Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinálnátok olyan szülővel...

Mit csinálnátok olyan szülővel, aki sosem keres telefonon, nem érdeklődik, de elvárja, hogy én keressem állandóan, de ha nem teszem elég gyakran, akkor megsértődik, és képtelen normálisan kommunikálni?

Figyelt kérdés

Már évek óta nem élek velük, hanem a párommal, most fejeztem be az egyetemet. Apám sosem volt könnyű eset, egész életemben tojáshéjon kellett járkálni, mert ha valami nem tetszett neki, akkor kikelt magából, utána pedig hetekig nem szólt hozzám, csak vonult a lakásban. Mindig nekem kellett bocsánatot kérnem, akkor is ha nem követtem el semmit, de csak így lehetett kiengesztelni. Én pedig belefáradtam abba, hogy mindig nekem kell eléjárulnom. Sosem keres, de fordítva folyamatosan elvárná. Ha valamiért úgy jön ki a lépés, és nem beszélünk sokáig, akkor utána mindig csak nyávog a telefonban, egyszavas válaszokat ad, duzzog, az embernek a maradék kedve is elmegy tőle. Ha pedig hozzájuk megyek, akkor képes levegőnek nézni ismét, vonul a lakásban. Múltkor azért nem beszélt velem amikor náluk voltam, mert este 10kor már nem volt kedvem vele lelki életet élni és mély beszélgetésekben résztvenni.

Tudom, hogy le kéne sz*rnom, de engem folyamatos bűntudat gyötör.

Mit tennétek?

Köszi


2022. aug. 20. 09:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Tuti nem kéne ekresni így, nehogy már neki álljon feljebb.
2022. aug. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
44%
Annyira gyerekes dolog megszakítani valakivel a kapcsolatot csak azért, mert valami időnként nem tetszik a viselkedésében...
2022. aug. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
84%
Annyira gyerekes dolog eltűrni azt, amit nem kötelező elviselni és valószínűleg az sem viselné el, aki mással megteszi..
2022. aug. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Ignorálom, aztán hisztizzen. Nem érdekel.
2022. aug. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
48%

"eltűrni azt, amit nem kötelező elviselni"

A nem eltűrés és a kapcsolat megszakítása között vannak fokozatok!

2022. aug. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk hasonló a sztori, abból a szempontból, ha nem keresem őket, ők sem keresnek. Kifogás: sosem érek rá, nem tudják mit csinálok.

Basszus, persze, munkaidőben nem tudok bájcsevegni, ez tény, de ha én egy-két hétig nem telefonálok rám nem emelik a telefont élek e még, csak a megrovás...


Elég sűrűn beugrottam hozzájuk, mert munkából útba esett/esik, de egy idő után azt vettem észre, hogy ez alap elvárás lett és a mikor sűrűbb időszak volt, nem tudtam benézni, vagy csak szimplán fáradt voltam, akkor megkaptam hogy leszarom őket. De ők felém sem néztek, mert a lakásomban vendégnek érzik magukat nem otthon...


A legcifrább, hogy a párom sokat dolgozik külföldön, mikor itthon van/volt egy hetet, akkor nyilván vele vagyok és nem anyámékkal, na akkor meg azért kapom az ívet, mert ha pasim van akkor mindent eldobok (nem mellesleg ez a pasi a gyerekem apja és a férjem).


Ezt elkezdtem leépíteni, mert rájöttem, hogy van egy szint ami tök jó: jóban vagyuk, igényeljük egymás társaságát, megbeszélünk mindent, de az már durva, hogy elvárnák a saját családi életem rovására is hogy velük legyek. Nemsokára születik a kicsi és eddig a karácsony hatalmas konfliktus volt, de volt egy fogadalmam: onnantól, hogy gyerek van, a karácsony szenteste csak mi leszünk. Remélem ezt ahogy igérték, tiszteletben tartják.


Egyébként meg hatalmas orrhúzások és duzzogások voltak eleinte, mikor kezdtem meghúzni a határokat. Még mindig nemigen jönnek hozzám, de legalább már nem számoltatnak el az időmmel és nem akarják megmondani délutánonként mit csináljak (mert jó darabig ilyen is volt, állandóan valami piti dologban kellett segíteni amit nélkülem is kisujjból megoldottak volna).


Úgyhogy ez türelem játék és a határok kijelölése, másképp nem megy.

2022. aug. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!