Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy segíthetnék édesanyámnak?

Hogy segíthetnék édesanyámnak?

Figyelt kérdés
Édesanyám közel fél éve vesztette el az élettársát és azóta természetesen nagyon nehezen visel mindent. Igyekszek én és a testvérem is segíteni őt, programokat szervezünk, próbáljuk a gondolatait pozitív témák felé terelni de az az igazság, hogyha egy akár fél órára is magára marad agyalni kezd. Fél év óta ha ilyen van mindig arra megyünk ki, hogy sír, olyanokra panaszkodik, akik totál nem az ő hatásköre (pl a kereszt testvérét igyekszik segíteni, aki ebben nem partner, nem fogadja el ezt amire anyukám úgy reagál hogy sír, elmondja, hogy így úgy sajnálja de mindig mondom neki, hogy felnőtt férfi, ha nem akarja, hogy segítsenek neki abba nem kene bele őrulnie neki... vagy egy másik példa; egy hétig járt egy rokonunkhoz (a néni már idős, segítségre szorult és anyum reggel, este nála volt elintézni az alap dolgokat, majd a hét vége fele megjegyezte, hogy kiváncsi lesz e, a néni unokája felhívja e, hogy megkoszonje, de hozza tette, hogy nem ezért csinalta.) Az unoka nem hívta, azóta is sírt már emiatt, hogy ennyit nem érdemel tőlük stb... szinte minden nap van valami és felek, hogy ebbe megy majd tönkre vagy őrül meg. Mivel nekem is voltak tinédzser éveimben problémáin ezért pszichológushoz jártam de nagyon hasznosnak találtam, tulajdonképpen anyukám szorgalmazta, hogy menjek. Viszont ha én hozom fel neki ezt, hogy legalább egyszer próbálja meg azonnal sírni kezd és megalázónak tartja. A másik dolog, folyamatosan a testvérem párját szidja, néha aláírom, hogy okkal de mindig mondom neki, hogyha a testvéremnek így jó, és tizenhat éve együtt vannak akkor nem tehetünk semmit. Szinte minden második nap sírásával es sértődéssel zárul miszerint “mindig ő a szar” ha úgy látja nem értek vele egyet (pedig néha bele sem szólok...)Nagyon nehéz lehet neki, igyekszem elnéző lenni de úgy érzem hamarosan tönkre fog menni ha így folytatja. Mit tehetnek, hogy segíthetnek neki?

2022. aug. 13. 12:57
 1/9 A kérdező kommentje:
Elég hosszú és összecsapott lett itt ott helyesírási hibákkal, bocsi érte telefonról írtam ki.
2022. aug. 13. 12:58
 2/9 anonim válasza:
23%
Kénytelen elmenni orvoshoz, vagy megőrül. Nincs sok választás.
2022. aug. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem így szokás megőrülni. Csak legyél mellette, hallgasd meg, amíg bírod (ha már nem bírod, akkor ne), és időről időre próbáld felvetni a pszichológus gondolatát, győzd meg, hogy az egyáltalán nem megalázó, hanem neki az a foglalkozása, hogy lelki válságban lévő emberekkel megbeszéli a problémáikat. Programra is vigyétek néha, de egyedül is hagyjátok, idő kell a gyász feldolgozásához.
2022. aug. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Gyászol. Anyám majdnem egy évtizedig volt depressziós a mama halála miatt. Ez ilyen
2022. aug. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%

Ugyanazt csinálod, mint az anyád. Olvasd vissza ezt a mondatot, amit írtál:


"mindig mondom neki, hogy felnőtt férfi, ha nem akarja, hogy segítsenek neki abba nem kene bele őrulnie neki.."


És ezt vonatkoztasd magadra is. Ha anyádnak nem kell, hogy segítsenek neki, akkor ez van.

2022. aug. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Persze ertem mire célzol utolsó de édesanya és egy kereszt testvér között rengeteg különbség van. Mindent megtett ertem, egyedül nevelt és szeretnék neki nagyon sok dolgot vissza adni már amit lehet. Nem akarom azt végig nézni, hogy tönkre megy a szemem előtt. Bocsi telorol irtam
2022. aug. 13. 20:45
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Nyilván van köztük különbség, de a vége ettől még ugyanaz: aki nem akar magán segíteni, azon más sem fog tudni.
2022. aug. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Csakhogy itt nem arról van szó, hogy nem akar, hanem hogy nem képes rá! Empátiából egyes, 5-ös, 7-es!
2022. aug. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kéne mellé valaki akivel beszélgethet vagy simán csak kicsit feledni tudna.
2022. aug. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!