Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan elfogadhatatlan,...

Miért olyan elfogadhatatlan, hogy 20 évesen nem a tanulás a péntek esti programom?

Figyelt kérdés

Mondtam anyunak, hogy jövőhéten nem jövök haza a kollégiumból, mert programom lesz péntek este. (Egyébként az nem zavarja, hogy nem megyek haza, mert nem szeretné, ha hetente hazamennék.) Megkérdezte, hogy tanulni fogok-e én meg mondtam, hogy nem, hanem találkozok pár ismerőssel. Erre kioktatott, hogy nekem tanulni kéne, ha már egyetemre járok. Holott tudja nagyon jól, hogy például van két olyan hétköznapom, amikor két órám közt van öt és fél óra szabadidőm, ráadásul pénteken nulla darab órám van, plusz ott a hétvége is. Tehát ha azt feltételezzük, hogy azon a két napon, amikor tényleg rengeteg órám van nem ülök neki tanulni még akkor is bőven van időm bármi más időpontban, ami nem a péntek este. Ráadásul a jövőhéten nem dolgozom éppen, szóval pláne és erről is tud.(Van lassan két és fél éve egy home offices melóm, ami nem fix időhöz kötött, hanem határidős és kicsit előre dolgoztam úgymond. Felismerhetőségem végett nem fejteném ki, hogy mit dolgozok, de teljesen legális és erkölcsös.)

Szóval szerintem annak fényében, hogy itt vagyok húsz évesen, az első hetekben nem is vagyok elhavazva, félig önellátó vagyok(anyu megkért, hogy ne legyen másik munkahelyem, mert tudnak támogatni a szüleim), szerintem az, hogy péntek este nem akarok tanulni éppen, mert programom lesz, nem egy ördögtől való dolog. Legalábbis nem ér meg szerintem egy majd félórás szentbeszédet.

Ti mit gondoltok? Igaza van anyunak és tanulni kellene péntek este?


2022. szept. 10. 20:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

Annyit sem ért, hogy ezt itt leírd. Evidens, hogy nem csak munka és tanulás az élet. Barátok, kulturális programok, kirándulás, hobbi abszolút természetes.

Nincs mit ezen vitatkozni. Ne akarja, hogy hazudj.

2022. szept. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Egyetem az nem csak a tanulásról szól hanem a kapcsolatok kiépitéséről is.
2022. szept. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

Talán az is lehet egy kompromisszumos megoldás, hogy mosolyogva a jövődre koncentrálsz és viccesen "keresztet vetsz" a betanulandó anyagra. :D


Persze, elfogadható, hogy heti egy este nem tanulsz. Az még egyáltalán nem a világ vége, időnként pihenni is kell!

2022. szept. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem nyugodtan bulizz! Leírásodból ítélve ez a szak levelezőn is elvégezhető valami, komolytalan.
2022. szept. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Amúgy a barátkozásról is ki szokott oktatni, hogy milyen fontos. Szóval azért vicces, hogy most meg lecsesz a barátkozós program miatt. :D


#4 Tanárin vagyok, magyar-matek szakpárral és ritka szr órarenddel. Péntekre óra nem volt meghirdetve, amit felvehettem volna(első félév, csak a kötelezőket vettem fel), hétfőn szerdán meg 12 órát vagyok bent. Három helyen óra ütközésem van, szerencsére elmélet ütközik gyakorlattal mindenütt, de az elméleti órák anyagait folyamatosan pótlom, hogy ne vizsga előtt szívjak.

2022. szept. 10. 20:33
 6/18 anonim ***** válasza:
5%
Hát tanár…nem estem hasra, ne haragudj
2022. szept. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
#6 Hát jó... :D Viszont van stabil melóm, aminek tökre nincs hozzá semmi köze, és hacsak nem történik valami nagy gáz, akkor elég sokáig meglesz még. :D
2022. szept. 10. 20:45
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
20 évesen miért kell beszámolni mindenről? Felnőtt ember vagy, te dolgod, hogy tanulsz vagy bulizol péntek este.
2022. szept. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%
20 vagy, akkor hol a gond, nem kell engedély vagy iylesmi.
2022. szept. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem kell beszámolni, de azért csak mesélhetek a családomnak arról, hogy mizu velem. A felnőtt emberek is szoktak beszélgetni a családjukkal... Attól még ez nem engedélykérés meg ilyesmi. Csak nyilván szólok előre, ha hazajövök, mert akkor anyu is úgy készül, hogy akkor plusz egy embernek kell kaja, meg ilyenek. Nem értem,hogy ezen az oldalon miért olyan furcsa, hogy az ha valaki, aki részben eltartja magát és mondhatni külön él, az azért szóba áll a családjával és mesél egy kicsit a mindennapjairól... Nem érzem egészségesnek, hogy csak azért mert felnőttem hermetikusan elzárkózok a családomtól és semmiről nem beszélek velük mondván, hogy magánügy. Nem gondolnám olyan hű de extra, szigorúan titkos dolognak azt, hogy vannak barátaim és néha töltök velük időt.

Azt meg nyilván nem láttam előre, hogy felháborító lesz az, ha péntek este szociális életet élek, ha amúgy opcionálisan péntek délelőttöt akár végig is tanulhatnám éppen. :D

2022. szept. 10. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!