Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülők számára miért elfogad...

A szülők számára miért elfogadhatóbb egy öntudatlan csecsemőnek fülbevalót szúratni, mint az, amikor ugyanez a gyerek kamaszkorában szeretne bármi egyéb testékszert önszántából?

Figyelt kérdés

És most tök mindegy, hogy plusz x fülbevalóról beszélünk, vagy egyéb piercingekről.

A környezetemben azt látom, hogy sok szülő, aki a gyerekre picibaba korában csináltatott egy-egy lyukat a fülére, az később ellenzi, ha a gyerek ilyesmit idősebb korában, önszántából szeretne. Holott egyébként ugyanannyira semmire sem jó az első pár fülbevaló, mint egy piercing, csak esztétikai funkciót lát el.

Akkor miért rosszabb, ha ilyen esztétikai beavatkozást önszántából szeretne a viselője? Miért ennyire elfogadhatatlan sok szülőnek?


2022. okt. 31. 21:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
55%
Ez az hogy nem tökmindegy miről van szó. mert egy dolog egy apró fülbevaló, egész más egy gusztustalan fültágító, vagy szarrá szurkált arc.
2022. okt. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

#1 De ez egyéni ízlés kérdése, ami totál szubjektív. Ergo elsődlegesen a viselőjének a véleménye a releváns csak.

Meg alapvetően nem ez a két véglet van. Jellemzően én gyakorin és a környezetemben js azt láttam, hogy egy darab orrpiercing, meg plusz 1-2 fülbevaló a meglévő egy pár mellé. És ezt ellenzik azok a szülők, akik amúgy babakorban azért kiszúratták az öntudatlan gyerek fülét...

2022. okt. 31. 21:17
 3/23 anonim ***** válasza:
46%
Valóban egyéni ízlés kérése, amit a szülőnek is kell viselni napi szinten... Biztos nem bámulnám azt a gyerekemen amitől felfordul a gyomrom. A saját kéglijébe majd úgy torzítja rommá magát ahogy akarja, de az én zsebemre nem fogja. Neki joga van azt tenni a testével amit akar, nekem meg jogom van nem támogatni, és nem eltűrni az otthonomban azt amit nem tartok helyesnek. Úgyhogy szétszurkáltathatja magát ha nem kell állansó jelleggel néznem.
2022. okt. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
49%
*el kellene viselnie
2022. okt. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
83%
Vagy inkább úgy mondom: bizonyos határon FELÜL nem tűrném. Mert egy dolog ha egy vagy két valami van a fülében, vagy ha valami normális dolgot magára varrat, más ha olyan mint az egyik utcabeli csaj aki még húsz éves sincs, de csak az orrában négy fémbigyó van, a füleiben tizen-egynéhány piercing, az állában apró golyók, az ajkán bónusznak négy karika, orrkarikája meg hol van, hol nincs, összegégében hányinger a csaj... És egyedinek hiszi magát, mert annyi esze van mint egy tizenkét évesnek, különlegesnek képzeli azt a horrort amit magával tett.
2022. okt. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
87%

Számomra nem elfogadható a csecsemőkori fülbelövés sem. Egy kisbaba gyönyörű szép minden ráaggatott ékszer nélkül is.

Azt mondom: csak saját elhatározásából, csak kiskamasz kortól és csak fülbevaló.

Aztán felnőttként tűpárnát csináltathat az arcából, ha akar, ill. maori törzsfőnököket megszégyenítő tetoválásokat rakathat magára. Határozott véleményem, hogy ezzel csak elrondítja magát, de nyilván az ő teste, az ő döntése.

2022. okt. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%
Azért elfogadhatóbb, mert régóta van fülbevalója a kisbabáknak. Megszokták generációról generációra. A piercingek ehhez képest kb 25 éve kezdtek el terjedni itthon. Idegenebb nekik. Amúgy tök jogos a kérdésed. Én pl csináltattam a kislányomnak fülit. Mikor nagyobb lesz és szeretne én megfogom engedni a piercinget is. Persze nem mindent és nem akármit. Nekem is van,szeretem őket.
2022. okt. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
79%
Nos ez olyan kategória, hogy az az apró lyuk még nyom nélkül benő, ha később a gyereknek nem tetszik, vannak ennél sokkal drasztikusabb beavatkozások is megkérdezés nélkül pl a fiúknál...
2022. okt. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
95%
Mert az egyik normalizálva van, sőt sok helyen elvárás is, a másik meg nem.
2022. okt. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
94%
Egyszerűen az egyiknek hagyománya van, a legtöbb ember pedig nem szokta megkérdőjelezni a kulturális berögzültségeit. Amúgy meg semmi különbség, a fülbevaló is egy piercing.
2022. okt. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!