Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az érzelmileg bántalmazó...

Az érzelmileg bántalmazó szülőt és bántalmazott gyermeket miért nem veszik észre a körülöttük élő felnőttek?

Figyelt kérdés
2022. aug. 3. 18:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
22%
Mert a nagyon extrém esetektől eltekintve (= durva fizikai bántalmazás, vagy életveszélyes elhanyagolás, ami már hatósági beavatkozást igényel), senkinek nincs joga beleszólni más család életébe.
2022. aug. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
Sokszor még a fizikai bántalmazást sem veszik észre... Az érzelmi bántalmazás pedig egyáltalán nem hagy külső nyomokat.
2022. aug. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Mert ha nem tudja a feljelentő bizonyítani, akkor őt büntetik meg rágalmazásért.
2022. aug. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
Ja, az érzelmi bántalmazás az nem is bűncselekmény. Azért mondja a rendőr mindig, hogy amíg vér nem folyik, ők nem tehetnek semmit. A sima verés miatt se.
2022. aug. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Metionin ***** válasza:
89%
A bántalmazott sokszor nem mer szólni, a bántalmazó szülő meg mások előtt általában tökéletesen előadja a mintaszülőt. Nálunk pl. a gyámügy sem vett észre semmit, legalábbis csak bezabálták a sütit meg megitták a kávét, majd megsimogatták a fejem és elmentek, pedig a kék-zöld foltjaim miatt hívta rá a szüleimre a gyerekorvos. Eszükbe sem jutott velem beszélgetni, csak anyámat kérdezték, aki előadta a cukimuki mintaéletet miközben a gyerek mozdulni se mert a széken.
2022. aug. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem sokkal inkább azért nem tesz senki semmit ha erőszakoskodást lát, hal mert nincs egy erre bejáratott problémamegoldási séma az emberek fejében.

Egyszerűen nem tud mit kezdeni a helyzettel. Tudja, hogy rossz amit lát, hall még talán ha nem pszichopata akkor át is éli az áldozat szerepét főleg ha vele is megtörtént az élete során az amit lát/ hall akkor még össze is szorul a hasa, torka és nyelni sem tud és ebből kifolyólag cselekedni sem.


Rendőröknek ezt tanítják, hogy hogyan maradjanak higgadtak és mit csináljanak az adott helyzetben.


Én pld azért nem merek mások magánügyébe beleszólni mert nem ismerem az előzményeket és félek, hogy támadásnak veszi azt ha beleszólok az ő dolgaiba.

Egyszerűen nem tudom felmérni, hogy milyen mentális állapotban van aki bántalmaz, hogy mire számítsak.


Azzal nem oldok meg egy problémát, hogy idegenként beleszólok más ügyébe, aztán ha elakar verni akkor nem tudom magam megvédeni és elfutni sincs tököm. Sokkal inkább magamnak okozok problémát.


>> Ez lesz a megoldás sok ember fél, hogy magának okoz fejfájást azzal, ha idegenek dolgaiba üti bele az orrát.<< rendvédelmiszervek személyeire értelemszerűen nem vonatkozik, hogy félnének mert van fegyverük, sokkolójuk, bilincsük, szakképesítésük, erősítésük vagy akár civil segítségük.

2022. aug. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
48%
Pont az első válaszoló mentalitása miatt...
2022. aug. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
17%

7es, akkor áruld már el, hogy ha pl az utcán látsz egy szülőt, aki SZERINTED csúnyán néz a gyerekére, akkor mit csinálsz? Odamész, és behúzol neki? Feljelented?

Sokszor nem értek egyet azzal, amilyen hangsúllyal rászólnak a gyerekükre, de attól még nem szólhatok bele az életükbe.

Pont az olyanok miatt szólogatnak be mindenkinek a megmondóemberek, mint amilyen te is vagy, aztán meg megy a kommentháború, hogy a másiknak mit kellett volna csinálnia - úgy, hogy a körülményeket nem is ismerjük.

2022. aug. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
50%
8-as: és ha családon belül történik,a családtagok szeme láttára?...
2022. aug. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
77%
Ne haragudj, de akkor ha én mondjuk már nehezen tudok szépen rászólni a gyerekeimre a sorban a kasszánál, mert az egyik fogzik és nem alszom egy hete, a másik kettő meg három napja hergeli egymást a lehető legszófogadatlanabb pofátlan viselkedésbe, akkor én bántalmazó szülő vagyok, vagy csak épp ott és épp akkor kibszott fáradt? Mert egy ilyen jelenet után rúgott rajtam egy ilyet még egy idegen is, nulla háttértudással, aztán én fszán végigbőgtem a hazautat. Tényleg, egy szörnyeteg vagyok.
2022. aug. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!