Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan reagáljunk a 4 éves...

Hogyan reagáljunk a 4 éves kislányunk "kérésére"?

Figyelt kérdés
Egyre gyakrabban mondogatja, hogy szeretne kistestvért. Mi viszont nem tervezünk több gyermeket. Hogyan reagáljunk, mit mondjunk, amikor szóba hozza?
2022. szept. 9. 08:50
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
71%
a kommenteken látszik a gyakori értelmi színvonala..
2022. szept. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
91%
Az én kislányom 5 éves. És mindig mondogatta, hogy akar tesót. Egészségügyi gondjaim miatt nem lesz másik gyerek. Általában azt mondom neki, öreg vagyok hozzá, ami igaz is, mert 41 éves vagyok. És azt is mondom néha, nem akarok szülni, majd ő szülhet magának gyereket. Vannak unokatestvérei játsszon azokkal. Egy idő után abbahagyja ezt a témát. Egy 4 éves ezt nem tudja átgondolni, hogy 3 évig nem is lehetne rendesen játszani a tesóval. Nem kell minden szavát komolyan venni.
2022. szept. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
91%

Pont úgy, ahogyan akkor reagáltatok, amikor arra kért, hogy vigyétek haza a közös dömpert a játszótérről, hadd gázoljon bele az úttesten lévő pocsojába stb.


"Nem."

2022. szept. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
88%

"Szerintem egy testvér rengeteget ad az ember életéhez"

. Igen, sajnos, a mai napig attól szenvedek, amit az életemhez adott...

2022. szept. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
87%
3. gyerek vagyok és 5,5 évvel idősebb öcsémnél aki a 4. gyerek. Régi sztori de nekem rémes emlékeim voltak. Állandóan felügyelni ne essen el ne csináljon rosszat. Ha lehúzta a terítőt engem vertek el. Ha megakadályoztam hogy lehúzza visított ezért szintén engem vertek el. Tehát a gyerekkorom elég korlátolt lett a sok hálátlan felvigyázó feladat miatt.
2022. szept. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
19%
15-ös, kívülről azt gondolom, inkább azért volt szörnyű gyerekkorod, mert vertek a szüleid, nem azért, AMIÉRT elvertek.
2022. szept. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
88%
Ezt egy négy éves kisgyerek nem tudja felfogni, azt hiszi csak annyiból fog állni az egész, hogy lesz egy vele egykorú gyerek, akivel majd mindig együtt lehetnek, játszhatnak stb. Viszont arra nem gondol, hiszen még nagyon kicsi, hogy az a tesó úgy kb 2 évig csak egy ágyban fekvő, folyamatosan bömbölő baba lesz, amivel nem hogy játszni, de semmit sem lehet majd csinálni. Persze idővel ez megváltozna, de ha belekerülne ebbe a helyzetbe, neki sem tetszene már.
2022. szept. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
82%

Finoman, kedvesen tudtára kell adni, hogy ez nem kívánságműsor. Egy négyévesnek nem kell részletesen elmagyarázni mindenféle indokokat...


Amúgy megjegyezném, hogy pont az 5 év korkülönbség elég rossz...


Min. tinédzserkorukig teljesen más életszakaszban tök más az életmód, érdeklődés, játék, minden....


A másfél évvel fiatalabb öcsémmel gyakorlatilag együtt csináltunk mindent. Az 5 évvel fiatalabb húgommal semmi közös nem volt. Amikor iskolába mentem, akkor volt botladozó kisgyerek, eltépte a füzetemet, elvitte a színescerkáimat, stb. stb. Később, mikor ő ment iskolába, én már felsős voltam... Aztán gimis koromban még "kis pisis"-nek számított az én érdeklődésemhez képest...

2022. szept. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
31%
és akkor ? attól még eltud játszani egymással egy 9 és egy 4 éves is pl.
2022. szept. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
96%
Mondjatok igazat, hogy nem lesz tesó. Nem kell indokolni, a gyakoris divattal ellentétben nem a gyereketek szabja meg jön-e vagy nem az új gyerek.
2022. szept. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!