Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Idős anyukám tönkretesz az...

Idős anyukám tönkretesz az örökös panaszkodásával, mit tehetek?

Figyelt kérdés
75 éves anyukám 2 éve özvegy. Azóta nincs támasza, csak én, a férjem és a gyerekek. (Van tesóm, de ő rá sem néz.) Vannak barátnői, azokkal bájcsevej, jön-megy, ellátja magát, de nekem örökké csak a panasz: meg akarok halni, nincs értelme élni stb. De a barátnőkkel kacarász. A temetőbe is én járok vele, a sírig pletykálkodik, amikor megállunk a sírnál, akkor rögtön "meg akarok halni". Kérdezi, miért nem járnak hozzá sűrűbben a gyerekek, hát ezért. Lehet vele őszintén beszélni, mondtam már neki, hogy egy nehéz munkanap után nekem nagyon megterhelő ezt hallgatni, de azt mondja, én nem értem meg, könnyű nekem. DE MIÉRT CSAK ÉN KAPOM EZT? Mit tehetnék? Én vinném sétálni, kirándulni, hívom magunkhoz, de nem jön. Mással pedig megy a kacaj. Nem értem.
2022. szept. 8. 09:45
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
97%
Te vagy az egyetlen aki előtt nem játssza meg magát, ez van.
2022. szept. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Megszoksz vagy megszöksz. Ha csak veled ilyen, és pedig mondtad már neki, hogy rosszul esik, akkor nem tudsz mit csinálni... Úgy tűnik, hogy nem érdekli, hogy ezzel rosszat okoz neked. Tapasztalatból írom.
2022. szept. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, vannak akik már nem akarnak élni anyum is 73 lesz ugyanilyen , ő nem özvegy, beteg. Nagyon-nagyon nehéz dolog ezt végignézni megértelek!! De sajnos én sem tudtam mit tenni ezzel. Saját magát kéne hajánál fogva kirángatnia a gödörből de ha nem akarja.. Én amúgy megértem hogy idősebb korban már cinikusabb az ember , másképp viszonyul az élethez is..

Vannak akik még dolgoznak 85 évesen ők egész máshogy állnak hozzá, szerintem. Ők még élni szeretnének, és tudják hogy a mozgásban van az élet.. Kicsit aktivizálni kéne őt. Valahogy . Bár anyum sem jött lusta volt, mindig fáradt azt mondja. De ki nem?? Tudod, másnak ciki panaszkodni előtted tényleg megnyílhat. Talán ezért is neked mondja. Nem hinném hogy mártírkodik. Csak jólesik könnyítenie a lelkén. Nehéz lehet neki özvegyként gondolom jó hosszú életet leéltek együtt utána ugyanazt vagy hasonlót felépíteni még fiatalon sem egyszerű, tapasztalatból mondom.

Nálunk is a bátyám letojja kb.. pedig egész életében segítette őt hálából egy hétig felé sem nézett-telefonon sem- mikor legutóbb kórházban volt.

:(

ezek nagyon nehéz dolgok fel a fejjel Kérdező!

2022. szept. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
2%
Te meg a neten panaszkodsz ő róla vadidegeneknek. 😏
2022. szept. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
96%
4. Te pedig biztosan nem voltál még ilyen helyzetben. Inkább meg se szólaltál volna. Nem egyszerű ám az ilyen emberekkel, és minél idősebbek, annál nehezebb lesz,annál agresszívebbek is lesznek.
2022. szept. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
89%
Kövesd a tesód példáját.
2022. szept. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 jácint78 válasza:
82%

Valasz "panaszkodonak"...


Szia .. lehet hogy vigaszra meghallgatasra var... .probalj turelmesen kerdezni hogy mit erez..

Van e Titkolt betegsege..


tisztazd hogy ez ijeszto es lehangolo...ha lehet vegyen erot magan es vegye figyelembe a te erzeseid igenyeid..


torodes egyutt erzes es gondolat tereles tema valtas segithet... tudnia kell hogy szereted es sokaig szukseged lesz ra


(Ff44)

2022. szept. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
95%
7. Sajnos ez nem segít, tapasztalat. Direkt csinálják és egyre rosszabb lesz. 37/N
2022. szept. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
87%
Egyet kell értsek a nyolcassal.
2022. szept. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
38%
Amúgy nekem #3as vagyok, ilyen volt mondom anyum, aztán kiderült hogy komoly beteg azóta pár beszólásomért néha elsüllyednék.. olyan szinten hagyta el magát hogy csak feküdt hetekig. De NEM mondta miért, mi fáj, soha. Amíg be nem vitték kórházba.
2022. szept. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!