Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bírom már, ti is megtettét...

Nem bírom már, ti is megtettétek volna?

Figyelt kérdés
Apám egy nagyon rossz ember. 63 éves már, és eléggé levan ragadva a Krisztus előtti időkben, mikor a gyereknek kuss volt a neve, és ha hülyeségeket is beszél a szülő, akkor is bólogatni kell neki. Állandóan bunkó, nem csak velem, anyámmal is. Volt mostanában egy nagyon nagy balhé, amit ő provokált ki. Vacsoráztunk a családdal, és meglett hívva pár rokon, körülbelül 20-an voltunk. Majd elkezdte szokásosan osztani az észt piásan, beszélgettek rengeteg dologról, amikhez én nem szoktam hozzászólni, mert állandóan beszól, hogy én mi jogon merek akármit is hozzászólni a felnőttek témáiba, nekem a focipályán a helyem meg a számítógép előtt, 22 évesen én még gyerek vagyok és fogjam be, mert semmit nem tudok az életről. Kb ugyan ez volt akkor is. Nagybátyám felhozott egy témát, én meg válaszoltam (mindenki egyet értett velem), de ő belém állt, hogy minek okoskodok én, még "kölök" vagyok. Majd nem bírtam tovább, meguntam az állandó terrorizálást és megmondtam neki, hogy ha ő olyan kva okos lenne, mint amilyennek hiszi magát, akkor nem inná magát minden héten hulla részegre, meg nem utálná kb az összes ismerőse a személye miatt, na meg hogyha lenne egy kis esze rájönne arra, hogy nem a kor miatt lesz az embernek esze. Majd miután elmondtam, felállt, és a vendégek előtt elkezdett ütni, amit nem hagytam. Felálltam és visszaütöttem neki jó párszor. Nagy balhé volt utána, ki akart dobni, meg ilyenek. Tönkretette ismét az estét. Az anyja, mamám meg azóta szid, hogy miért nem viseltem el a pofonokat, miért ütöttem vissza, mert ez így van rendjén, ő is sokszor kapott és el kellett viselnie. Nem értem ezt. Mit tudnék tenni, hogy ez megsznjön? 3 évig sajnos még elköltözni nem tudok, mert egyetemre járok még.

2022. szept. 21. 15:27
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
15%
Persze, de azért egy 62 éves, elég részeg embert azért ártalmatlanná lehet tenni úgy, hogy senkinek ne legyen komoly baja.
2022. szept. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
37%
Még ha igazad is van, nem a 20 fős rokonság előtt kellett volna megszégyeníteni apádat.
2022. szept. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
94%

Hat ez durva, nagyon sajnalom.

Ebben nottel fel, szerinted barmikor is valtozni fog itt valami? Hat ne legyel naiv, nem fog.

Mondjuk en ilyen korulmenyek kozott egy percet se tudnek elni, nem is gondolkodtam volna nappalis egyetemben, maximum levelezoben, hogy dolgozni es elkoltozni tudjak.

Ha neked ez semmikeppen nem opcio, de koli se, hat akkor mast nagyon nem tudsz tenni, minthogy meghuzod magad, nem szolsz hozza, elkerulod. A leheto legkevesebbet legyel otthon, tanulj a suliban, konyvtarban, havernal. Amikor tudsz, menj el dolgozni, gyujtogess, hogy legyen mibol lepni majd.

Talan igy lehet ep esszel kibirni, bar nekem ez se menne.

2022. szept. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 mantis religiosa ***** válasza:
29%

Ismét a jó öreg mókamester: Test O' Steron.


Végül is valamikor a tudtára kell adni, bár mivel ott laksz, ez egy kicsit öngól is volt.


Abban az esetben volt jogos a reakciód, ha már előtte próbáltad normális hangnemben megbeszélni vele ezt a dolgot, és nem vezetett eredményre.

2022. szept. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
86%
Sajna akkor semmit. Ő még abban a korban nőtt fel,amikor tényleg kuss volt a neve a gyereknek. Neki ez a természetes. '80-ban születtem,gyerekként én sem szólalhattam meg felnőtt társaságban,mert "most a felnőttek beszélgetnek".Nálunk társaságban a gyereknek nem szabadott hangoskodni,rohangálni,hanem szép csendben játszani a sarokban.A nőknek tűrniük kellett a seggfej férfiak zsarnokságát,mert "ő az urad". A mai világban ez már érthetetlen és furcsa. És sajna a piálással egyre rosszabbak és durvábbak lesznek ezek az emberek. A saját családomban is láttam ezt. A keresztanyám sose mert megszólalni és kiállni magáért a keresztapám mellett. Szerintem helyes,hogy nem próbálsz behódolni,hanem kiállsz magadért. Én a mamádnak is elmagyaráznám,hogy már más világ van. Semmit nem kell elviselned. Nem ezzel a viselkedéssel fogja elérni,hogy tiszteld.
2022. szept. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem az apja saját magát szégyenítette meg a család előtt. Bár én elvből gyűlölöm az alkeszeket.
2022. szept. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
79%
Jól tetted
2022. szept. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
87%
Jól tetted. Engem az apám akkor hagyott abba terrorizálni, miután visszaütöttem. A bántalmazó férgek csak ebből értenek.
2022. szept. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem nem ok arra h ne elhessen költözni, sőt.
2022. szept. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
91%
Sztem minden a lehető legjobban történt, család előtt lett jól beégetve. Ne hallgass a stockholm szindrómás családtagokra, neked volt igazad.
2022. szept. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!