban élünk, itt nem terem babér az épeszűeknek. A sikeres vállalkozók, üzletemberek túlnyomó többsége valójában nyomorék lelkű rabszolgahajcsár, akik mindenen és mindenkin átgázolva hajszolják a sikert és a pénzt és végül ők nyernek, az egészséges lelkűek meg alulmaradnak.

2022. jún. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!