Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Napjainkban mennyire jellemző...

Napjainkban mennyire jellemző a 20-30 eves korosztalynal,hogy a szülőknél laknak?

Figyelt kérdés

Én most 25 vagyok és 1 év mire diplomázok utána visszont amint alkalmam lesz rá szeretnék elköltözni.

De kiváncsi lennék h mások a korosztályomból milyen helyzetben vannak ezügyben.


2022. júl. 21. 15:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
92%
Az én ismerősi körömben nagyon jellemző. 25 alatt a legtöbben egy háztartásban laknak a szülőkkel, meg később is népszerű hogy a szülői házból választanak le külön bejáratú lakrészt és ott élnek, akár a saját családdal.
2022. júl. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 anonim válasza:
100%
Én már ugyan túl vagyok ezen a koron, de több embert is ismerek (kollégák, szomszédok) akik ehhez a korcsoporthoz tartoznak és még a szüleiknél laknak. Szerintem nem ritkaság az ilyen. Emiatt ne frusztráld magadat! :) Meg különösebb baj sincs ezzel. Minek mennél el pl. albiba, ha megvan otthon a saját élettered? Más kérdés, ha már van párod, mert akkor tényleg ildomos lassan elszakadni a szülőktől. Rossz hatással lehet a kapcsolatotokra az anyós-após jelenléte. :)
2022. júl. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 anonim ***** válasza:
92%

Hasonlò korù vagyok kicsit idösebb.

Egy ideig ott élnek az jellemzö pàr évet max. De mindenki törekszik az önàllòsàgra nem a szülöi hàzban akarnak megöregedni.

2022. júl. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 anonim ***** válasza:
98%
Mindenféle helyzetben vannak. Ha országos statisztika érdekel, azt nem itt fogod megtalálni.
2022. júl. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 anonim ***** válasza:
21%
26 évesen 10 éve jöttem el otthonról.Ma már bánom hogy nem korábban.
2022. júl. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 anonim ***** válasza:
96%

Mindenre is van példa. Van aki 18 évesen albérletbe költözik érettségi után, vagy aki egyetem végéig lak"hat" otthon. Vannak akik olyan tanyán laknak, ahol egymástól pár méterre vannak épületek és egész idős korukig ott élnek együtt, nagyszülőkkel, szülőkkel, gyerekekkel.


Én speciel 19 vagyok, jövőre érettségizek. Évvesztes is vagyok, meg nulladikos is voltam. dolgozom diákmelón, de az édeskevés, hogy fizessek egy 120ezres albit. Szüleim is azt mondták, hogy szó sincs róla, hogy elb*sszam a pénz ilyen hülyeségekre,mint az albi, ha lakhatok itthon is. Ha 18 évig el tudnak tartani, még 2-3 évig nem fog nehezükre esni. (mondják ők, nem én élősködöm) ezen kívül mivel dolgozok, bőven van ételre, ruhára, hobbira pénzem, nem kell sose kérnem.

2022. júl. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősi köreimben elég vegyesen vannak.
2022. júl. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/78 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy 50-50% az ismerősi körömet nézve. De ez pl ha gimis osztálytársaimat nézem, mert valaki nem egyetemre ment, hanem szakmára, vagy külföldre, aztán jött is a gyerek, saját ház, vagy albi.

De ha azokat nézem akik egyetemre mentek, akkor a 25 év alattiak nagyon nagy százaléka élt otthon, mert mondjuk albit nem tudott fizetni.

Én 26 vagyok, anyámékkal élek, fizetésemből nem tudnék kivenni egy albit hogy meg is éljek.

De elég ha pörgeted kicsit a gyakorit. Rengeteg itt a "költöznék, de nincs miből, ti hogy csináljátok" kérdés. Oké, falun, 60 km-re várostól 6-7 millió egy Kádár kocka, de ha busszal szeretnél bejárni emberi időben, akkor már 25 millió alatt ne reménykedj. A lakások sem sokkal olcsóbbak.

2022. júl. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:
100%
A mai árak és fizetések mellett én még 27 évesen is itthon vagyok és nem úgy néz ki hogy a közeljövőben sikerül elköltözni :/
2022. júl. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 anonim ***** válasza:
100%
Most őszintén: ha valaki jól kijön a szüleivel, akkor miért lenne olyan fontos elköltözni, ha még úgysincs senki, akivel együtt megtehetné valaki?
2022. júl. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!