Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mondjak le életem szerelméről...

Mondjak le életem szerelméről a szüleim miatt?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és 1,5 éve együtt a barátnőmmel. Mindent megtaláltam benne, amire szükségem lehet, tökéletes társ, támogató, odaadó. Tökéletes köztünk a kémia, emellett a kommunikációnk is remekül működik. Együtt tervezünk, máris elkezdtük építeni a közös jövőnket is (mindketten dolgozunk, hamarosan pedig szeretnénk összeköltözni is). Tehát tényleg remekül megvagyunk, és hálás vagyok, amiért találhattam egy olyan lányt mint ő. Nem akarom elhagyni sohasem. Viszont itt jönnek a képbe a szüleim. Apám nagyon karakteres, erős akaratú ember. Mindigis a praktikusságot tartotta szem előtt, neki a szerelem vagy a szeretet kevésbé számít. Anyámat sem szerette soha, legalábbis nem mutatta ki, ahogy nekem sem. Persze mindent megadott amit csak tudott, ami azt illeti nagyon jól élünk és mindig szorgalmazta hogy ne dolgozzak külön, majd beszállok a vállalkozásába idővel (ettől függetlenül évek óta melózom máshol, tehát nem csak ő tart el már hiába lakom otthon).

Szóval, a faterom nem bírja a barátnőmet. Ő rosszabb körülmények közt él, mint mi, nincs lehetősége tovább tanulni, mint nekem, mivel az apja folyton csak időszakos munkákat vállal (amiből a bevétel jó részét alkoholra költi) az anyja pedig hol munkanélküli, hol kevés pénzért csinál valamit, mivel dolgozni azt nem szeret. Ezért a barátnőm 15 éves kora óta dolgozik, hogy be tudjon segíteni otthon, illetve megvehesse magának az olyan alapvető dolgokat mint ruhák, tisztálkodási szerek, stb.

Apám szerint jobb jár nekem, a kedvesség nem ér sokat, ha mellette nem tud mit felmutatni. Ez szerintem túlzás, hiszen ő is csak 20 éves, még előtte az élet, ráadásul mindennap küzd hogy kiszabadulhasson otthonról. Fateromat ez nem érdekli sőt, odáig ment, hogy inkább az egyik befektetőjének a lányával kéne randiznom, akivel össze is hozott . Szerinte az egy praktikus és haszons kapcsolat, majd házasság lenne, amit a lány apja is támogat. Én viszont nem akarom ezt, amit közöltem is vele. Erre megfenyegetett, hogy ha nem teszem amit akar, akkor pokollá teszi az életemet. Elintézi, hogy kirúgjanak a munkahelyemről és lejárat, hogy ne is vegyenekbfel sehová, emellett letiltatja a bankártyámat, a megtakarított pénzemet elszedi, vagy olyan pert akaszt a nyakamba, hogy kénytelen leszek elkölteni. Sajnos a barátnőmet is belerángatná, beperelné a szüleit, lejáratná őt is, hogy biztosan nehéz legyen az élete. Sajnos mindehez elég jók a kapcsolatai és a pereskedéshez is van elég pénze ráadásul alattomos, furfangos és okos is. Szerintetek mit tegyek? Hagyjam el életem szerelmét, csak hogy apám ne tegye tönkre őt és jöjjek össze azzal a lánnyal akit kinézett nekem? Vagy próbáljuk meg titokban kihúzni, hogy aztán megszökhessünk és megpróbáljuk elkezdeni az életünket abban bízva hogy apám feladja?



2022. nov. 3. 20:47
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
12%
Ugyis szakitani fogtok, tul fiatalok vagytok. Egyikotok elobb-utobb felre kacsint.
2022. nov. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 Kattoryory ***** válasza:
20%

Titokban tartsd a barátnőddel a kapcsot, apád előtt még tartsd fenn azt a látszatot hogy a másik csajjal vagy. A csajjal is beszéld meg hogy csak ezt csak a látszat miatt csináljátok. Aztán idővel ha lesz elég pénzed elköltözöl tőle és éled a magad életét.


