Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként mennyire van (nem...

Szülőként mennyire van (nem jogilag, hanem morálisan) közöd a gyermeked egyetemi tanulmányainak alakulásához, ha te tartod el?

Figyelt kérdés
Tudni akarod, hogy mikor ír zh-t és az hogy sikerül neki? Elvárod, hogy elmondja, ha vizsgaidőszakban egy vizsgán megbukik, de újra tud még vizsgázni és az sikerül? Esetleg a bukást mondja csak el? Vagy csak akkor elvárt, hogy megmondja, ha csúszik a bukás miatt? Úgy általánosságban, szülőként mennyire van a tanulmányaidhoz közöd annak tekintetében, hogy eltartott nagykorúról, jogilag felnőtt emberről beszélünk?
2022. okt. 18. 21:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Jogilag ha jól tudom, semennyire. Ez a szülő és gyerek közötti kapcsolatról függ. Ha jóban vagy vele, akkor mindent elmond, de ha csak elvárásokat támasztasz felé, akkor ne várd azt, hogy megmondja, hogy rosszabb lett a zh mint ahogy azt te elvártad volna.
2022. okt. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ha jó a kapcsolat, akkor nem probléma elmondani, ha nem sikerül egy vizsga. Sem az általános iskolában, sem az egyetemen. Ez nem eltartottság kérdése.

De ahol nincs így és a gyerek titkolózik, szerintem ott a határ, hogy csuszik-e az illető. De olyat is olvastam már, hogy valaki a szülei tudta nélkül váltott szakot vagy iratkozott ki, azok is túl vannak a határon. Semmihez nem kell a szülő engedelye, de joga van tudni, a gyereke várhatóan mikor végez és hol. Főleg, ha ő tartja el, esetleg még tandíjat is fizet...

2022. okt. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Jogilag semennyire, morálisan meg családfüggő.
2022. okt. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
87%
Szerintem morálisan, ha a szülő finanszírozza az egyetemi éveket, joga van tudni a részleteket is, ha viszont nem a szülő finanszírozza, akkor családfüggő.
2022. okt. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Hát speciel jogilag is köze van a szülőnek a gyerek tanulmányainak alakulásához, mivel még a törvény is kimondja a gyerek/rokontartási kötelezettség csak addig él, míg a gyerek nappalin tanul, a tanulmányait megszakítás nélkül végzi, a tőle elvárható legmagasabb szinten.


Na már most, ha a gyt. fizető félnek lehet hozzá jogilag köze, akkor annak a szülőnek, akinek a háztatásában él és a költségeit fedezi, legalább akkora köze van hozzá, jogilag is.

2022. okt. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
24%
Azért vicces, tartsanak el de a dolgaidról ne tudjanak?:-D Tipikus elkényeztetett h.legyerek mentailitás.
2022. okt. 19. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Jogilag semennyire, morálisan meg. Soha semmit nem mondtam el otthon, mert minden szavamat kiforgatták.
2022. okt. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
6-os, nem vicces, hanem alap, hogyha vállalok egy gyereket, eltartom, míg befejezi az egyetemet. :)
2022. okt. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

8as, de nem ha 10 évig jár egy 4 éves szakot...


Ennyi erővel akkor a szülőnek se kell beszámolnia a gyereknek ha otthagyja a munkahelyét és onnantól nem dolgozik, ezáltal nem lesz aki eltartsa a gyereket? Majd észreveszi?:-)

2022. okt. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

Engem eltartanak, és valószínűleg el is fognak még 26 éves koromig, amíg befejezem az egyetemet. (6 éves a képzés)

Nekem nagyon rossz a kapcsolatom a szüleimmel, az eltartás a víz-gáz-egyéb szolgáltatásokat jelenti, illetve persze az itthoni "menza" részt. Amúgy magam veszem saját pénzből a reggelim/ üdítőm... tehát külön semmilyen pénzt nem kapok.

Valószínűleg le leszek pontozva, de engem nagyon felháborítana, ha kérdezgetnék a tanulmányi ügyeimet. 5 egész feletti KKI-m van mindig, 4,5 feletti rendes átlagom, néhány tárgyamat előre teljesítettem, de természetesen vannak olyan vizsgák/ ZH-k, amik nem sikerünek elsőre, és amikor nav elsőévesként én ezt megosztottam velük, akkor el lettem hordva minden utolsó... hogy ennyire sem vagyok képes.

Tehát semmilyen információt nem kapnak a tanulmányaimról (egy órarendet sem, mert rendszeresen ellenőrizgették, hogy bejárok-e, hol vagyok, és egyébként is, ha elmaradt, emailt kellett mutatnom róla...), esetleg a szemeszter végén közlöm, hogy minden meglett.

2022. okt. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!