Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek hogy nem Debrecenben akarok továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Orvosira készülök, tizenegyedikes vagyok. A szüleim mindenképp Debrecenbe szánnak,hogy a lehető legtöbbet legyek otthon. Én mindenképpen Szegedre szeretnék menni. Rossz velük a kapcsolatom és úgy érzem hogy elég volt a folyamatos kontrollból. Hogyan mondjam el nekik hogy Szegedre szeretnék menni? Milyen érveket sorakoztathato fel mellette?

Fontosnak tartom megjegyezni,hogy Debrecen is 2 órára van tőlünk kocsival is, éppen ezért onnan sem járnék haza gyakrabban.



2022. nov. 7. 19:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, válaszolj már légyszíves az 5. kérdésére!
2022. nov. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

17 éves vagyok, egész eddigi eletemben diák voltam és hogy őszinte legyek kétlem hogy el tudnám tartani magam az orvosi mellett.


(És nem is gondolom hogy ez szobajonne mert a legrosszabb opció az az hogy kényszerítenek hogy csak Debrecenbe mehetek,nem ilyen drasztikus dolgok mint hogy teljesen utánamdobják a gyeplőt és tartsam el magam)

2022. nov. 7. 21:48
 13/18 anonim ***** válasza:
38%
Jogilag akkor még beleszólhatnak.
2022. nov. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
80%
Mond azt, hogy úgy érzed, Szegeden jobbak a lehetőségek, jobb a tanítás (ami valószínűleg igaz is). Kérd meg őket, hogy nézzék át veled az egyetemekről a leírásokat, menjetek el nyílt napokra.
2022. nov. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
49%

Íme az alapvető és köztudott érvek Szeged mellett és Debrecen ellen.

- Ha külön élsz a szüleidtől megtanulsz a saját lábadon megállni, nő az önbizalmad, önállósodsz, többre viszed az életben.

- Szeged minden tekintetben sokkal jobb város mint Debrecen, jobban fogod ott érezni magad.

- A szegedi egyetem sokkal jobb mint a Debreceni egyetem sokkal magasabb színvonalú képzésben részesülsz.

- Szegeden olcsóbbak a lakások, így kevesebb pénzért tudsz albérletet is kivenni.

- Szeged még nincs leuralva a fidesz maffia által, egy sokkal szabadabb nyiltabb haladóbb gondolkozású város mint a primitív körüllakók által benépesedett Debrecen.

2022. nov. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Az addig oké, hogy a te életed, a te döntésed, de valószínűleg a szüleidnek kell még egy darabig finanszírozni a költségeidet, szóval ezt valahogy nagyon szépen kellene tálalnod nekik, hogy miért Szeged.
2022. nov. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
7-es, màr vàrtam, hogy ezt ki fogja elsütni 😆
2022. nov. 9. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem akarsz, akkor ne menj Debrecenbe!

Talán jobb is. Van ott már elég okos ember.

Mondjuk normális indokot még nem olvastunk, de hát azt csinálsz amit akarsz!

2022. nov. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!