Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy szülő vigye magával a...

Egy szülő vigye magával a gyerekét külföldre nyaralni? Hány éves kortól kérje el a nyaralás árát?

Figyelt kérdés
Egy kisebb vitába keveredtem ismerősökkel. Ők azt az elvet vallják, hogy a gyerekeket nevelési célzattal nem szabad Párizsba, Rómàba, Balira stb. vinni nyaralni, nehogy sznobokat neveljenek. Egy másik ismerős szerint onnantól kezdve, hogy a gyerek dolgozhat (16-18 év), otthon kell hagyni, mert 1. Ha jönni akar, keresse meg rá a pénzt 2. Ekkor màr a saját korosztályával nyaraljon
2022. szept. 10. 15:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
Ez teljes mértékben magánügy, nem ettöl függ, milyen lesz a gyerek felnött korban.
2022. szept. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
98%
Szerintem meg szakítsd meg a kapcsolatot az ilyen ismerőseiddel...
2022. szept. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Amíg otthon lakik és iskolába jár, magyarul max zsebpénzért tud alkalmi munkákat vállalni, ha van pénzem Balira szervezni családi nyaralást, akkor alap, hogy jön velem. 16 évest otthonhagyni, pfff, közröhej.
2022. szept. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
99%

Weird ismerőseid vannak. Nálunk egy családi nyaralás úgy néz ki, hogy amíg valaki otthon lakik, viszik, ha az menni akar és nem a szülők romantikus programjáról van szó. Sőt, nálunk az is van, hogy ha külön él valaki, akkor meghívják. Beszállni a költségbe csak akkor, ha mondjuk már családos és viszi a gyerekeit, esetleg párját.

Abba meg nem értem mi rossz van, ha elviszik a gyereket külföldre. Ott van közös szép élménynek, ettől nem lesz senki sznob, az neveltetés kérdése. Láttam már akkora sznob valakit az ismerősök között, holott nem hurcolászták a szülők sehová. A legjobb barátnőm meg halál szerény kiscsaj, pedig évi több külföldi nyaralás azért befigyel. Ez inkább mentalitás kérdése, hogy egy dolognak az anyagi vagy az eszmei értékét helyezik előtérbe.

2022. szept. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Én a szüleimmel nem jártam külföldi nyaralásra, de a párom több alkalommal is volt az övéivel, amíg nem voltunk együtt.


A kapcsolatunk elején is elment a szüleivel, akkor neki is ők finanszírozták. Felajánlották, hogy csatlakozhatok, ha a repülő árát állom, a többire (szállás, étkezés, programok) vendég vagyok. Akkor nem éltem a lehetőséggel, mert éppen lakásfelújításban voltam és nem akartam ilyen nagy összegű szórakozásra költeni. Nyilván nem hagytam volna, hogy az egyéb költségeimet is ők állják.


Mi már voltunk külföldi nyaraláson, mint család (apa, anya, 1,5 éves kislány) és úgy gondoljuk, hogy a későbbiekben is visszük magunkkal a gyermekünket. Ha felnőtt lesz és megtehetjük, akkor természetesen őt is, illetve a párját is valami kompromisszumos megoldással.

2022. szept. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem, ha közös, családi nyaralást tervezünk, akkor az önállósodás útján lévő kamasz gyereket illik bevonni a tervezésbe, és nem, nem kérném el az árát, amíg normális, teljes munkaidős munkahelye nincs. Diákmunkázó 16,17, 18, 19 stb évest ugyanúgy meghívok, mint egy kisebbet, legfeljebb kevesebb költőpénzt kap, a többit kipótolja magának. És kB 16 éves kortól, az önállóság függvényében megkérdezem, hogy akar-e jönni, vagy inkább maradna, pl nagyszülőknél, vagy elutaza barátokkal. Ez utóbbiba olyan mértékig beszállnék, amennyit az ő nyaralására szántam. Ha már főállásban dolgozik, akkor meg beszéljük, akár-e jönni, be tud-e szállni, meg tudom-e hívni. Nyilván a gyerekem, ha meg tudom hívni, meghívom, ha nem, de szeretne jönni, akkor fizeti a részét. Nem életkor függvénye, hanem önállóság és anyagi helyzet.
2022. szept. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mind a két ismerősöd egy idióta
2022. szept. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim kb. 25 éves koromig vittek magukkal nyaralni olyankor, mikor családi nyaralást szerettek volna.

Természetesen kettesben és a baráti körükkel is eljártak, mint ahogy én is.

Most viszont már én szoktam őket meglepni minden évben egy közös családi nyaralással, ahová a férjem és 2 gyerekünk is jön.

Egy család vagyunk, nem téma ki fizet.

Régen ők tehették meg, most már én.

És de furcsa, nem lettem ettől sznob...

2022. szept. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a "nagyszerű " barátaid tudják a sznob kifejezés jelentését ?
2022. szept. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Valogasd meg, hogy kikkel baratkozol...szerintem. Ekkora baromsagokat...🤦‍♀️
2022. szept. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!