Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rendben van-e (szélsőséges...

Rendben van-e (szélsőséges eseteket leszámítva) elvenni a 12-14 éves gyerek telefonját büntetésből, ha azt a saját zsebpénzéből vette?

Figyelt kérdés

Nekem anno lassan 8 éve, 12 évesen lett először (egyébként nem előfizetéses, hanem feltöltőkártyás) okostelóm, magam spóroltam össze rá a kis zsebpénzemet, amit a távolabbi családtagoktól kaptam ünnepekre, meg a nagymamámtól havi ezer forintot. Tehát közvetve is nulla forint extra költség volt a szüleimnek a telefonom, a feltöltőkárytás feltöltsre meg ugyanannyit kaptam, mint amikor még gombos telefonom volt. 12-14 éves kormom között, amikor még ugye nem voltam kollégista, volt olyan, hogy büntetésből el lett véve a telóm. Azt most hagyjuk, hogy mi volt az ok, nem a szüleim nevelése a kérdéses számomra. (Mellesleg én a mai napig azt gondolom, hogy nagyobbrészt indokolatlan hülyeségek miatt történt ilyesmi.)


A szélsőségektől eltekintve (drogok, pucér kép, idegenekkel csetelés , rossz társaság, lógás a suliból, stb.) rendben van telefonelkobzással büntetni a 12-14 év közötti gyereket, ha amúgy magának vette a telefont(nyilván szülői engedéllyel)?

Tehát ilyenekre gondolok például, hogy rossznak számító jegy, maximum fél-egy órás késés otthonról suli után, visszabeszélés, túl sok mobilozás, házimunka elmulasztása, iskolában rossz magatartás.



2022. aug. 26. 11:02
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%
19 jójó, de ezt a csőcselék nem érti. Ebben a putri országban még mindig nagyobb erény gyerekeket potyogtatni (ami egyébként pont akkora teljesítmény, mint a reggeli wczés), mint nevelni. Utóbbihoz már kellene pici ész és belátás is, fenti válaszokból látod hol tart a többség.
2022. aug. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
85%

#21


Nem egy jólszituált családban ismerek neveletlen egyke gyereket.

Ahol a gyerekeket "potyogtatják" nemigen telik a kölöknek telefonra.

2022. aug. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
19%

A csőcselék lét nem a jólszituáltságon múlik.

Egy gyerek is lehet potyogtatott, ha nincs tudatos nevelés és vállalás mögötte.

2022. aug. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
74%
Nekem még nincs gyerekem, de szerintem el lehet venni. Viszont aki azért tanul, összespórol egy telefont 12 évesen, nem fog megrottyani, ha elveszik úgyis visszaszerzi, vagy legközelebb hoz egy 5-t. De egyéb esetben azért ezzel az lesz erősítve, hogy a telefonnal lehet elszomorítani vagy hogy az egy olyan fontos dolog aminek a hiánya egyenlő a gyerek alkalmatlanságával, vagyis csak akkor vagy jó ha van telefonod vagy valamid amit tudsz mutogatni meg játszani, de ez már bonyolitja a kérdést. Ha elveszi a szülő és elmondja hogy miért meddig, miután kapja vissza az jó lehet, de szerintem nem kell éreztetni, hogy büntetendő, az sem helyes, meg olyan helyzetbe hozni, hogy kifosztják, amikor küzdött a telóért, közbe el is csokizhatta volna... szeretettel kell megoldani a dolgot.
2022. aug. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon édes hozzáállás, csak ritkán működik.
2022. aug. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Netet kell kikapcoslni, az hatásosabb.
2022. aug. 28. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
30%
Én a töltőt szoktam einstandolni. Sokkal jobban elgondolkodik ha nullára vett fényerővel nyomkodja a két százalékos telefont.
2022. szept. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!