Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyermeketek születésével új...

A gyermeketek születésével új értelmet nyert az életetek?

Figyelt kérdés
Megvolt az az érzés, hogy “igen, ez a kis emberi lény számomra mostantól a legfontosabb” és az életemnél is jobban szeretem őt?
2022. júl. 6. 01:42
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
89%
Nem.
2022. júl. 6. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
90%

Nem, azt határozottan nem éreztem, hogy új értelme lenne az életemnek. A Pontosabban voltak ilyen érzéseim is, mint amit felsoroltál és még 100 más is.

Egy gyerek nem ad értelmet az életnek, ha az nincs, akkor kár is belekezdeni, végtelenül demoralizáló a gyerekednek, sőt a párkapcsolatnak is, ha a gyereket eszköznek tekinted!

2022. júl. 6. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
86%
Nem, így, ahogy írod, nem. Nem szerethetem jobban az életemnél. Hanem azt érzem, élnem kell, hogy őt biztonsagban felnevelhessem. Tehát ilyen szempontból új értelmet nyert, de pont nem úgy, ahogy írod: hanem úgy, hogy eddig csak magamért éltem, most már érte is felelősséggel tartozom.
2022. júl. 6. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Sőt mi több - tudom, illik erről hazudni, letagadni -, jó párszor megkérdeztem magamtól azt is hogy kellett ez nekem? Félreértés ne essék: szeretem a gyerekem. De előfordul hogy elegem van a marhaságaiból, a dacoskodásból, meg hogy minden egyértelmű dologra kérni kell kétszázadszor is, mert MINDEN fontosabb egy öt perces "munkánál" ( értsd:nem baccuk a mosott ruhát a fotelbe, hanem berakjuk a helyére- saját cuccról van szó- és utólag nem sírunk hogy hol a pink felső..)
2022. júl. 6. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
79%
Nem. Az életemnek már volt értelme előtte is. Csak azért, mert egy gyerek belepottyant a családba, azért nem változik az életem értelme. Sokkal többre vagyok hivatott, mint csak gyereket nevelni. Az anyaság az életem része, de nem értelme.
2022. júl. 6. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
68%
Én úgy fogalmazok, új értelmet adott. Ami addig volt, az nagyrészt már semmit se számított. Ezt leginkább úgy kell érteni, hogy lazább lettem, ami addig probléma volt, azon már simán átugrottam. És én többször is kimondtam, hogy jobban szeretem őt magamnál meg mindnekinél.
2022. júl. 6. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
68%
Előtte még soha senki iránt nem éreztem ennyire mély és önzetlen szeretetet.
2022. júl. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
74%
Igen
2022. júl. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem a gyerekeimet, de nem ők az életem egyetlen értelme. Fontos a férjem is. csak másképpen szeretem. mint a gyerekeket.
2022. júl. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
63%

Fura a világ.

Hogy a 7-est még le is szavazzák, mintha szégyellni kellene amit mond. Vagyis inkább szomorú.

2022. júl. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!