Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki hogy gondolja: Szülőként...

Ki hogy gondolja: Szülőként meddig felelős az ember a gyermekéért?

Figyelt kérdés

Természetesen most nem az egész napos felügyeletet igénylő, betegségben szenvedő gyermekekre gondolok, mert az más kategória.

Nyilván amíg be nem tölti a 18-at jogilag is felelős vagy. És felnőtt korában? Mennyire kell támogatni, irányítani? Ha mondjuk házastársa vagy rokonsága részéről sérelem éri, akkor segíteni kell neki? Vagy álljon meg saját lábán bizonyos helyzetekben?


2022. aug. 23. 08:27
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
87%

Úgy vélem, addig vagyok felelős a gyermekemért, ameddig a saját lábára nem áll. Lehet az az addigi otthonában is, de a lényeg, hogy amikor már saját magát fenntartja.


Főleg, ha már külön él, külön háztartást vezet, a világon semmi beleszólásom nem kellene, hogy legyen. Nyilván tanácskérés esetén adok tanácsot.


Szélsőséges példa: ha mondjuk a házastársa elől menekül, akkor nyilván befogadom, de csak egy időre.


De ha mondjuk láthatóan nem akar saját lábra állni, vagy költekezései miatt nem jön ki a fizetéséből, és tőlünk kérne, az már nem férne bele.



Tudsz konkrét helyzetet?

2022. aug. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
76%

18 éves kor fölött semennyire nem kell irányítani, ha kikéri a véleményemet, akkor elmondom, de ö dönti el, mit és hogy fog csinálni.

Támogatni lelkiekben rendben van, anyagilag csak igen kis mértékben és csak annyira, amennyi nekem nem okoz problémát.

A házastárs-rokonság lerendezése a saját dolga, ebbe nekem semmi beleszólásom.

2022. aug. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk tisza ügy volt ez. Én 18 évesen, a testvérem pedig 20 évesen költöztünk el otthonról.


Elég messze, több száz kilométerre a családi háztól.



Onnantól kezdve már saját tetteinkert és magunkert mi vállaltuk a felelősséget.

2022. aug. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
94%

"Ha mondjuk házastársa vagy rokonsága részéről sérelem éri, akkor segíteni kell neki? Vagy álljon meg saját lábán bizonyos helyzetekben?"


Nyilván a házassági perpatvarban nem kell döntőbírót játszani, pláne nem kell szapulni a párját. De lelkileg támogatni, azt adott esetben igen. Vagy akár rámutatni arra, hogy a párjának is igaza van a maga szempontjából.

2022. aug. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
92%

A felelősség nem jó szó erre, de szerintem egy szülő élete végéig szívén viseli a gyermeke sorsát, legyen szó bármi problémáról. Nekem 3 gyermekem van, de el nem tudom képzelni, hogy 18 évesen megszűnjön a szülői szerepem és kilökjem őket, hogy menj fiam, innentől magadra vagy utalva.

Persze tudom, hogy manapság divat az önzés, sajnos a szülők részéről is, aztán utána jön a siránkozás, hogy a felnőtt gyerek rá se nyitja az ajtót...

2022. aug. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
69%
2-essel szóról szora egyetértek.
2022. aug. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
94%
18 eves korara az a felelősséged, hogy kialakíts vele egy jó felnőtt-felnőtt viszonyt. Ha tovabbra is ugy kezeled, mint egy gyereket, akkor el fog tavolodni, mert az felnőttként elviselhetetlen. "Mindig az en kicsi fiam maradsz", ez problémás. "Mindig emlekezni fogok a gyerekkorodra, de most már felnőttél és felnőttként szeretlek", ez sokkal egészsegesebb. Es ez azt is jelenti, hogy inkább barátság van már szülő és gyereke között, mint a kezdeti szülő-gyerek hierarchia, amikor a azülő mondja meg a gyereknek, hogy mit csináljon. Nyilván az ember a baratja mellett áll a bajban es segíti, ha szüksége van rá. De nem irányitgatja.
2022. aug. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
88%
Én 2-es utolsó mondatával vitatkoznék. Ha pl. a felnőtt gyerek egy bántalmazó kapcsolatban él benne, akkor a szülő (ill. mindenki, aki szereti) helyes, ha próbálja felnyitni a szemét, ill. elmondja, hogy ha adott esetben szakít a párjával, ő miben tudná segíteni (hozzá költözhet, megvédi a zaklatástól stb.).
2022. aug. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
97%

"Ha mondjuk házastársa vagy rokonsága részéről sérelem éri"

- Ha valakit jogtalanul bántanak, azért kiállok, azt támogatom, legyen 5 éves vagy 50, legyen a gyerekem vagy valaki a buszon.


Egyébként a cél olyan gyerek felnevelése, aki a külső hatásoktól függetlenül képes a helyes döntést meghozni. Ebben persze van hibalehetőség, de ha mindig más helyett döntök, akkor az illetőből sosem lesz önálló ember.

2022. aug. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
90%

Élete végéig.


(Pszichologiailag még egy felnott öngyilkisság, vagy egy felnott börtönviseltség, vagy mulyaság életképtelenség, IS visszavezetheto a szülőre hogy vmit elcseszett a gyerekben)


Valamint ha a gyerek 30 40 évesen szorul majd pl.lakhatásra (pl válás)sztem szülő szív beengedi. De ez nem mindenkinél természetes.

2022. aug. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!