Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezeljem ezt a helyzetet?

Hogy kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok. Édesanyámmal elég labilis kapcsolatunk van.


Anyámnak elég nehéz gyerekkorral rendelkezik, a nagyanyám alkoholista volt, így nem igazán volt családja.


Ma szinte mindenünk megvan. Egy jó környéken lakunk Budapesten, megvan mindenünk. De anyám folyamatosan csinálja a balhét. Én elismerem, hogy tudok elég bunkó lenni, de ha nem sértik meg az érzelmeimet, nem szoktam másokat sértegetni. Anyám viszont folyamatosan. Mert hogy szerinte túl sokat eszem, meg hogy fogynom kéne(egyáltalán nem vagyok kövér), apámat is folyamatosan baszogatja.


Igazából rájöttem arra, hogy mindig jól érzem magam, mikor nem vagyok anyám körül. Anyám azt gondolja rólam, hogy elbaszva neveltek fel, és ez apám hibája. Ezt azért gondolja, mert mások az értékek, amikben hiszünk(példaként ő nagyon konzervatív, én meg liberálisabban fogom fel a világot).


Megpróbáltam beszélni vele erről, hogy mi lenne, ha megpróbálná a traumáit feldolgozni, ahelyett hogy kivetíti rám, ő meg rámrivallott, hogy ő már túl öreg a változáshoz, csak én vagyok a hibás.


Tehát igazából én vagyok a hibás mindenért. Látok rajta amúgy változást. Pár hónapja abbahagyta a dohányzást. Szerintetek nem lehetne valahogy kibújtatni őt ebből a durva külső rétegéből? Kétlem, hogy ez így jó neki.


2022. aug. 6. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Őszintén sajnálom, hogy ilyet kell megélned.

Az írásodból ítélve egy nagyon rendes, értelmes srác lehetsz.

Sok anya örülne,ha ilyen fia lenne.

Az elég jó jel, hogy úgy érzed van némi javulás, nem veszett téma. Szerintem rengeteg türelemmel, szeretettel lehetne változatni, ha épp jobb passzban van, leülni beszélnek vele ezekről, már ha lehetséges.

Esetleg pszichológus felé terelgetni,hátha vevő rá.

Valójában fordítva kéne lennie, de sajnos neked kell tanítani őt az igazi szeretetre. S ezt biztos csak szeretettel lehet.

Kitartás hozzá! 😊

2022. aug. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
87%

Egyetértek az 1. válaszadóval. Esetleg az én még annyit tudok tanácsolni, hogy apuddal beszéljetek és egy-egy veszekedés során maradjatok nyugodtak és próbáljatok meg nem beszállni, előbb vagy utóbb szerintem édesanyád észre fogja magát venni.

Kitartást!

2022. aug. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Veszekedésből kimaradni a elgjobb minden tekintetben.
2022. aug. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudod megnevelni, soha nem lesz jó. Ő ilyen. Apádnak kellett volna megpróbálnia, nem neked. Mielőbb költözz el, amint munkába állsz, és ne ácsingózz a szeretetére, nem tudja megadni. Saját magát se szereti, mert őt se szerették.
2022. aug. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Amikor razendit öleld meg és ha érzed mond hogy szereted. Meg fog hokkenni
2022. aug. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Aranyos, hogy próbálsz segíteni, csak ha egy felnőtt ember magától nem látja be, hogy segítségre van szüksége, avval nem tudsz mit csinálni.
2022. aug. 7. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Én elismerem, hogy tudok elég bunkó lenni, de ha nem sértik meg az érzelmeimet, nem szoktam másokat sértegetni. Anyám viszont folyamatosan."


Anyad meg pont ugyanígy látja ám, csak a szemében te vagy az, aki folyamatosan bunkó.

2022. aug. 7. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!