Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mik a szülő és a...

Szerintetek mik a szülő és a gyerek kötelezettségei egymással szemben?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, minthogy pl a szülőnek kötelessége etetni a gyerekét, de a gyereknek is kötelessége az iskolában a lehető legjobb teljesítményét hoznia.

Illetve ezekről van hivatalos lista?



2022. okt. 23. 08:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Alapjog tartalmazza, hogy a szülő köteles a gyerek fizikai, érzelmi, szellemi (pl tanulas) szüksegleteit kielégíteni.


Nem tudom, hogy pontosan hogy fogalmaztak. Értelemszerűen nem kell minden vágyát teljesíteni. Jogos igényeit viszont ki kell elégíteni.

2022. okt. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem a szülőnek kötelessége mindenféle ügyet, -akár pl. ebédbefizetést, vagy egy jelentkezési lapot kitöltenie- elintéznie- de csak egy bizonyos korig, hiszen egy 14-15 éves középiskolás gyerek már be tudja fizetni az ebédet.

Ellenben szerintem a szülőnek minimum a gyerek 18 éves koráig finanszíroznia kellene az alapszükségleteket, pl. tanszerek, evés stb. és zsebpénzt adnia is szükséges.


Hogy mi a gyerek kötelessége? Szerintem nem kell ide nagy fantázia, legyen őszinte, tisztelettel iránta, illetve a bűncselekményeket és hasonló cselekedeteket kerülje lehetőleg, kötelezettségeit pedig teljesítse (pl.járjon be iskolába), ha pedig vét, vállaja fel a f*szkalapja.:D


"Illetve ezekről van hivatalos lista?"

??? Miért lenne?

2022. okt. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Én nem fogom elvárni a gyerekemtől, hogy kitűnő tanuló legyen. Egyetlen dolgot várok el tőle, hogy jó ember legyen, de ez nyilván az én kötelességem, hogy erre neveljem. Most még csak 1 éves. Szerintem akárki akármit mond, a saját felnőtt gyereked, a te tükrös, hogy milyen ember is vagy valójában.
2022. okt. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
28%

Kötelezettségről nincs hivatalos "lista", mert gondoljuk mi, kretének nem vállalnak gyereket. Jogszabályi büntetésekből kileeht találni, hogy mik a kötelességek.


Igazából a gyerek 18 éves koráig csak a szülőnek van igazi "kötelessége".

Biztosítania kell az élelmet, a folyadékot, a tetőt a feje fölé és a tisztálkodáshoz való felszereltséget, valamint az iskoláztatást.

Ha ezek nincsenek (feketén dolgoztatják a gyereket, kilökik otthonról, éheztetik, verik) akkor a szülő büntethető.


Ugyanakkor visszafelé a gyereknek annyi kötelezettsége van 18 éves koráig, meg azután is, hogy ne verje meg a szüleit.

Jogilag semmi következménye nincsen annak, ha nem mosogat el, nem megy el boltba, rosszul tanul, nem főz stb...

2022. okt. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Hivatalos lista nincs, csak annyi, hogy 18 éves koráig köteles a szülő ellátni a gyereket és biztosítani a fizikai és szellemi fejlődéséhez szükséges dolgokat. (nem az ajfónt és márkás cipőt). A gyamugy meg tudja mondani az pontosan mit néznek, ha elvesznek egy gyereket a szüleitől.
2022. okt. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem jogi kérdés, atyaég. Egy család összetart, a "kötelességek" és "jogok" érzelmekből és közös érdekekből erednek.


Ha arra keresel "jogi" érveket, hogy miért nem kötelességed megírni a matekházit, akkor teljesen vakon vagy.

2022. okt. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

A szülőnek az a kötelezettsége, amit ha nem lát el, a gyámüggyel gyűlik meg a baja. A gyereknek nincs kötelezettsége, nem is ő akart megszületni.


Ez a szigorú eset. Minden más az adott szülő - gyerek kapcsolattól függ.


Én nagyon sok jót köszönhetek édesanyámnak, és nagyon sok rosszat édesapámnak, értelemszerűen eltérően járok el velük szemben. Édesanyámmal úgy vagyok, hogy most, hogy felnőttem, nekem közelességem ellátni őt és olyan lelkiismeretességgel felelek érte, mint anno ő értem. Ő tanított meg tanulni is, kíváncsinak lenni a világra, neki köszönhetem, hogy jobban élek, mint az átlag. Édesapám meg... Sok rokon mondja, hogy "jaj mégis csak az apád", és illetlennek tartja, hogy látni sem akarom. De megmondom őszintén, köpök arra az emberre, aki miatt az anyám idegösszeroppanást kapott és a gyerekkorom rettegésben telt. Dögöljön meg, ne is lássam. Ha öröklök, öröklök, ha nem, nem.

2022. okt. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Őszinte leszek, azért írtam ki a kérdést, mert minap összevesztem apámmal azon, hogy nem tisztelem, amiért ő napi szinten dolgozik rám. Eltart, van tető a fejem felett, viszont állandóan lelki terrort tart itthon, folyamatosan el vagyok mondva mindennek, mellesleg azt is kijelentette, hogy amint a 18 éves kort betöltöm, kitesz.

Erre kérdeztem vissza tőle, hogy miért járna tisztelet az állandó mentális bántalmazásra, amire azt válaszolta, hogy azért tiszteljem mert eltart. - ami elvileg a szülő kötelessége. Ő vállalt gyereket, úgy gondolom erre nem jár tisztelet, nem én kértem, hogy “neveljen fel”.


Jelenleg 17 vagyok, tanulok. A házat én takarítom, szóval azt sem lehet mondani, hogy nem csinálok semmit. - ennek ellenére viszont állandóan beszólogat, bármit csinálok, abba szó szerint beleköt, illetve napi szinten hallgatom azt, hogy ki leszek rakva 18 éves koromban.

Anyámhoz nem tudnék menni, szóval eléggé kiszolgáltatott helyzetben vagyok. De úgy érzem azért, mert eltart, nem kell eltűrnöm mindent. Vagy rosszul fogom fel?

2022. okt. 23. 09:51
 9/15 anonim ***** válasza:
39%

[link]


"Gyermek kötelessége különösen, hogy

- gondozása és nevelése érdekében szülőjével vagy más törvényes képviselőjével, gondozójával együttműködjön,

- képességeinek megfelelően tegyen eleget tanulmányi kötelezettségének,

- tartózkodjék az egészségét károsító életmód gyakorlásától és az egészségét károsító szerek használatától."



Amúgy nem, nem kell elturnod mindent - de neki se kell többet nyújtania, mint a minimum és igen, ha 18 leszel, másnap kitehet otthonról

2022. okt. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem pedig igenis jár tisztelet azért, ha valaki tisztességgel ellátja a kötelességét a gyerekei felé. Ha abból a szemszögből nézzük, hány olyan "szülő" van, aki hátat fordít a családjának, a gyerekeinek és jó esetben utalgat 20-30E Ft-ot havonta, ezzel letudva a "ellátásukat", vagy soha nem fizet semmit, mégsincs mind börtönben, akkor az, aki igyekszik a legjobb tudása szerint gondoskodni a gyerekiről, az megérdemli a tiszteletet.
2022. okt. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!