Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan fogadtassam el a...

Hogyan fogadtassam el a döntésem? Megértem, hogy jót akar de a szívem mást súg.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Édesanyámmal nagyon jó a kapcsolatunk, szinte mindent megbeszélünk, meghallgatjuk egymás tanácsát, de most olyan helyzetben vagyok amihez a Ti tanácsotokat szeretném kérni.

Pár éve egy férfi kezdeményezett nálam (látásból régóta ismerjük egymást), nagyon szimpatikus és vonzó volt számomra. De én a lassú közeledését félreértettem, azt hittem mégse akar semmit így egy másik férfinak adtam esélyt (tudom hülye voltam). Végül nagyon megalázó szituáció során tudta meg, hogy már mással vagyok. Ezután nem beszéltünk. Tavaly szakítottam a volt barátommal és nem sokkal ezután ismét beszélgetni kezdtünk ezzel a férfival. Anyunak is meséltem róla, örült neki, tényleg amit tudunk róla az alapján egy rendes srác. Viszont nem sokszor találkoztunk, mert ha meg volt beszélve egy randi és közbejött neki egy családi ügy akkor lemondta. Egy idő után elment a kedvem az egésztől és anyu szerint is biztos csak szórakozott velem. Ezután ismét próbálkozott ez a férfi de nem mertem, nem tudtam komolyan venni. Szünet következett.

Pár hete születésnapom miatt írt ismét, majd beszélgetni kezdtünk. Elmondta, hogy tavaly ugyan örült, hogy esélyt adtam volna de mindig az járt a fejében, hogy annak idején mást választottam, neki ez megalázó volt, és úgy érezte most már biztos jó lennék neki, ő lenne a szamár a ló helyett. De sokat gondolkozott és egyszerűen nem tud túllépni rajtam, akar engem és nagyon is szeretne esélyt adni kettőnknek. Az a baj, hogy ezzel én is így vagyok. Mindketten a komoly kapcsolat hívei vagyunk és tavaly óta egyikünknek sem volt más az életében. Komolyat szeretne ő is velem. Találkoztunk, sétáltunk, beszélgettünk. Érzem és látom is rajta, hogy jobban "teper", mint tavaly. De édesanyámnak nem tudom hogy hozzam fel ezt az egészet, tudom hogy hülyének fog nézni a tavalyi év után. Néha felemlegeti ezt a férfit, hogy az egy semmirevaló, hogy csak játszott velem.

Hogy hozzam fel ezt neki ezek után?

Tudom biztos bugyutának tűnik a kérdésem de muszáj tanácsokat kérnem mert amúgy tényleg nagyon jó a kapcsolatunk és biztos vannak itt olyan nők akik ezt megértik.

28 éves nő vagyok, a férfi 33.

Köszönöm előre is a válaszokat.


2022. aug. 21. 15:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

Nem bugyuta a kérdésed. Találkozzatok tovább, ismerjétek meg jól egymást. Ügyelj arra, nehogy levegyen a lábadról. Meglehet, hogy komoly a szándéka.

Ha édesanyád is megismeri, mert bemutatod őt neki, többször eljön hozzátok, bizonyára megváltozik az előítélete a fiúról. Tarts ki (legalább egyelőre, aztán majd eldől) a nézeted mellett!

2022. aug. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%
Miért kellene az orrára kötnöd egyáltalán az egészet? Miért kellene neki ítéletet mondania ezen a téren?
2022. aug. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, örülök a biztató válaszodnak. Természetesen igyekszem higgadtan hozzáállni és figyelni merre haladnak a dolgok.
2022. aug. 21. 15:59
 4/20 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló:

Mert tényleg igazán jó a kapcsolatunk, szinte barátnők vagyunk. Nem szeretném ha emiatt konfliktus lenne.

2022. aug. 21. 16:01
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
Kezeld a dolgot tapintatosan, magyarázd meg neki, hogy vigyázol magadra, nem esel azonnal mások karjaiba és főleg - kérjed meg, hogy bízzon benned.
2022. aug. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%

"Viszont nem sokszor találkoztunk, mert ha meg volt beszélve egy randi és közbejött neki egy családi ügy akkor lemondta"


Hát ez most is így lesz....

2022. aug. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem első körben a férfivel kellene tisztáznod, nagyon őszintén, hogy mi történt. Valóban a harmadszorra nekifutás olyan dolog, amibe anyukád jogosan kötne bele.

Nyilván, ha látod, hogy tetszel valakinek, de nem igazán közeledik, akkor nem fogsz várni a csodára, vagy tavaly amikor többször lemondta, akkor megint csak azt fejezi ki ezzel, hogy nem érdekled. Mindeközben nyilván neki is voltak gondolatai (már a sértettségen kívül), és magyarázata, hogy mi miért történt, amit jó lenne tudni. Átbeszélni a múltat, és azt, hogy mit vártok egymástól, mert logikus következtetés, hogy ugyanúgy elmentek egymás mellett kommunikáció nélkül.

Ha mindent tisztáztatok, akkor anyukádat is meg tudod nyugtatni.

2022. aug. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem ez a férfi tényleg nem akar tőled semmit, olyan, mintha alibikapcsolatra törekedne valódi helyett. Hidd el, ha nem közeledik, akkor nem is vágyik rád. Max. a háztartását vezető nőt keres, akit a rokonságnak felmutathat, nem az ágyába valót. Szerintem jól súgták az ösztöneid annak idején, nem kéne harmadszor is beleesned ugyanabba a tévedésbe.
2022. aug. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
3%
Nem járnál jól, hozzámennél, és sosem lenne szex. Mindig volna valami kifogása. Te meg járhatnál pszichológushoz, hogy "mért nem kíván a férjem?"
2022. aug. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
7%
Vagy meleg, vagy impotens. Egyikről sem tehet - de te sem, hogy feláldozd magad érte.
2022. aug. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!