Ui.: Mondjuk annyira nem szeretheted a barátnődet ha fontolóra vetted hogy otthagyod apád miatt.

2022. nov. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
97%

Hogyan tiltatja le a bankkártyádat és szedi el a megtakarított pénzedet, ha nagykorú vagy?

Pert ellened és a barátnőd ellen mire alapozná, mi lenne a "vád"?

Ezek egy része üres fenyegetésnek tűnik. Én a helyedben lelépnék a barátnővel minél messzebbre.

2022. nov. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
85%

Apád úgy viselkedik, mint egy középkori földesúr. Csakhogy nem a középkorban vagyunk. Viszont tudnod kell, hogy manapság ritka az, hogy a azzal élnek az emberek, akivel húsz éves korukban párt alkottak.

Mérlegre kellene tenni az érzelmeidet és az érdekeidet. Ha önállóan meg tudtok élni a pároddal az apai "birodalmon" kívül, akkor válaszd a szerelmed, ha nem, én ravaszul kivárnám a pillanatot, és titkon folytatnám a kapcsolatot. A kérdés az, vonzó-e az apád által kiszemelt lány, mert azért ez is egy lehetőség. Nem szívesen lennék a helyedben, az biztos.

2022. nov. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
85%

Modern Romeo és Júlia.

Talán kevésbé látványosan kellene a párkapcsolatot intézni, hogy apád minél kevesebbet tudjon róla, nem kell beszámolni minden lépésedről és általában finoman éreztetni vele, hogy a saját életeddel azt csinálsz, amit akarsz. Azért azt nem kell gondolni, hogy képes lenne összeveszni a saját fiával és szándékosan ártani neki. Finoman azt is ajánlhatod neki, hogy ő vegye feleségül a szóban forgó befektetőjének a lányát...

2022. nov. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
78%
Fú Andersen, izgalmas sztori volt. Várom a folytatást :D
2022. nov. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
93%

Ha a bankszámla a Te saját neveden van és neki nincs hozzá köze akkor nem tilthatja le. Ajánlom, hogy nyiss egy újat, amennyiben nem így van, legyen a saját neveden, amazt pedig szüntesd meg vagy legalább kérj segítséget valamilyen banki ügyintézőtől.


A munkahelyedről csak úgy nem rúgathat ki, hacsak nem valamelyik haverjánál dolgozol.


Félretéve mindezt, apád téved de nagyon. Ő csak anyagi oldalról foglalkozik mindennel, idős korára majd lehet hiányolni fogja az érzelmi oldalt, amikor már senkije nem lesz/marad mellette. Akkor nem fogja túlzottan boldogítani a pénze, feltéve ha egyáltalán marad.


Szerintem inkább terved az elköltözést bár ezek a fenyegetések javarésze eléggé üres vagdalózásoknak tűnnek.

Barátnődet és szüleit milyen alapon jelentené fel amúgy?! :D

2022. nov. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
91%

Persze, persze...milyen per? Mire fel? Beperel amiért nem az ő ízlése szerint választottál párt magadnak?

Szerintem nyiss egy külön bankszámlát és ne nagyon avasd be az ügyeidbe.

Biztos felvágott a befektető előtt, hogy neked mennyire bejön a lánya- tehát hazudott, és most ég a pofája, tehát próbálja menteni a helyzetet. Erről van itt szó. Te pedig nyugodtan megmondhatod neki, hogy pereljen csak, te pedig feljelented zaklatásért, aztán majd meglátjuk, hogy milyen hatással lesz a nagy vállalkozására.

Költözz el mielőbb.

2022. nov. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
68%

Jól van Rómeó, felejtsd el a mesét, és nőjj fel végre.


Ha már olyan praktikusnak állítod be apádat, írhattál volna egy példát is rá.

2022. nov. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
84%

Nincs alaposan kidolgozva minden részlet a szappanoperaban. Pl amit többen is írtok... a bankszamla. Nagykorú esetén hogyan?


Vagy esetleg gondnoksag alatt van a kerdező?

2022. nov. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!