Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kényes téma! Hogyan beszélnél...

Kényes téma! Hogyan beszélnél a gyerekeidnek a biszexualitásodról?

Figyelt kérdés

Ezidáig nem beszéltem nekik róla, mivel nem volt aktuális. Házasságban éltem az apjukkal, nem volt létjogosultsága témának. 1,5 éve, hogy elváltam, ezalatt csak egy rövidebb kapcsolatom volt egy férfival- őt ismerték.

Most viszont megismerkedtem egy nővel,akivel randizni kezdtünk. Ez számomra természetes, mert a házasságom és a gyerekeim születése előtt már volt kapcsolatom nőkkel. Fel fogjuk vállalni a kapcsolatunkat, illetve az ő családja és barátai előtt nem is titkoltuk, mivel mindannyian tisztában vannak az orientációjával. Az én részemről is csak a gyerekeimnek kell elmondanom. A nővérem mindig is tudta, hogy biszexuális vagyok, a többiek pedig nem érdekelnek,csak a gyerekeim.

Egy 24 és egy 26 éves lányom van, külön élnek.

47/N



2022. szept. 30. 11:04
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
98%

Ez leginkább attól függ, mennyire vagy bizalmi kapcsolatban a lányaiddal. De ha 24 és 26 évesek, akkor legfeljebb az idézhet elő kínos helyzetet, hogy mindeddig erről nem tudtak -- de ez teljesen érthető abból a szempontból, hogy férfi párok mellett ennek nem volt relevanciája.


Egyébként semmi különös taktikát nem fogsz itt válaszként kapni, úgyis az dönti el a fogadtatást, hogy milyen gondolkodásúak a lányaid, és hogy milyen velük a kapcsolatod.


A körülményeknél arra érdemes figyelni, hogy semmiképp ne ünnepélyes-komolykodó, "most beszélnünk kell valamiről" találkozót hívj össze, hanem a következő adandó alkalommal, amikor hárman vagytok, és kialakul egy bizalmas beszélgetés, akkor vesd fel a témát. Nem olyan ügyről van szó, ami az ő életükre bármilyen érdemi hatást gyakorolna, szóval túldramatizálni semmiképp nem kell. Úgy kell közölni, mint valami olyat, amiről jó, ha tudnak, hogy ne lepődjenek meg rajta, ha találkoznak a pároddal.

2022. szept. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell részletekbe belemenni, ráadásul te ismered őket, hogy menynire nyitottak az iylen dolgok iránt.
2022. szept. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
57%
Leülteted őket az ebédlőasztalhoz és elmondod. Hogy mindig is vonzódtál a nőkhöz is, és most van egy párod. Ha jól fogadják, akkor hozzáteszed, hogy szeretnéd, ha megismernék.
2022. szept. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
98%
Ennyi idös, felnött nöknek elég egyszerüen meg lehet mondani, szerintem már hallottak ilyesmiröl.
2022. szept. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
85%

Ez a "leülteted öket az asztalhoz" a lehetö leghülyébb ötlet, ezzel gyakorlatilag minden közölnvalót kínos, kényszeres esetnek minösítesz, amit már elöre elutasít mindenki.

Nem kell nagy feneket keríteni az egésznek, elég annyi, hogy van egy új párod, aki történetesen egy nö.

2022. szept. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem huszonévesen azért már tudja a gyerek is, hogy a szülők amúgy olyan felnőtt, önálló emberek, akiknek a személyiségéről, életéről jó sokáig ők tudták a legkevesebbet.
2022. szept. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
15%
Szegény gyerekek..
2022. szept. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
13%
Ugyanmár. Aki ilyen egyébszexuál az a gyerekei fejét is tömi az "akárkit hozol haza tök büszkék leszünk hisz én is ilyen menő voltam annakidején hogy..." szöveggel nemhogy titkolná a múltját
2022. szept. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Nem titkolom a múltam, de nem volt rá okom, hogy felhozzam.


A heteró kalandjaimról sem meséltrm soha a gyerekeimnek.


Most viszont kapcsolatról van szó, így muszáj beszélni róla.

2022. szept. 30. 12:09
 10/39 anonim ***** válasza:
19%
8-as, egyetertek. En orulok, hogy az en szuleim es rokonaim normalisak.
2022. szept. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!