Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen feltételekkel maradhat...

Milyen feltételekkel maradhat egy gyerek az anyánál egy szakítás után?

Figyelt kérdés
17 hónapos kisfiúról van szó, és sajnos úgy néz ki külön válnak útjaink. Rettegek attól, hogy elveszítem a fiamat. Anyukámmal élünk egy családi házban, megvan mindene. Szeretve, imádva van. Apja légenyében leszarja, csak büszkélkedni tud vele meg néha játszani vele. Pelenkát soha nem cserélt, de még arra sem képes, hogy az üres pelust le vegye róla pancsi előtt. Anyagilag jobb helyzetben van, megkeres egy hónapban fél milliót, de azt feketén. Hivatalosan 171 ezer. Én jelenleg csak a GYED-ből élek, természetesen anyu segít mindenben. Ő ha innen esetleg elmegy, akkor anyjáékhoz menne, onnan is jött. Ők 6an élnek együtt plusz párom nővérének a kislánya. Sosem foglalkoznak vele rendesen, csak berakják a tv elé. Segítsetek légyszíves tapasztalatokkal, nagyon magam alatt vagyok, megőrülök ha elveszik tőlem a fiamat. Az miatt is magam alatt vagyok, hogy mi lesz velem egyedülálló anyaként, kis támogatás nagyon jól jönne. Anyósom a kislányt is hergeli az apja ellen, mindig szidja, biztos engem is fog, hogy a picur inkább apás legyen. Mit vizsgál ilyenkor a bíróság? Lényegében mindent meg tudok adni a gyerekemnek, eddig sem segített túl sokat anyagilag, de most ez a rezsi mizéria is eleve kétségbeejtő
2022. júl. 15. 22:46
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
A GYED-et munkahely utalja, szóval van hova vissza mennem
2022. júl. 15. 22:47
 2/24 anonim ***** válasza:
97%
Ne aggódj, nem fogják elvenni tőled.
2022. júl. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
97%
Nem értem mér vennék el. Minden szempontból jobb nálad. Miért félsz?
2022. júl. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Mert teljesen tapasztalatlan vagyok a témában, és az anyjából kinézem, hogy tele beszéli a fejét, hogy próbálja meg elvenni tőlem. Ha reálisan bele gondolok, nem férnének el sem helyileg, sem máshogy. Senkinek nem lenne türelme náluk 2 picihez (a kislány 3) de most szerintem a hirtelen rádöbbenés is rátesz egy lapáttal nekem a kétségbeesésemhez
2022. júl. 15. 23:20
 5/24 anonim ***** válasza:
4%
Házasok vagytok?
2022. júl. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
97%
Fel nem merül, hogy elvennék! Teljesen kizárt! Semmilyen alapja nincs ennek a reszketésednek, baromian semmilyen! Nemhogy nulla, hanem mínusz! Anyukádra jobban támaszkodjál lelkileg, meg ha van barátnőd és egyéb rokon, mert túlságosan ki vagy borulva!
2022. júl. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen biztos lehetsz benne, hogy a gyerek marad nálad. Ezen felesleges aggódnod.
2022. júl. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%

csak akkor nem hagynak nalad, ha drogoznal, egyertelmuen alkesz lennel es bedrogozva ittasan verned a gyereked, de lehet akkor se vagy hat ha kozben megolnel valakit bedrogozva es bortonbe kerulnel, akkor mehetne az apjahoz.

Tehat ilyeneket ne csinalj es akkor ne aggodj.

Ahogy leirtad nem tul eselyes, hogy elvennek toled.

Inkabb arra figyelj, hogy kozos szuloi felugyeleti jogba ne menj bele, es jo elore allj elo egy gyerekelhekyezesi utemtervvel hogy pl hetvehente, minden masodik hetvehen vagy minden heten egy nap es minden masodik hetvege stb legyen lehetne az apjanal. Keszits egy szigorubb es egy megengedobb valtozatot, de ne dolgozz magad ellen.

keress ugyvedet, egy megbeszelest meg ha draga is biztos meger ez az egesz. Hatha ismerettsegi korben talalsz olyat, akit apuka megse ismer.

2022. júl. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Beszélhet akármit az anyja... Amúgy ne aggódj, nem szoktak a faszik a kicsik után kapkodni. Nem tetszik nekik hogy törődni kéne a gyerekkel.
2022. júl. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Nem vagyunk házasok, csak apasági nyilatkozat van.

Utolsó, ez nagyon betalált, köszönöm (:

2022. júl. 16. 00:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!